Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Velem van a baj, ha nem érzem...

Velem van a baj, ha nem érzem a túlsúly fiziológiai hátrányát?

Figyelt kérdés

38 éves férfi vagyok, 184cm/130kg. Tény, hogy kövér vagyok, magam is tudom, de nem érzem magam emiatt egészségtelennek. Fizikai munkát végzek, jó az erőnlétem és az állóképességem.

Az öcsém 32 éves félprofi labdarúgó és 173/68. Évente kb 10 alkalommal lép pályára, és nem jár a csapattal edzeni.

Ő maga mondta, hogyha szezon végén felszed csak 2 kilót is, akkor az már negatívan befolyásolja a teljesítményét. Ő hogyhogy megérez 2 kiló súlytöbbletet, én pedig 20at sem? Ennyit számít a sport?



2023. márc. 20. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a versenysport nem hasonlítható semmihez (tapasztalat), ettől függetlenül a te túlsúlyos állapotodon azért az sokat segít, hogy fizikai munkát végzel, ezáltal napi szinten mozogsz. Viszont értem, hogy most 38 évesen nem érzed ennek a fiziológiai hátrányát, de semmi garancia nincs rá, hogy jövőre egyszer csak nem üt be a gebasz. Meg mi lesz 5 év múlva, 10 év múlva, 20 év múlva?
2023. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Velem van a baj, ha nem érzem a túlsúly fiziológiai hátrányát?"


MÉG nem érzed, néhány év múlva annál inkább fogod.

2023. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd fogod. Leginkább az időskori életminőséget befolyásolja.
2023. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Rajtad nem 20 hanem 50 kg többlet van, már bocsi. Egyébként csak idő kérdése és érezni fogod. Valamint az is lehet h nagyon régóta kövér vagy és már nem is tudod milyen az amikor nem túlsúlyos az ember. Egyszerűen nem tudsz viszonyítani. Ha lefogynál mondjuk 80 kg-ra ami az ideális testsúlyod nagyjából, akkor rá jönnél mennyivel más/jobb így élni mint 130 kilósan.
2023. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy fent is írták, 38 évesen simán lehet, hogy nem érzed annyira. Jó az erőnléted és az állóképességed....mihez képest?

Van összehasonlítási alapod? Úgy értem, "világéletedben" kövér voltál vagy volt idő, amikor tudtál aktívan sportolni stb., és össze tudod hasonlítani a kettőt? Én pl. mindig valamennyire túlsúlyos voltam, aztán 25 éves korom után elszaladt a ló, és nagyon meghíztam, 10 évig úgy is maradtam - már nem emlékeztem, milyen volt nem kövéren. De fogytam 45 kilót, és most már megérzem én is, ha feljön 2-3 kiló.


Ezenkívül a gond, hogy a zsírszövet hormonálisan aktív szövet, és minden nap negatív hatással van rád, ez az évek során összeadódik.

Szerintem a dohányosok sem gondolják komolyan, hogy később tuti nem lesz baj, csak nem foglalkoznak vele, mert az adott pillanatban jól vannak.


Szeretek néha idézni egy francia filmet, az a címe, hogy "A gyűlölet", jó régi, 1995-ös - jó film egyébként. Úgy kezdődik, hogy mesélnek egy fickóról, aki leesett az 50. emeletről - és esés közben mondogatja magának, hogy "eddig minden rendben van".

Elég sok helyzetre érvényes.

(és hozzáteszik: "de nem a zuhanás a fontos, hanem hogy hogyan érsz földet)

Szóval így.

2023. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azert mert nem vegzel megerolteto sportot. En se tudtam milyen satnya egeszsegtelen tunyacsap voltam mielott sportolni kezdtem, es a minusz 100rol kellett felepitenem magam az edzoteremben.
2023. márc. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy mindig is kövér voltam, 19 évesen 110 kg, azóta lassan feljött még 20, kb évi 1 kilót híztam. 3 éve, mikor leszoktam a cigiről fél év alatt feljött 8 kg, de aztán a következő fél évben le is ment magától, pedig nem diétáztam.

Reggelire általában 10 tojásos rántottát szoktam enni, vagy kb ennek megfelelő kalóriát. Ha ennél kevesebbet reggelizem akkor alig bírok dolgozni, gyenge vagyok és fáradékony.

2023. márc. 21. 05:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudom közhely, de Minden fejben dől el!

Ha ennyire nem érdekel téged a saját egészséged, ám legyen, hízzál még, legfeljebb pár év múlva szívinfarktust kapsz, amit vagy túlélsz, vagy nem.

Szerinted mennyire tesz jót a szívednek, testednek, hogy ekkora súlyt kell cipelnie? Ízületeid is egy idő után fel fogják mondani a szolgálatot.


A döntés a te kezedben van.


Apukám 182 centi és 80 kg. És neki még pluszban van sörhasa is, azon kívül vékony mindene.


Kb 45 kg zsírfelesleg van rajtad.


Igaz, nem fontos sokáig élni, így is túlnépesedés van. Ha nem akarsz fogyni, az a te döntésed. A hízással járó következmények is a tiéd.

2023. márc. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
22%

Tisztában vagy vele mi a mai férfi ideál? A 180 cm ,65 kg. Ha ezt nézzük 65 kg plusz van rajtad!


De ha normális emberként nézzük akkor olyan 80 kg kene lenned. De ahhoz is 50 kilót kellene le adnod.


Lehet most nem érzed de simán tönkre mehet a szíved 45 év körül aztán kampec. Ezt akarod?

2023. márc. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kólauborkával ***** válasza:
Pár év érezni fogod a térded, hátad, vállad. Nem azért, hogy basztassalak, de így lesz.
2023. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!