Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10 kilót leadásához mennyi...

10 kilót leadásához mennyi deficit kell, ha azt márciusig (4 hónap alatt) szeretném elérni?

Figyelt kérdés

Úgy számoltam, mivel durván 1 év alatt híztam 10 kg-t, hogy napi kb 250 kalóriával ehettem többet, mint kéne.

Márciusig van 4 hónap, akkor 730 kcal deficitben kell legyek egy nap?

Nem sok ez picit?



2022. nov. 16. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Hogyan jött ez ki?

Egy kiló zsír leadásához elvileg 7000 kcal deficit kell. 10 kiló az 70000 kcal. 15 hét van kb márciusig, szóval elosztom a 70000-et 15*7-tel, az nekem 667 kcal. De egyébként nagyságrendileg igen, kb helytálló a te számolásod is.

Azt szokták a nálam okosabbak mondani, hogy az egészséges heti fogyás a testtömeged 0,5-1%-a. Egészséges fogyás, mikor ez nagyrészt zsírból történik, nem izomból. Minél kisebb a deficit, annál inkább zsírból fogysz. A deficitet úgy is tudod növelni, a kevesebb étkezésen felül, hogy többet mozogsz, ami az izmaid megőrzésében is segít.

De a fogyás valójában kiszámíthatatlan. Vannak stagnálási időszakok, amik változó ideintervallumok, így pontos dátumra konkrét mennyiségű súlyt leadni nem egyszerű. Nyilván vannak, akik megcsinálják, lásd bikini modellek, testépítők, de ők a végén már cseppet sincsenek az egészséges fogyás kategóriában. Rengeteget edzenek, folyamatosan növelik a kardió edzéseket, csökkentik a szénhidrátor, növelik a deficitet. Arról nem is beszélve, hogy közvetlenül verseny után a legtöbbje azonnal visszeszed pár kilót.

Inkább csússz át április, májusra, de legyen tartható a diétád. Természetesen ettől függetlenül megpróbálhatod, messze nem lehetetlen a célod, csak kemény falat.

2022. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezded, akkor arra számíthatsz, hogy az első egy-két héten lemegy még pluszban, kvázi "ingyen" 1-2-3 kiló. Ez csak víz, meg az emésztőrendszerben levő táplálék meg ilyenek, tehát nem igazi fogyás, de mérleg szerint ez is súlycsökkenés. Nem világos, miért akarsz fogyni, de ha tényleg mérleg szerint számít az a 10 kiló valamiért, akkor ezzel együtt simán meglehet.
2022. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tanácsod!

Lehet, hogy az lesz, mivel örülök, ha napi 500 mínuszba kijövök+ csaló napok, stb

2022. nov. 16. 19:14
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyjából annyit látok reálisnak.

Nem vagyok elhízva, de szeretnék inkább vékony lenni, ugyanis így érzem jól magam, hisz alapból az voltam, csak valamiért vagy belassult az anyagcserém, vagy nem tudom lényeg hogy fel jött egy 10es, ami engem zavar, hisz imádok mozogni, valamint ezt amúgy is meg kéne állítani, hisz míg fiatalabb vagyok könnyebb.

Megpróbálom ezt a 10est leadni, de inkább maradok ilyen minthogy izomból menjen le, ezért nem tudom igazán, hogy mit lehet tenni az ellen, hogy abból ne fogyjak ha nem muszáj.

Elnézést hogy összeszedetlen vagyok, picit furán érzem most magam, ha nem érthető valami szóljatok.

2022. nov. 16. 19:33
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Még el se kezdted, már csalónapozol. Nagyszerű. Így egy kilót se fogsz lefogyni.
2022. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mármint? Most az a baj, hogy beleszámoltam hogy tudom, hogy pl. karácsonykor nem fogok nagyon odafigyelni magamra?
2022. nov. 16. 20:21
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Igen, szerintem ez baj.
2022. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
89%
25kg-t adtam le ugyhogy voltak csalo napjaim is,nem szabad megvonni mindent magadtol.Csak mertekkel deficitet tartva,mert ossze-vissza esves volt nalam a vege a megvonasnak.Sok sikert♥️
2022. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Elnezest eves*
2022. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten dícsérendő, hogy számításba veszed, hogy nem mindig fogod tudni tökéletesre csinálni a napodat deficit szempontjából. De amíg heti szinten deficitben vagy, addig teljesen rendben van a dolog. Sokan esnek abba a hibába, hogy például ünnepekkor, nyaraláskor nem sikerül úgy enniük, mint eltervezték, és inkább feladják. Pedig ez a legnagyobb hülyeség. Nyilván jobb, ha ilyen esetekre is vannak megfelelő opcióid, tudod mit, és mennyit egyél, mit érdemesebb rendelni, mennyi köretet érdemes szedni, de nem 1-1 naptól hízol el (hacsak azzal a nappal nem vagy pluszba az egész heti deficithez képest, de ezt egy minimális önkontrollal meg lehet akadályozni, aminek része, hogy tartható a deficited, és nem rontasz rá a karácsonyi menüre, mint egy éhező).

Nem kell rettegni egyébként az izomveszteségtől, főleg, ha szeretsz mozogni. Mozogj továbbra is, tartsd az 500-as deficitet, és ragaszkodj ehhez sokáig. Én is imádok sportolni, szükségem van az izmaimra, de nem tűnnek el csak úgy, csak mert néha deficitben vagyok. Ráadásul, ha komolyan sportolsz, sportoltál korábban, akkor könnyebb is visszaizmosodni, mikor nem vagy már deficitben.

Szóval ne reagáld túl, amit az első kommentben írtam, mert bár igaz, de leginkább azért említettem, mert sokan indokolatlanul gyorsan akarnak fogyni, látni akarják az eredményt a mérlegen, mindegy, milyen áron. Reális célokkal, tartható deficittel, mozgással, azért nem fognak elsorvadni az izmaid egyik napról a másikra :)

2022. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!