Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vacsoraötletek diéta alatt?

Vacsoraötletek diéta alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A diétázóktól, életmódot váltottaktól kérdezném, hogy van-e esetleg valami jól bevált diétás vacsorájuk, amit relatíve gyorsan meg lehet csinálni.


Az ebédem adott (rendeljük, szóval tudok hús+zöldség és ilyesmi jellegű kajákat választani), illetve reggelire is tudok vinni pl. ch-csökkentett kenyérből szendvicset munkába, este viszont egyszerűen nincs időm szüttyögni, egy elsős és egy bölcsis gyerek mellett. Mire hazaérek, 5 óra van, sőt kedden és csütörtökön a fiamnak edzése van, szóval azon a két napon majdnem 6. Kicsit szusszanok és már állhatok is neki kaját csinálni mindenkinek másnapra, vacsorát csinálni a gyerekeknek, iskolatáskát ellenőrizni, esetleg kiszaladni boltba ha kell, stb. Nem tudok és nem is akarok még mindezek mellett bármilyen időigényes vacsorának nekiállni.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2023. febr. 18. 19:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Amit épp kívánok, legyen az rántotta, de akár pizza is, hogyha pl ebédre csak salátát tudtam enni valamiért.
2023. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
71%

Én ennék egy doboz Cottage cheese-t Finn crisp-el, zöldséggel pl.

Vagy amit szeretek, Tortilla lap, bele sonka, sajt, zöldség.

Vagy Tortilla lap, omlett/tofu, sonka, zöldség.

Ja, kedvencem: 80gr(száraz) bulgur, ez gyorsan megfő, de akár előre is el lehet készíteni, rádobok egy doboz tonhalat(vizes, nem olajos). Plusz bármilyen zöldség ami van otthon. Finom Paradicsommal, vagy angol zellerrel, salátával, Olívabogyóval + fűszerek, Citromle akár 🙂

2023. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, hogy milyen okból diétázol, mit szeretnél elérni a diétával, esetleg valami betegség miatt van rá szükség?

Ha pl fogyni akarsz, akkor rossz úton jársz, említetted a szénhidrát csökkentett kenyeret. Azt tudod, hogy kb ugyanannyi kalórát tartalmaz, mint a sima kenyér? Szóval a kalóriákat kellene számolnod és azt ehetsz vacsorára, ami belefér a napi keretbe.

2023. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Én többnyire melegszendvicset eszem vacsira, lc kenyér , szalámi vagy sonka, dupla sajt, zöldségek: paradicsom, paprika,hagyma., Kis kechup, majonéz.

Néha valamilyen tésztás vagy krumplis kaját, max heti 1x.

4 éve diétázom. ( A fogyási időszak 3 év volt)

2023. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3

Fogyás a célom, ha betegség miatt lenne rá szükségem, akkor nem ebbe a kategóriába írtam volna.

Igen, tudom, hogy kalóriára kb megegyeznek, de azért a makrotápanyagok aránya sem mindegy azon belül. A kalóriakeretbe gond nélkül beleférek, és este pl nem is szeretek kenyeret enni (ch-csökkentettet sem), csak reggelire. Egyébként rohadt finom az itteni pékség ch-csökkentett kenyere, már csak emiatt is azt szoktam venni.

Köszönöm a válaszokat egyébként.

2023. febr. 18. 21:42
 6/20 anonim ***** válasza:

3. Én is ch csökkentett kenyeret eszem ( évek óta), és bár az én diétám nem a kalóriaszámokról szól, abban bizony kevesebb kcal van mint pl a párom hagyományos kenyerében amit ő eszik.

Szóval nem igaz, hogy ugyanannyi az energiatartalma a lowcarb és a nem lowcarb kenyérnek. + Nem mindenki kalóriaszámolgatással tölti a napjait, hogy szàmítson ez, anélkül is lehet fogyni.

2023. febr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

6-os!

Lehet, hogy éppen abban 12-vel kevesebb kcal van, azért is írtam, hogy kb.

Kalóriadeficit nélkül nem lehet fogyni, te sem vagy csodagyerek, csak kevesebbet eszel, mint amennyit elhasználsz. Teljesen nyilvánvaló, hogy ebben az esetben nem kell számolni.

2023. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Pedig a diétára egészségügyi okokból is szükség lehet.

És a makrotápanyagok arányát tudod? Mert természetesen nem mindegy, de akkor ahhoz kell a vacsorát igazítani. Te kértél ötleteket, de nem mindegy, hogy milyen jellegű vacsorára van szükséged. Most írtak rántottát, pizzát, melegszendvicset, sonkát, tésztát,stb. Ezeket az ételeket eddig nem ismerted, vagy mit tudtál meg ezekből?

2023. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ahogy készíted a gyerkőcök vacsiját, készítsd a tiéd is. Nem kettő, hanem három tányért teszel a pultra.

Ahogy írod, nem eszel kenyeret este akkor gondolom nem is főtt ételre gondolsz. Semmiből nem tart tányérra tenni egy kis sonkát-sajtot-zöldséget. Vagy sütni egy tükörtojást. Semmi szüttyögés.

Amúgy simán lehet ugyan az a vacsora mint a reggeli, esetleg kevesebb.

2023. febr. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Skyr joghurt (Aldiban kapható 3 féle ízben) chia maggal, de a Lidl-s protein puding is jó. Céklát megfőzöd olyan napon amikor ráérsz, majd ha épp eszel megmelegíted, összekevered 100 gr feta sajttal.
2023. febr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!