Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelenleg diétázom, van vmi...

Jelenleg diétázom, van vmi tippetek az édesség utáni sóvárgás legyőzésére? (Főleg a csoki utánira😀)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nálam tényleg nem az éhséggel van a baj, hanem hogy hiányzik az édesség. Meg lehet kicsit furán hangzik, de én azt sem szeretem, hogyha van ez a egyvonalú folyamatos jóllakottság érzés. Szeretem ha egy kicsit felpörget a cukor, na meg az ízét is. Mit tanácsoltok?

2023. febr. 22. 17:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Igen, nem is jutott hirtelen eszembe, #9 írta, görög joghurt cukormentes lekvárral. Ez is nyami.

#8 voltam.

2023. febr. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 NTBS ***** válasza:
46%
Egyél gyümölcsöt.
2023. febr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%

Én 85%os étcsokit, vagy gyümit eszem.


A többiek is jó tippeket írtak, de azért legyen itt, hogy a cukor utáni vágy kicsit egy függőség. Tehát ha eleget eszel másból, akkor is sóvároghatsz cukor után. Ez nem diétahiba, hanem sajnos ez ilyen. Ha le akarsz jönni a cukorról, akkor az 2-3 hétig elég szenvedős, de utána nem fog hiányozni. Ha pótlod édesítőszerrel, akkor az édes íz után továbbra is sóvárogni fogsz. Ha elkezdesz újra cukrot enni, akkor pedig pillanatok alatt vissza lehet szokni rá.

2023. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Én kalóriát számlálok, és heti étrend tervet készítek. Amibe a csoki is belefér. Reggel egy kis porcelán kávéspohárba kirakom a napi csoki adagomat, ami a keretbe még belefér. Van, amikor 10-15 pasztilla is belefér. Van úgy, hogy az ebédhez és a vacsorához is jut belőle. Van, hogy egyszerre felfalom. De csak annyit, amennyi a napi keretbe belefér. Amúgy igyekszem a szénhidrátból is a 180 grammon belül maradni. Ezt őszibarack szezonban nehéz tartani, mert imádom a barackot.

[link]

2023. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
High protein puding, joghurt, krémtúró.
2023. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Eszel 1-2 kocka csokit - ilyen egyszerű, és akkor nem az lesz, hogy egyik nap majd 4 táblával tolsz be.
2023. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem napi pár szem cukormentes cukorka simán belefér, sok ízben kapható. Vagy diabetikus csokiból 3-4 kocka.

Hidd el nem jársz jól, ha hetekig megvonod, mert be fogsz csavarodni és bekattanva 2-3 tablával is eltűntetsz egyszerre, akár több napon át.

Ha szereted az édeset, egyél édességet. De Szerintem sokkal jobb alternatívákat keresni illetve szigorú mértéket tartani. Bár tapasztalatom szerint a cukros édességeknek megvan az a tulajdonsága, hogy függőséget okoz, így azzal nehezebb mértéket tartani. Én így ezeket tudatosan kerülöm, havi 1 alkalmat leszámítva. És inkább többnyire cukormentessel helyettesítem. Azt könnyebben be tudom osztani. Nem okoz olyan sóvárgást.

2023. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Utálom, hogy az emberek úgy akarják csinálni a fogyast, hogy az mindenképp valami szenvedős, megvonásos folyamat legyen. Miért kellene "legyőznöd a sóvárgás" ha egyszerűen azt szereted és örömet okoz hogy megedd?? Persze...ettől még ugyanigy fogyhatsz, a csoki-diétát neked találták ki. Egyél csak csokit, de annyi kalóriát vigyél be belőle egész nap, amennyi a fogyasodhoz szükséges. Csinalhatod így is, hogy elvezd. Sokan vagyunk így vele, hogy az egészséges etkezest nem nekünk talaltak ki, hát éljünk akkor a csokidiétával.
2023. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy minden nap reggeli után becsomagoltam egy kocka csokit (betettem egy kicsi dobozba), bevittem a munkahelyemre és megettem ebéd után. Így nem merült föl, hogy rögtön megeszem a tábla többi részét is. Annyira rászoktam, hogy már itthon is képes lettem csak egyetlen kockányit megenni, és a többit meghagyni.
2023. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Én IR-es vagyok, a gullon tk kekszeket (a szögletes tea meg a kerek zab) nagyon szeretem. Ahol én lakom lehet kapni stéviás csokikat, mogyorókrémet szinte semmi különbség nincs ízre, nagyon finom. Reggelire többnyire zabkását eszem, a Boom Boxnak van elég jó cukormentes kásája, a tetejére dobok egy kocka csokit. Gyümölcsöt is csak nagyon ritkán eszem, de szoktam olyat hogy 800 gr fagyasztott meggyhez adok 2-3 kanál útifűmag héjat, édesítőt, és tk pitelapba betöltöm. A legtöbb sütireceptet ki lehet váltani nyírfacukorral, aminek alacsony a glycemiás indexe, valamivel kevesebb kalóriát tartalmaz. Bevallom amikor borzalmasan rámtör a sóvárgás szoktam zero üdítőzni/energia italozni.
2023. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!