Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni, de nem...

Szeretnék lefogyni, de nem tudom hogyan(?)

Figyelt kérdés

Természetesen hallottam már a kalóriadeficit, mozgás, egészséges étrend szavakat. de például a kalóriadeficit az pontosan mit takar? és suli mellett el szeretnék járni edzeni, de egyszerűen nem merek bemenni a konditerembe.fogalmam sincs hogy hogyan működnek a gépek és nem akarok csak állni mint valami tudatlan. itt ahol lakom nekiálltam futni, a felméresek miatt amiket az iskolában csinálunk így először egy 2kmes távra edzek, úgy terveztem hogy addig nem emelek a távon amíg nem kezdem "kevésnek" érezni, könnyen, gyorsan megtenni. ez így ér valamit, jó?

és tejérzékeny vagyok, a laktózmentes dolgoktól is rosszul vagyok tehát tényleg zéró tej. na meg két testvéremmel meg a szüleimmel élek, valamilyen étrend tipp, hogy mit ehetnék vagy mikor?

reggel 5.40kor kelek és kb fél négyre vagyok otthon újra.

és csak hogy még bonyolítsuk 2021 decemberben volt egy kéz műtétem meg februárban is lesz egy így a kezeimmel nem tudok nehezet emelni.

16/L, 160cm/82kg



2023. jan. 15. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Tök jó hogy hallottál róla, de utána miért itt teszed fel a kérdést, hogy " de például a kalóriadeficit az pontosan mit takar? ", miért nem írod be a gúgülbe és olvasod el a cikkeket stb?????????


Shopbuilder weboldalát ajánlom. Írj be vmit a googlebe, pl melledzés, fogyás, szénhidrátbevitel, stb, írd utána a shopbuildert és csomó cikkjük van mindenről és jók.


Minden gépnek vannak leírásai, ha gond, felbérelhetsz egy személyiedzőt 2-10 ezerért, hogy végigmutogassa (helyfüggő), illetve tudomásom szerint a hely edzőinek és recepciósainak általában a munkaköri leírásában benne van, hogy kérdés esetén segítsenek (de ez helyenként változhat). Nem láttam még olyat ahol vki ne segítene. Nem röhög körbe senki, ha kérdezel, csak ha nyilvánvalóan marhaságokat csinál az ember, ami sok jutub videó van, de értelmes ember olyanokat nem csinál pl. Ha mást nem valakit megjkérsz, vagy pl használsz súlyzókat és közben megfigyelsz vkit óvvatosan, hogyan nyomja a lábtolót vagy mellgépet. Én 10 év edzés után is szoktam nézni kicsit másokat, hogy tanulhassak, nem szégyen. Volt olyan is hogy egy cingár csaj tőlem kért segítséget tricepszgép használatához, semmi gond. Egyáltalán nem olyanok az emberek egy teremben mint a sztereotipikus 90es évek beli filmekben.

Illetve nyilván akkor nézz meg pár videót, mindenről ami érdekel. 10 éve még volt olyan gyakorlat amit nem találtam meg neten, ma már nincs :) megnézed, és mehetsz is edzeni. Van hogy elfelejtek vmit és edzés közben keresek rá egy képre, gifre, vagy videóra, hogy akkor ezt hogy is kellett anno.


A futós ötleted nagyon jó pl. Azzal kapcsolatban sokmindent lehetne mondani, hogy miért nem jó és miért nem ér semmit izomépítés vagy zsírégetés szempontjából (40p mozgás után indul be zsírégetés, ehelyett ha szálkásítani akarsz 4kmert kell 40p alatt lesétálni, akkor azért indul be előbb, mert monotnabb, feszített a tempó, nem gyors, ez gyakorlatilag gyors séta, de inkább egy edzés, akár bármilyenután, amikor már mozogtál 40 percet, azután van értelme 20-40 percet "futni", keress rá az aerob szóra is, ne kardiózz, azt javaslom, aerobozz, vagy max hit vagy hiit (keress rá ezekre is)), de amúgy felmérés miatt én is így csináltam volt, de ez állóképesség edzése inkább.


növényi cuccokat tudsz ennei akkor, ez az amikor valaki nem divatból vegán. Én is hasonló cipőben járok, annyi, hogy én nem halok ki a tejtől, laktózmentestől, de megy a has, hiába laktózmentes, szvl én is inkább növényizek, meg kerülöm a tejtermékeket. Csomó mindent lehet így is enni.


suliból így ér haza általában az ember, én ezt 2014-15ben úgy oldottam meg, hogy este 7kor indultam edzeni, fáradtan hazaértem 10re, lefürödtem, és aludtam is egy jót (+/- vacsi, mm nem minusz, de diétás).

2 óránál többet nem érdemes edzeni, egyszerűen értelmetlen.


hát csajként úgyis főleg lábaznod (seggezned) kell, szóval a kéz kérdés annyira nem gáz, 1-2-5-10 kilókat biztos fel tudsz te is rakni ahova kell, gépek meg főleg ilyen beakasztósak, de ha kell segítség megint csak kérhetsz bárkitől. Persze nem kell visszaélni ezzel, meg zavaró is lehet akár, de az első 1 évben nem hiszem hogy segítségre lesz szükséged súly felemmeléshez, utána meg már jól leszel.


Tudok még konkrétabban segíteni, ha szeretnéd, csak msot itt tényleg huszadjára ugyanazokat leírni, főleg mikor mindent el tudsz olvasni a guglin meg jutubon, annyira fölösnek érzem :) De keress bizalommal, nem leszek bunkó, itt sem az akartam lenni, ha úgy érezné bárki.


Ha BMI indexre keresel, az általában nem túl pontos, csak "átlagemberek" esetében, de p l egy túl izmos emberre is ugyan azt mutatja, mint egy túl zsírosra, hogy nem jó a magasság-súly aránya. Amit az évek során magamtól és másokkal összebeszélve sikerült megállapítani az az, hogy:

ideálissúly = magasság - 110 vagy 105

A te korodban ezen még simán lehet dolgozni, ilyen magasággal 45-55 kg között bárhol tökéletes vagy (izomban, nem zsírban), de 60 alatt is már jó szerintem, illetve még nőni is fogsz esélyesen.


26/F

2023. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Cronometer vagy myfitnesspal nevû alkalmazásban vezeted, hogy mit eszel.


Mindent, amit megeszel, grammra lemérve beírsz, és minden reggel, ürítés után leméred a testsúlyodat.


Minimum 1-2 hétig nézed, merre változik úgy, hogy nem edzel.


Ehhez képest levonsz vagy hozzáadsz 1-200 kalóriát a napi mennyiséghez, ha több vagy kevesebb kell, hogy ne változzon a súlyod semerre.


Na ez a szintentartáshoz szükséges kalória, ha ehhez képest akár csak kardiózol valamit menni fog lefele a súlyod.


Reálisan max -0.5kg / hét.


Ha sok fehérjét eszel (max. 2g/testsúly kg-nak van értelme), és súlyokkal edzel (akkorával amibôl max 3x8-12 db megy), akkor nem fogsz annyit fogyni az izmodból.

2023. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!