Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 110 kiló vagyok! Segítség?

110 kiló vagyok! Segítség?

Figyelt kérdés

Le szeretnék fogyni 50 kilót. Mennyi idő alatt tudom ezt elérni?

Milyen diétát javasoltok? Milyen mozgásformát?

Napi 8 órát dolgozom, néha megterhelő, néha kevésbé, ha ez valamit számít.



2023. jan. 4. 09:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
50 kilo tulsuly nem 2 honap alatt jott fol, hanem hosszu evek kemeny nem-munkaja es zabalasa kellett hozza. Szamolj nyugodtan 1-1.5 evet mire lemegy, szigoru kaloriaszamlalassal es persze mozgassal. Az elejen csak seta hogy ne tedd tonkre a terdedet, aztan mehet a kemenyebb edzes: futas, bicikli, konditerem.
2023. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriaszámolást javaslok. Legalább 1 év szükséges akkora fogyáshoz, de tapasztalatból, jóval több lesz, a végén jóval nehezebben megy. Meg aztán nyilván a cél nem a súly leggyorsabb leadása. Szerintem egy 1,5-2 évvel érdemes lehet számolni, de igazából mindegy, mert ezt nem lehet tervezgetni, mert sok dologtól is függ, kezd el és majd meglátod. Az elején viszonylag gyorsan fog menni, de egy idő után belassul, nem fog már a havi 4 kg mínusz megvalósulni, illetve ekkora súlyt lelkileg is megterhelő leadni, nagy kitartás és motiváció kell, nem egyszerű, szóval lehet, hogy közben akarsz szünetet is tartani, és súlyfenntartó kalórián lenni, szóval kitudja, ezért nem érdemes konkrét dátumokhoz kötni.


Mozgásnak először séta, esetleg bicikli, ha már nincs akkora fölösleg rajtad, akkor a futás is jó lehet. Igazából amit preferálsz, csak az elején a nagy túlsúly miatt futni nem ajánlott például.

2023. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás elkezdését javaslom
2023. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%
Azért még ez nem a vég 😃
2023. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem a vég, kedves négyes, de annak érzem.

Volt egy elég... szarnak mondható kapcsolatom, ami alatt zabáltam és zabáltam, és miután vége lett, megint csak zabáltam, mert addigra hozzászoktam. Egy időben sikerült leadnom 15 kilót, de visszaszedtem. Meg akarok szabadulni az összes plusztól, ami most rajtam van. Köszönöm a segítségeteket! <3

2023. jan. 4. 11:26
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

#4

nem a vég? 50 kg túlsúly van szerencsétlenen!

2023. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hatos!

Lehet úgy értette, hogy vannak ennél súlyosabbak is. Egy barátnőm pl most 150 kiló, esze ágába sincs lefogyni, de tudom, hogy nem ilyen voltam, és idegesít, hogy nem találok magamra ruhát, csak nagy szenvedések árán! És nem is érzem magam jól!

2023. jan. 4. 11:51
 8/24 A kérdező kommentje:
És nem vagyok szerencsétlen!
2023. jan. 4. 11:51
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem NE azzal foglalkozz, hogy mennyi ideig tart leadni.

Ha ezzel foglalkozol, az a kudarc melegágya. Ugyanis, ha le is adtad az 50 kilót, akkor sem térhetsz vissza a régi életmódodhoz, mert hipp-hopp visszajön.

Tehát, változtatsz a szokásaidon: táplálkozás, mozgás stb., de arra készülj, hogy ez így fog maradni életed végéig. Tehát úgy változtass, hogy azt tényleg tudd tartani egy életen át!

Ugyanis a nem fenntartható életmód, az kudarcra van ítélve.

Én ezt saját bőrömön értettem meg. Lefogytam 2 év alatt 50 kilót, úgy gondoltam, hogy most már én rendben is vagyok, aztán szépen, lassan, apránként a régi szokásokhoz visszatértem...

Egy év alatt kb. 12 kg visszajött!!!

Na, ekkor igazán berágtam magamra, és eldöntöttem, hogy egy életre fogok változtatni. A visszajött kilók lassabban mentek le, kb. 1 év kellett hozzá, de azt azóta (5 éve) is tartom.

2023. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, 9-es, ebben igazad van. Nem térhetek vissza a zabáláshoz. Azt hiszem, ez részben lelki szinten megy. Én is akkor híztam vissza, mikor visszatértem az eszetlen zabáláshoz.
2023. jan. 4. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!