Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a kenyszerevest?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Meg kell szüntetni azt a pszichés problémát, ami a kényszerevést kiváltja. Ha esetleg az ok nem pszichés, hanem szimplán csak az elégtelen mennyiségű kalóriabevitel a ludas, akkor pedig emelni kell a kalóriakereten.
2022. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én magam is küzdök vele időnként, pedig már lefogytam. Nincs már érzelmileg semmi bajom, ezen túl vagyok, és nem is koplalok, rendszeresen sportolok stb. Egész egyszerűen szeretem a finom édességeket, és rettenetesen nehéz mértéket tartani vele. Függő vagyok. Ennyi. Szerintem ez már sose fog elmúlni, egész életemben küzdeni fogok vele.

Bárcsak megutálnám az édes ízt, sokkal könnyebb lenne minden...

2022. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, nagyon nehezen!
2022. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Én kompenzálni és váltogatni szoktam: eszek, aztán megszorítok. Így nagyjából szinten tudok maradni, de néha mégis élvezhetem az evés örömét.
2022. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Önismeret fejlesztése. Utánajárni, hogy mi okozza a kényszert. Ha ízfüggő vagy, ahogy a 2-es írja, akkor elhagyni az adott kritikus ételeket. Kis mennyiségben SEM szabad őket fogyasztani, még akkor sem ha nem híznál tőle a kis mennyiség miatt, mert visszaránt, visszaesel.
2022. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
Nagy akaraterővel.
2022. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pszichológussal. meg kell keresni a lelki okát és azt megszüntetni
2022. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
63%
Egyszer vásárolj be legalább egy kilónyit, majd egy ültő helyedben edd meg egyszerre. Ha tele Vagy, kicsit öklendezel már, akkor is toldd be. Nekem ez használt, utána 3 évig rá sem birtam nézni. 3 ev után ritkán, apró darabokat eszem mértékkel, mert emlékeztet az agyam, hogy elég, mert x éve rosszul lettem tőle, annyit ettem. Nagyszüleim mesélték, hogy a háború előtt, aki csokigyárba ment dolgozni, az első munkanapján csak körbevezették kedvesen, leültették és tele zabáltatták csokival. Rábeszéléssel, na még ezt is meg kell kóstolnod szakmai okokból, stb., hogy rosszul lett már az illető. Többé rá sem tudott nézni a csokira, így a munkahelyén nem evett, csipegetett belőle. A csokigyár tulajdonosa ugyanis kiszámolta, hogy egy átlagos dolhozó csokifüggő lehet, s évente több kilónyi csokit megeszik a gyártósoron. Ha viszont első munkanapján telezabáltatja, hogy megutálja, akkor 100 munkásnál évi több tonnányi csokit nyer, ami megmarad.
2022. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!