Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia alatt falásroham?

Anorexia alatt falásroham?

Figyelt kérdés

Evészavarom van körülbelül másfél éve, időközben kiderült, hogy anorexiás vagyok, nagyon kevés kalóriát ettem, azóta már növeltem, de még mindig nem vagyok a helyzet magaslatán de már haladok, hormonális problémáim is vannak sajnos, mert menstruációm az nincs. A fő dolog amiért írom a kérdést, hogy kb havonta egyszer rámjön a hatalmas falásroham, és mindent megeszek ami előttem van, ha kívánom ha nem, már körülbelül hányásig eszem magam, de a hónap többi részében pedig alig tudok megenni valamit, nem értem ez a kettő hogy mehet együtt.

Tudnátok valami tanácsot adni mit tudnék csinálni?

Sajnos hánytatást is megpróbáltam már, kisebb-nagyobb sikerrel, amit rettenetesen szégyellek.

Mit tegyek falásroham után? Hogy kéne megpróbálnom kezelni lelkileg most, hiába tudom hogy most hetekig, vagy hónapokig megint nem fogok enni.



2023. márc. 10. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A hormonális problémáid az evészavarral köthető össze. Azért nem jön meg a menstruációd, mert nincs meg a megfelelő mennyiségű zsírtartalma a testednek. (Ha az evészavar megoldódik visszatér ez is.)


Az írásod alapján tudod, hogy gondod van, ez már jó.

A falási rohamok pedig azért vannak, mert a tudalattid elhatalmasodik rajtad. (Ugyanakkor, te is tudod, hogy enni kell és fontos!)


Ez egy összetett és súlyos dolog, ajánlom, hogy keress fel egy pszichológust, minél előbb. Bonyolult és hosszú lenne itt Gyk-n segíteni neked.


Mihamarabbi gyógyulást Neked!

2023. márc. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az evészavarok elég széles skálán mozognak, a te eseted sem egyedi, többeknél is jelentkezik így.

A lelki bajaiddal foglalkoznak? Jársz terápiára? Mert minden abból fakad, a zabálások oka a szeretethiány, mivel az agyra nyugtatólag hat az evés, úgymond megjutalmaz érte. Az érzelmi stabilitás előfeltétele az étkezési stabilitásnak is.

2023. márc. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Próbál a szervezeted tenni valamit az éhenhalás ellen, nyilván azért jelentkezik néha falásroham.

Kérj segítséget a gyógyuláshoz pszichológustól, egyedül nehéz.

2023. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Nem falásrohamod van, hanem a szervezet nem olyan hülye, mint az agyad (bocs), és megpróbálja életben tartani magát.


Voltam anorexiás, és igen, életem legnagyobb f...ga volt - még úgy is, hogy tudom, mentális betegség.

2023. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nyugi, heteken belül bulimiás leszel, ha már próbálkozol a hánytatással - csinálni fogod, és belekerülsz a lehető legrosszabb spirlba, ahonnan még az anirexiávál is nehezebb kijönni.
2023. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hat a hanytatast hagyd...elmeselem az en sztorim.

16 evesen kezdtem, 34 vagyok. evekig anorexias voltam 32 kg 165 cm-nel volt a legkisebb sulyom. valamikor hozza jott a falas roham es igy a bulemia. 2 terapian vagyok tul egyszer usa-ban egyszer nemet o-ban magan intezetben (igen a szuleim alltak, en nemtudnam fizetni). mostanra aranylag normalis sulyom van sot egy 15 honapos gyerekem is es parom akivel 6 eve egyutt vagyok.


borzalmas dolog az etkezesi zavar, es megertem hogy nemtudsz kijonni belole. nagyon nehez es kivanom neked.


nalam alapjaban veve a teljesitesi nyomas miatt van. mindig a legjobb legkemenyebb akarok lenni. a szuleim tudat alatt nyomtak mindig. orvosok mindannyian a csaladban. en mernökin vegeztem a betegsegem ellenere, igen sikerult es 29 eves korom ota dolgozom is a szakmaban kulfoldon...de nehez igy ilyen zavarral az elet.

2023. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!