Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen unalmas az összes...

Miért ilyen unalmas az összes fogyókúrás étrend, amit látok?

Figyelt kérdés
Most pont a Kasza Tibi népámításáról olvastam, de láttam már néhány alacsony kalóriás étrendet. Mintha az lenne a lényeg, hogy kiiktatjuk az ízeket az étrendből, és akkor úgyse lesz kedvünk többet enni. Ebédre natúr csirkemell, rizs, párolt zöldség, mintha a krumpli maga lenne Voldemort. Reggelire általában tojás sok fehérjével, vagy valami hungarocell száraz felvágottal. Vacsora ugyanez, vagy saláta főtt tojás. Ezzel biztos lehet gyorsan fogyni, de hosszú távon ez nem élet. Nemcsak az a baj, hogy túl kevés kalória, de a hozzávalók nagy részét eleve kizárja, mert "hízlal". Pl krumplit még sehol se láttam, az édességek annyira tiltólistán vannak, hogy azt nem lehet ép ésszel kibírni. De a kevés engedélyezett hozzávalót se próbálják úgy variálni, hogy finom legyen a végeredmény. Személyes tapasztalok? Valaki csinált ilyet? Meddig bírta?

2023. febr. 3. 21:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát én amikor keményen nem ettem sokat, próbáltam változatos kajákat csinálni csak jó diétásan... Nem mondom, hogy mindegyik olyan jó ízű volt. Jobbak a jó hízlaló ennivalók. :D De például az anti diétás emberemnek is tetszett a cukkini lasagne. Akkor csináltam toszkán csirkét (volt benne csirkemell, paradicsom, gomba, oliva, bab, paradicsomszósz, fűszerek), palacsinta zablisztből, karfiol pizza, krémlevesek, ettem én rántott húst is krumplipürével ilyeneket csak nem annyit mint korábban. Túróval készült kakaós csiga, túróból mákos nudli, házilag kevertem a joghurtot gyümölcsökkel, gyöóümölcs turmix volt az üdítő meg teák cukor nélkül (azóta is úgy iszok mindent cukor nélkül), sült zöldségek megsütve leöntve tejföllel elkevert tojással vagy csináltam zöldségfasírtot... Fehérjés joghurtos gyümölcsleves, gyümölcsös zabmuffin, almás proteines palacsinta, rakott cukkini, gyros. Meg a megszokott kajákat is kevesebb zsírral és kevesebb mennyiségben ettem. Szombat csalónapoztam.

Le is fogytam 20 kilót (48 kg-ig lementem de akkor meg már csúnya voltam, túl vékony lettem). Azóta vissza híztam 3 év alatt magam, most épp 55 kg vagyok kb. Most megint ott tartok, hogy vissza kell vennem magamból, mert neki álltam megint tempósan hízni, mert jól esik enni és este fele ettünk sokszor mostanában. Most azt csinálom, hogy néha kevés szénhidrátos kaját váltom a szénhidrátosabbal és tartom a mértéket. Többször eszek egy nap, iszom mellé a teát. Már nem nagyon van kedvem lemondani a kalóriás finomságokról teljesen, inkább legyen mérték. Múltkor jó barackos tejszínes csirkemellett csináltam rizzsel. Hát sokkal jobb mint a száraz íztelen. :D Kb édességnek szántam.

Én azt mondanám, hogy nem mindegy mennyire vagy elszánt, mennyi a súly felesleg, mi a cél... Én akkor nagyon akartam, de akkor 68-ról indultam és szerettem volna laposabb hasat, edzettem, tornáztam. Most 55 kg-val el vagyok, csak több ne legyek most úgy vagyok vele és már elfogadtam, hogy olyan lapos hasam nem lesz, mert annyira nem vagyok kitartó és genetikailag sem az a szerkezet vagyok, hát mostanában lusta is mozogni, plusz sok más tényező (nem tudok aludni csak napi 4 óra max ha összejön az utóbbi 2 hétben, sokszor stresszes vagyok, ezek sem segítik a dolgot).

2023. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért ilyen unalmasak, mert ha csak elmondanánk a fogyni vágyóknak, hogy egyszerűen kevesebb kalóriát egyen, mint amennyit elhasznál, azt nem hinnék el, nem tudnák feldolgozni. Kell nekik valami titok. Csak hajnali harmatban mosott káposztát ehetsz 3 hétig, csak fehér csirke jobb combját eheted 2 hétig, stb. Ez mindjárt jobban hangzik, megtörténik a csoda és fogyni kezd az ügyfél. Még véletlenül sem attól, hogy a napi 2 kiló káposztában csak 500kcal van, hanem a titoktól, amit csak az adott nagymester tud és most megosztja velünk.
2023. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 M.Bea01 válasza:
Én a Mozaik Étrendet követem az Álomalakról. Épp azt szeretem benne, hogy változatos és finom ételekkel van tele, amellett, hogy hatékony! Már -20 kg! :)
nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!