Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak a kényszerevés...

Mit csináljak a kényszerevés ellen? Lelki eredetű is lehet?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam hogy 4 éve szenvedek az étellel, volt anorexiám most bulémiához hasonlítanám a helyzetem. Akármennyire igyekszem egy ideig tudom tartani a diétát és eléggé megsanyargatom magam aztán pedig újra rámjön egy falásroham. Gyűlölöm minden porcikám, és rengeteget sírok emiatt az örökös körforgás és testem miatt egyaránt. 156 centi vagyok 57 kiló

16/l



#anorexia #étkezési zavar #bulímia #kenyszerves #selfhate
2022. dec. 16. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
De minek a diéta? Ha nem diétázol, nem lesz utána falásroham...
2022. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

" egy ideig tudom tartani a diétát és eléggé megsanyargatom magam aztán pedig újra rámjön egy falásroham."


Ha fogyni is szeretnél pár kilót, ne sanyargatással akard elérni. A fogyáshoz nem kell sanyargatni magadat. Vagy most őszintén, nem pontosan értem, hogy most milyen diétáról beszélsz, de ha fogyni akarsz, akkor a sanyargatással épphogy az ellenkezőjét éred el. Szóval pontosan milyen diétáról van szó, mi a cél, miből áll a diétád? Adj egy kis több infót, hogy pontosan miről is van szó, mi jellemzi az étkezéseidet.

2022. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

És ha nem diétának neveznénk, hanem egyszerűen egyél kevesebbet, de minőségit. Ne legyen az, hogy "ma diétázom, holnap nem" meg ilyenek.

A táplálékbevitelt a napi mozgáshoz, a hideghez, stb kell igazítanod.

2022. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Azt vettem észre, hogy a legtöbb embernek nincs is szüksége fogynia..


Értem én, hogy a mai közösségi média azt sugallja az emberek felé, hogyha nincs kockás hasad akkor nem érsz semmit, de ne essünk már át a ló túlsó oldalára. Mivel lány vagy, szinte biztos vagyok benne, hogy Te is ezek a tökéletes influenszerek miatt nem vagy elégedett magaddal. De nyugi, ők sem néznek ki úgy, ahogyan a képeken. A közösségi oldalakon mindenki a legjobb formáját szeretné mutatni, tökéletes fények, tökéletes kameraszög stb..



Nem hinném, hogy annyira rossz lenne a helyzet 157cm és 57kgval. Sőt, ez egészséges súlynak mondható.


Ha nem vagy elégedett magaddal valamiért, akkor ne fogyj, hanem próbálj meg izmot építeni. Nyilván ehhez pont az ellenkezőjét kell csinálnod, mivel többet kell enned, mint amennyit a szervezeted elhasznál. Megfelelő mennyiségű fehérjebevitel és progresszív súlyzós edzés.

2022. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az evészavar minden formája pszichológussal kezelendő! Nyilván lelki oka van annak, amit csinálsz.
2022. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
És a pszichiáter, akihez ezzel az életet veszélyeztető betegséggel terápiára jársz, mit mond?
2022. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A diétám mindig más (általában olyan 800kcal a max) nem tudok normálisan hozzáállni amióta anorexiám volt. Pont ez a baj, vagy túl keveset eszek vagy túl sokat, és nem áll meg ez a kör 4 éve 12 kilót visszahíztam ez alatt a 4 év alatt és szörnyen érzem magam, utálom ha valaki aztmondják hogy husis vagyok.
2022. dec. 16. 21:48
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
16 éves vagy. A szüleid nem foglalkoznak veled? Segítséget kellene tőlük kérni.
2022. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

21:03 ha tudatlan vagy a témába aminek egyrészt örülök másrészt viszont akkor miért nem bírod ki hogy ne írj semmit ha csak ilyen stílusba tudsz megnyílvánulni?

Utcsó

De foglalkoznak velem azért viszont ebben a témában tudom hogy nem tudnak segíteni és meg se értenének…..

2022. dec. 16. 23:15
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Fröcsöghetsz itt, kérdező: KÖTELEZŐ pszichiáterhez menned, tényszerűen 1000%-osan semmilyen más megoldásod nincs! Az egyetlen racionális dolog, amit tenned kell, hogy ezt a szüleidből kisajtold! A pszichiáter nem az ellenséged, hanem a gyógyítód! Nem magadat kell meggyógyítanod, mert te nem vagy orvos! A problémádnak semmi köze az étkezésedhez, csak abban nyilvánul meg. A problémád egy extrém súlyos önbecsülési hiány!
2022. dec. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!