Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjtölés 18 év...

Időszakos böjtölés 18 év alattiaknak?

Figyelt kérdés

Olvastam róla, és nagyon megtetszett a 16/8-as módszer, tökéletesen bele tudnám illeszteni a napirendembe, mivel eleve nem szoktam reggelizni, legalábbis nem normál időben. Viszont azért érdekelne néhány dolog.

1. Nem okozok kárt a szervezetemnek, hogy kihagyom a reggelit?

2. 18 év alatti vagyok, és olvastam, hogy fiataloknak nem ajánlott. Arról viszont nem találtam semmit, hogy miért.

3. Van bármiféle korlát, hogy ezt a diétát csak x napig lehet folytatni?

4. Ha ezzel a módszerrel súlyt vesztek, akkor utána továbbra is folytatnom kell a diétát hogy ne hízzak vissza, vagy valami más módszerrel is szinten tudnám tartani magam utána?

5. Ki az aki már próbálta? Mit tapasztaltatok, mennyi ideje folytatjátok?

6. Vannak káros hatásai? Káros lehet az, hogy 16 óráig nem eszem semmit?



2021. okt. 27. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen felesleges, az IF nem fogyaszt, ha nem vagy kalóriadeficitben. Egyél sokkal több zöldséget, mint eddig (nyilván kevesebb kenyeret, tésztát, rízst stb). Igyál sok vízet, ne nassolj.
2021. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
18 év sőt inkább 20 év alatt nem ajánlok semmiféle böjtöt,fogyókúrát ha csak nem orvos javasolta,tapasztalatból írom ezt,ne kövesd el ugyanazt a hibát mint én.
2021. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A kettesel egyetértek, és még azt tudom hozzáfűzni, hogy nálad úgysem használna a dolog semmit. Ha eddig is kis túlzással így kajáltál, akkor gyakorlatilag semmi hatása nem lenne.

Olyanoknak ajánlott ez a módszer, akik amúgy egész nap esznek. Felkelnek reggel, reggeli, aztán tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora... Ha őket "eltiltod" 8-10-16-akármennyi órára a kajálástól, jelentősen kevesebb kalóriát visznek be, mint addig. És az a lényeg ugye a fogyásnál, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elégetsz. Annak semmi jelentősége, hogy mikor eszel, a nap melyik szakában, egyedül a mennyiség számít. Az időszakos böjtölés csak egy módszer, ami egyeseknek megkönnyíti a kalóriadeficites kajálást. Mások inkább kis mérleggel, grammra kimért porciókkal, számolgatással tudnak eredményt elérni. Megint mások meg szarnak a kalóriára, inkább megsokszorozzák a mozgást, és így fogynak.

2021. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igaz hosszabb böjtöt és kimondott fogyókúrás én sem ajánlanék, de egy életmódváltás, ami az étkezés megreformálását és a rendszeres testmozgást jelenti, nyugodtan mehet. Elvégre fiatalon kell kialakítani a jó szokásokat. Ettől bónusz a még a zavaró plusz kilók is lemehetnek mindenféle drasztikus diéta nélkül.


Ha jobban érdekel az időszakos böjt, ne ezen az oldalon keresgélj.Sok itt a hozzá nem értő személy, vagy az olyanok akiknek más a tapasztalata, és emiatt már elvetik a böjtöt.

Ajánlom figyelmedbe: Álmos Buda Dietcrafting blogját, Facebookon az időszakos böjtölők magyar csoportját, vagy Fatimapanka videóit a témában.


Olvasgass itt, nagyon sok infó van. Ezek alapján pedig eldöntheted passzolnak e neked a módszer.

Sok sikert!

2021. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Én 17-18 éves korom óta ösztönösen így eszem. Most vagyok 25. Szépen lefogytam ami feleslegem volt, semmi bajom nincs, maratonokat is futottam, szóval én csakajánlani tudom
2021. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem működik. Már éjjel felébredek arra, hogy éhes vagyok, émelygek, hányingerem van és jó, hogy fekszem, különben elájulnék.
2021. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
időszakos böjt 18 év alattiaknak: legyél kolis xd
2021. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Annyiban változtatná meg a böjt az étkezésemet, hogy általában este eszek sokat, akkor vannak a nassolások is, ezért ha csak este 7ig ennék, akkor pont ezeket a nassolásokat kerülném el, és ez egy viszonylag egyszerű módszer lenne számomra a kalóriadeficit eléréséhez. 2 ha nem vagyok túl tolakodó, kifejtenéd kérlek, hogy neked mik voltak a tapasztalataid?

Köszönöm szépen a válaszokat!

2021. okt. 27. 20:33
 9/14 anonim ***** válasza:
6%
Inzulinrezisztens embereknek pl kimondottan veszélyes.
2021. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Időszakos böjt nem fogyókúra, hanem az emésztőrendszer tehermentesítése, magas inzulinszint mérséklése, meg más jótékony hatások miatt ajánlják annak, aki bírja.

Nem étkezhet így:

Kiskorú (mivel fejlődésben van)

Terhes

Normál testsúly alatti

Akinek felszívódási problémái vannak

1-es típusú cukorbeteg

Volt már táplálkozási zavara

Olyan gyógyszert szed, amit étkezéssel kell bevenni

2021. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!