Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok véleményt az étkezésem...

Írnátok véleményt az étkezésemről? Szívesen fogadok tanácsokat:)

Figyelt kérdés

Reggeli 7-8

-gabonakása joghurt/kefírrel, magvakkal, gyümölccsel

Pl:köleskása kefírrel pár szem kesudióval, körtével

(a kását gyümölcsökkel édesítem: reszelt alma, banán,aszalt szilva)


Ebéd 12-14

-feltét(husi, tojás,grillsajt) + köret(köles, burgonya) saláta (sárgarépasali,bébispenót)

Pl: csirkecomb édesburgonyával reszelt cékla salival


Vacsi 17

-ugyanaz mint az ebéd


Nasi 19-20

-gyümölcssaláta

Pl: őszi körte szilva sali


+ Heti 5 edzés: erőnléti edzés + kardiozás

+ néha pici "csalókaja" Pl: 1 db palacsinta hétvégén a családdal. (mert úgysem tudnék örökre nem enni ilyeneket, viszont mértékletes tudok lenni, és akkor nem sóvárgoj annyira)



-próbáltam arra fókuszálni, hogy hosszú távon fent tudjam tartani ezt az étkezést. Például ehetnék nasinak este salátát, de tudom hogy számomra a gyümi sokkal kivitelezhetőbb, alacsony kalóriás és még egészséges is.


-Nem számolok kcalt, mert régen sokat számoltam, és számomra hosszú távon nem fenntartható. Inkább arra próbálok fókuszálni, hogy zöldségből, gyümiből, tápláló ételekből egyek, a fehér lisztes, cukros, feldolgozott dolgokat pedig minimalizálom(és max alkalmanként van helyük az étrendemben)


Mindenesetre nyitott vagyok a tanácsokra:)


2022. okt. 22. 20:49
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

40es válaszoló: Úgy érzem hosszú távon mégis sokat számíthat az, hogy rendszeresen mozgok, vagy hogy törekszem arra, hogy salátát is egyek az ebéd mellé. Ezek apró dolgok, és igazad van, természetesen a palacsinta és a köles is szénhidrát, és mindegyiknek meg van a maga helye az étkezésben. Én csupán szeretnék tudatos lenni, és főképp inkább olyan élelmiszereket enni, amik tényleg jobban táplálják a testet, többet adnak az ember jólétéhez. Ezért is tettem fel ezt a kérdést ide, hátha valaki nálam tapasztaltabb tud érdemben egy jó meglátást adni esetleg:) Azt hittem az egy jó dolog, hogy próbálnék arra törekedni, hogy tudatosabb legyek étkezés terén.

És nem a nők lapjából szedtem ezt az étkezést, csak szépen lassan így alakult. Például régen mindig zabkását ettem, gondoltam kipróbálom kölesből is, hogy kicsit változatosabb legyen. :)

2022. okt. 23. 17:53
 42/45 A kérdező kommentje:
36os válaszoló: Eddig az ebédem feltét+köret volt. Most kiegészítettem feltét+köret+salival. Gondoltam egy kis zöldséggel nem csinálok rosszat, és ezt még tarthatónak érzem:)
2022. okt. 23. 17:57
 43/45 anonim ***** válasza:
0%

42: ne figyelj a nőklapjás károgókra, reflexből beírják minden kérdéshez.


Az nem opció, hogy kicsit később menj edzeni?

2022. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
38as válaszoló: Lehet félreérthetően írtam. Az ebéd, vacsi például mindig feltét+köret+sali, de ez elég tág fogalmazás, nagyon sokminden van ebben bent. Mondjuk egy jó kis házi bolognais tészta pici jégsalival, vagy krumplis sült hús répasalival.. stb. Gyümiből, magvakból is rengeteg félét eszek, meg a gabonákat is próbálom reggelire váltogatni:) Szerinted hogyan tegyem még változatosabbá? Egyik kommentelő írta hogy ehetnék picit több zsírt is, tök jó ötlet volt az is:)
2022. okt. 23. 18:01
 45/45 A kérdező kommentje:
43: De végülis az is egy opció,akkor lenne időm egy uzsira is edzés előtt:) De jó ötlet!
2022. okt. 23. 18:02
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!