Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék,az időszakos...

Fogyni szeretnék,az időszakos böjtre gondolom 18/6 keretben. Eddig semmi nem vált be,a kalória számolás a munkám miatt nem megy. Lehet sikeres?

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen, lehet sikeres. Az eddigi próbálkozások azért nem voltak sikeresek, mert egyikkel sem kerültél tartósan kalóriadeficitbe. Ha nem tudsz (nem akarsz) kalóriát számolni, akkor esetleg hosszabb idő lesz megállapítani, hogy sikeres-e, nyilván figyelned kell, hogy mikor tartottad a súlyod (esetleg híztál), mikor fogytál stb.
2022. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem számolsz, akkor csak a szerencsèn múlik, fogysz-e.
2022. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
2. Azért ebben a formában ez eléggé túlzás, csak most elharapózott itt, hogy márpedig mindenki számoljon. Nem muszáj, van akinek nem is jön be, mert rákattan vagy túl macerásnak tartja.
2022. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

"Lehet sikeres?"

Ha kalóriadeficitbe kerülsz a böjtnek köszönhetően, akkor igen, de ha nem, akkor nem. Időszakos böjt mellett is lehetsz kalóriatöbbletben. 6 órás időablak bőven elegendő arra, hogy az ember kalóriaszükséglete fölött vigyen be energiát. Ha nem számolsz, akkor tényleg a véletlenre bízod a fogyásod. Én versenysportoló vagyok a világ legelcseszettebb munkahelyén, mégis tudom követni a kalóriakeretem, de a kifogásokat és a nem létező könnyebb utat mindig egyszerűbb keresni.

2022. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Milyen munka, ami miatt nem megy a kalóriaszámolás? Szerintem olyan nincs.

Van, aki képes betartani az időszakos böjtöt, más meg képtelen, de önmagában ez nem fogyaszt, bőven túl tudod így is enni magad, úgyhogy hosszú távon úgyis számolni kell.

2022. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
60%
Ha nem bírsz kalóriát számolni, akkor tök sok értelme lesz hogy abban a 8 órában telezabálod magad biztos lefogysz
2022. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

3: az időszakos böjt alapja, hogy az étkezési idejének megváltoztatásával gyakorlatilag kimaradás egy étkezés. Ami vagy elég, hogy deficitbe kerüljön vagy nem 50 százalék az esélye. Magyarul csak a szerencsén múlik. Illetve a tapasztalat alapján ennél kicsit kevesebb az esély, az a valószínűbb, hogy a pszichés teher miatt, hogy x ideig nem ehet, abban a 8 órában többet fog enni, mint előtte egész nap. Tehát hízni fog.


Ehhez képest ha valaki számol, és ezzel biztosan deficitbe kerül, horribilis dictu a megfelelő mértékű deficitben, akkor nem éhezik egy percet sem, mégis fogy.

2022. nov. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

7. Tudom mi az időszakos böjt, táplálkozástudománnyal foglalkozom. Én vagyok az 1-es válaszoló is, érdekes, hogy azt felpontoztátok, a hármas válaszomat pedig le.

Nem a szerencsén múlik, hanem az alkalmazott módszeren. A kalóriaszámolás is egy módszer, van akinek bejön (mármint pszichés szempontból, nem arra gondolok, hogy mint módszer sikeres-e, persze, hogy az, ha valaki képes csinálni), van akinek a haja hullik tőle vagy betegesen rákattan (így születnek az itteni kérdések, hogy mentolos szájspray-ben mennyi kalória van), tehát nagyon nem ajánlott, más módszert kell keresni.

A kalóriaszámolás is csak egy becslés (igaz pontosabb, mintha valaki totálisan csak saccolgatna), akkor is a tapasztalat mondja meg, hogy a kiszámolt kalóriabevitel valóban jó lesz-e a célok eléréséhez vagy igazítani kell rajt, illetve a legpontosabb napi számolásnál is mindig lesznek eltérések.

Szóval én csak ennyit mondtam, hogy nem, nem muszáj számolni a kalóriát, és túlzás azt mondani, hogy a szerencsén múlik, mert ez nem a lottó, lehet különböző más módszereket is alkalmazni, a számolás is csak egy módszer a sok közül.

Én úgy gondolom, hogy akinek a számolás megfelel, az megkönnyíti az életét, de ezt egyszerűen nem lehet ráerőltetni mindenkire, mert a fenntarthatóság útjába is állhat (mint például a kérdezőnél, aki kijelentette, hogy a munkája miatt nem lehetséges számára a számolás - ez nem tudom mit jelent vagy miért nem megy a munka mellett, de ez kb. mindegy is, ha ő így gondolja, akkor így van, és ha erőltetné a számolás, az csak frusztrálná hosszú távon és sutba vágná az egészet).

Remélem így hosszabban kifejtve már érthető mire akartam kilyukadni, egyáltalán nem a kalóriaszámolás ellen vagyok, csak egyszerűen nem lehet mindenkinek általános módszerként ajánlani, és eléggé zavar, hogy kb. minden kérdés alatt mindenkinek ezt javasolják feltétel nélkül mindenkinek.

2022. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
Hat óra alatt biztos nem fogja magát túlenni, mivel aki böjtöl az nem is éhes. Mióta napi egyszer eszem, több mint 10 éve nem éreztem éhséget. Régebben ha reggeliztem például, utána egész nap azt éreztem hogy éhenhalok, és zabáltam össze vissza mindent.
2022. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az időszakos böjt nem fogyókúra, csak egy módszer az emésztő-szervrendszer tehermentesítésére. A napi bevitt energiamennyiséget nem korlátozza, csak azt, hogy mennyi idő alatt fogyasztod el.
2022. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!