Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1600 kalóriát kell ennem...

1600 kalóriát kell ennem fogyáshoz. Nektek egy nap miből állna? Többször ennétek vagy csak reggeli, ebéd, vacsora?

Figyelt kérdés

Reggelinek 3 tojásból gondoltam rántottát. Plusz egy szelet tk kenyér és paprika, paradicsom.

Ebédre csirke vagy darálthúsból csinálnék valamit párolt zöldséggel.

Vacsira sima hideg szendvicset gondoltam. Nem tudom mi lehetne a legjobb vacsorára ami nem nehéz étel.

Persze mindent beírnék az applikációba.

Nektek (akik szintén diétáznak) milyen egy napotok? Mellette mikor sportoltok és mennyit?



2022. nov. 13. 01:25
 1/9 Isti22 ***** válasza:
82%

Nem sportolok :)


Mindegy mennyit és mikor eszel, csak ne legyen túl sok ehhez kell kiszámolni nagyjából a kalóriákat.


Én reggel pl. ettem kb. 200 g ananászt (100 kcal), ebédre 3 tojásból tojáspörköltet kb. 100 g tésztával (kb. 500-700 kcal mindennel együtt), este még becsúszott egy nem tervezett csoki (kb. 250 kcal) és egy joghurt (kb. 250 kcal).


Ez 1500 kcal körül van, de már nem számolom, nagyjából tudom, mennyit ehetek.

2022. nov. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
35%

Szia!

Rám is feljött kb 20 kg +a szülés után.. tudat alatt szolidaritottam a nejemmel. Ez a szupi apuka csepp alak, apuci test. Amikor a gyerek beszólt a strandon, h apa neked miért van ekkora cicid, akkor annyira szarul éreztem magam, h hihetetlen.

Utána diéta és némi sport. Kb 8 hónap alatt sikerült leadnom a -20kg felesleget. Most már az ideális sávba esek a BMI szerint.. tudom, h nem a legjobb mérő de szerintem iránymutatáshoz ideális. 183 cm-hez voltam 101kg:) mint egy koca:) most 79 kg vagyok de az izom és zsír arány is teljesen megváltozott.

Nekem ez jött be:

Reggel: hosszú felszívódású szénhidrátok pl: 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér (jó minőségű) vagy egy kifli, ez is (tk)1 tojás, uborka paprika. 3dl víz 1000 mg C.


Iránya a meló..

Próbálj a munkádra koncentrálni nap közben és ne a kaján gondolkodni. Adj 100% ot a melóba!

Ez is meg fog térülni! Este meg a családra!


Délelőtt: 1 espresso cukor nélkül.


Ebéd: 1 db magnum fagyi.. semmi más. A 8 hónap alatt végig ettem jobbról balról az összes magnumot:)

Egy ebédhez képet még olcsó is..

egész nap sok folyadék! 2 l kb. Semmi más! Jól fog esni! Ad energiát és finom;) kb 300 Kcal.


Délután: 1 espresso cukor nélkül.


Vacsi: 1 tojás, uborka, paprika, tonhal konzerv de nem olajos.

Folyadék!!! Víz. Semmi más!


Fontos! Minden reggel mérd a súlyod!!!!! Kb 1 hónap volt mire be tudtam állítani a kaja mennyiségeket, ez mindenkinél más.


Sport: felváltva, 1 nap 15p gyors séta eleinte, aztán lassú kocogás. Nem kell több mert el fog menni a kedved. 1 nap súlyzózás 2*4kg kézi, lehet netről nézni gyakorlatokat 15p ez is..


Nekem bejött. Nem mondom, hogy nincs jobb vagy egészségesebb de az eredmény magáért beszél.


A hölgyektől kapok bókokat! Sőt még ajánlatokat is:) sokan tegeznek mert eddig magáztak ( kút, bolt stb)

Szóval élvezem a régi/ új életemet:)


A legjobb, hogy a csinos ingek nadrágok jók rám és a közérzetem is és a kedvem is kiváló!

2022. nov. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kettes: Gratulálok a fogyásodhoz viszont én ezt a "diétát" nem tudnám tartani.:( Nekem többet ér a csirkemell+zöldségek, mint egy fagyi. Vizet sokat iszok, azzal nincs gond. Tonhalat imádom, én még nem találtam olaj menteset. Leöntöm róla az olajat amennyire tudom.

Egyes: Köszi neked is!

2022. nov. 13. 08:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenc alacsony kalóriás ételeim a zabkása fehérjével (ha szereted a tojást, akkor rengeteg tojásos verzió van, nem csak gyümölccsel lehet enni :) ). Ebédre nálam is hús + zöldség, de én ilyenkor eszek hozzá plusz szénhidrátot: rizs, bulgur, tészta, édesburgonya. Ezt kb a végtelenségig tudod variálni, lehet saláta, főzelék, klasszikus rizses köret savanyúsággal. Ha ezen felül éhes vagyok vacsoráig, akkor levest eszek. Vacsorára mindig valami extrábbat eszek, mert ilyenkor jön rám az "ennék valami finomat" érzés. Most épp diétásabb verzióját csináltam a gnocci sorrentinonak. De volt már tortilla pizzaként elkészítve, vagy ha nincs fantáziám, akkor hús+zöldség.

Igazából a mennyiségtől függ, hogy ez mennyi kalória. Ez az étrend nálam 1400-1800 kcalig bármennyi lehet. És nem is eszek minden nap ugyanannyit, mert van, hogy éhesebb vagyok, van, hogy nem kívánok annyit.

Sportolni én elég sokat sportolok. Heti 4-5 óra intenzív saját súlyos edzésem van, plusz reggelente szoktam átmozgató, erősítő tornát csinálni, hosszú nyújtással utána. Heti 1-2 pihenő napom van, amikor nem edzek semmit. Igazából ezt is érzem, amikor az izmaim nagyon kimerültek, vagy durva izomlázam van, akkor pihenek.

2022. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a Lidlben és a Tescoban is van sós lében eltett tonhal, általában sima kék a doboza.
2022. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapnak teljesen jó, amit leírtál, de kicsit variálni kell napról napra. A tpjásos reggeli is lehet rengeteg féle, különböző zöldségekkel, akár tojásmuffinként, vagy szendvicsben. Ebédnek oké a hús és zöldség, de nyugodtan ehetsz mellé szénhidrátos köretet, krumplit, rizst, még tésztát is. 1600 kalória elég nagy mozgásteret ad és egy bolognait pl nem is nehéz viszonylag diétásan elkészíteni. Az étkezések száma az tőled függ, neked mi az ideális. Én általában 4x eszek, edzés előtt is eszem egy kisebb adagot. Ez nekem általában egy zabszelet vagy banán, ilyesmik.
2022. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kellene még egy étkezés. A testnek sem jó és diétában kulonosen nem, ha kimarad 4 oranal tobb eves nelkul. Iktass be egy uzsonnat. Kcalban legyen kb a reggeli ketharmada
2022. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar vagyok tanulok a magyar. Én azért írok ide mert én megszeretném osztani veletek a történetemet.


Nekem családi és lelki próblémámvolt én nem szerettem volna lefogyni de ez egy betegség volt nálam



Nem akartam enni semmit minden nap idegeskedtem ha a családi asztalhoz kellet ülni ettem idegből kicsit és azt ki is hánytam minden étkezés után kihánytam nem akartam de így éreztem jól magam több mint 10kilót lefogytam kb kevesebb mint 1hónap alatt elkezdtek fájni a csontom és pajzsmirigy túltengésem lett. Meg akartam álítani a fogyást de nem tudtam beteg lettem és nagyon csúnya sovány voltam 16voltam 39kilóra fogytam kórház lett a vége most 20 éves vagyok Spanyol lány és néha amikor lelki próblémám van akkor kihányom amit eszek sajnos ez betegség. De próbálom a gondolatát is kiverni a fejemből hogy hánnyak. Sajnálom próbálom elkerülni a gondolatát is ennek a borzasztó gondolatnak hogy ismét bele essek. Nem jó a hejes írásom elnézést kérek 1éve vagyok itt nálatok Magyarországon. Szeretem jó a gulyás leves a halászlé a kedvencem. 22 éves vagyok

2022. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22-éves vagyok véletlen írtam 20 elnézést
2022. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!