Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen unalmas az összes...

Miért ilyen unalmas az összes fogyókúrás étrend, amit látok?

Figyelt kérdés
Most pont a Kasza Tibi népámításáról olvastam, de láttam már néhány alacsony kalóriás étrendet. Mintha az lenne a lényeg, hogy kiiktatjuk az ízeket az étrendből, és akkor úgyse lesz kedvünk többet enni. Ebédre natúr csirkemell, rizs, párolt zöldség, mintha a krumpli maga lenne Voldemort. Reggelire általában tojás sok fehérjével, vagy valami hungarocell száraz felvágottal. Vacsora ugyanez, vagy saláta főtt tojás. Ezzel biztos lehet gyorsan fogyni, de hosszú távon ez nem élet. Nemcsak az a baj, hogy túl kevés kalória, de a hozzávalók nagy részét eleve kizárja, mert "hízlal". Pl krumplit még sehol se láttam, az édességek annyira tiltólistán vannak, hogy azt nem lehet ép ésszel kibírni. De a kevés engedélyezett hozzávalót se próbálják úgy variálni, hogy finom legyen a végeredmény. Személyes tapasztalok? Valaki csinált ilyet? Meddig bírta?

2023. febr. 3. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyen szarral, hanem teljesen saját összeállítású étrenddel fogytam 50 kilót. Csak annyi a titok, hogy át kell gondolni, ki kell találni, mi az, ami belefér a keretbe és összetételben is rendben van. Se natúr csirkemellet, se hungarocellt nem egtel a fogyás alatt és most sem.
2023. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*ettem
2023. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én tudom mi a titok, én is úgy csinálom. Illetve nincs konkrét étrendem, csak számolom a kalóriákat. Csak azt nem értem, hogy tud valaki natúr csirkemellen és rizsen élni.
2023. febr. 3. 22:17
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Sok testépítő él natúr csirkén meg rizsen. Én se értem, hogy bírják.

A kalória számlálás a tuti. Nyilván azon belül érdemes az alacsony kalória tartalmú, de laktató, egészséges ételeket választani. De ha az alapelveket tudod, könnyen választasz, alakítod a hagyományos recepteket stb.

2023. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyenek, mert a legtöbb ember nagyon gyors eredményt vár, ha gyorsan látszik a hatás, akkor azt gondolja, hogy ez aztán jó diéta, továbbra is veszi az adott bohóc termékeit, előfizet a tanácsaira, stb.

Így ezek a majmok kénytelenek drasztikus eszközöket alkalmazni, hogy az ügyfél a nagyon nagy kalóriadeficit miatt gyors eredményt lásson.

2023. febr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Túl intenzív ízekhez vagy szokva, a párolt zöldségek tök finomak. De ha ez hiányzik, nyugodtan fűszerezz sóval, fokhagymával, csípős paprikával, borssal... stb.
2023. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én pl. imádom a csirke/rizs/brokkoli kombót, az egyik kedvenc ételem (tudom, furcsa vagyok :) ).

De semmi csoda nincs benne, csak szénhidrát meg fehérje, meg szabad szemmel nem látható zsír.

A legtöbb ember fejében az van, hogy a fogyókúra egyenlő a durva megvonással, a tiltott ételek kilométeres listájával és a szenvedéssel. Ezért csomó "étrend" erre az elvárásra is rámenve pontosan ezt teszi, és ad valami keretet, amihez az emberek tarthatják magukat (kár, hogy ez szinte sosem kalóriakeret), követhetnek egy programot, és úgy érezhetik, hogy most aztán mindent megtesznek a siker érdekében. Sok esetben még hibáztatni sem lehet őket, ki ne szeretne egy olyan 4 hetes programot, amit csak szigorúan be kell tartani, és máris lefogytál.

2023. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
11%
Mert a fogyást kell segítenie.
2023. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#6 Lehet, hogy túl intenzív ízekhet vagyok szokva, vagy inkább csak finom és változatos ételekhez. A párolt zöldség lehet jó, ha nem natúr csirke és üres rizs van mellé. Üres rizs amúgy is a világ legunalmasabb kajája, minimum valami zöldséget teszek bele, de jobb ha valami szószos főétel mellé van.


#8 Ez hülyesék, jó kajákkal is lehet fogyni, élvezetesen is.

2023. febr. 4. 09:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért hogy bűnhődj 🤣
2023. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!