Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Velem van a baj, ha nem érzem...

Velem van a baj, ha nem érzem a túlsúly fiziológiai hátrányát?

Figyelt kérdés

38 éves férfi vagyok, 184cm/130kg. Tény, hogy kövér vagyok, magam is tudom, de nem érzem magam emiatt egészségtelennek. Fizikai munkát végzek, jó az erőnlétem és az állóképességem.

Az öcsém 32 éves félprofi labdarúgó és 173/68. Évente kb 10 alkalommal lép pályára, és nem jár a csapattal edzeni.

Ő maga mondta, hogyha szezon végén felszed csak 2 kilót is, akkor az már negatívan befolyásolja a teljesítményét. Ő hogyhogy megérez 2 kiló súlytöbbletet, én pedig 20at sem? Ennyit számít a sport?



2023. márc. 20. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

1. MÉG nem érzed. Nem rosszindulatból mondom, de majd amikor cukorbeteg leszel, vagy megadják magukat az izületeid, vagy valami szív- és érrendszeri problémád lesz, akkor nagyon meg fogod érezni.

2. Azért sem érzed, mert te ehhez vagy hozzászokva.

3. Lehet, hogy fizikai munkát végzel, de a különböző fizikai aktivitások között is rengeteg az eltérés. Nézz meg egy szumóst! Kevés van köztük, akinek 30 alatti a BMI-je. Aztán küldj el egy szumóst maratont futni! Nem fogja bírni.

4. Kisebb testtömeg mellett a kisebb változás is feltűnőbb.

2023. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha most jónak érzed az erőnléted, gondolj bele milyen erős lennél, ha nem kéne ezt az 50 kiló plusz súlyt cipelned?!


Amúgy a többiek mindent leírtak. Ha most még egészséges vagy, akkor célszerű lenne ezt az állapotod megőrizned, de ekkora súlytöbblettel nem fog menni.

2023. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érzed mert nem tudod milyen lenne nélküle. 30 kiló tulsullyal en is azt hittem hogy nem érzem. 3.5 éve adtam le, azóta megváltozott az életem. Csomo dolog volt amirol azt hittem hogy normális de nem az. Pl a fingások, a böfögések, az állandó puffadás jellegű kelemetlen érzés a hasban, a futás a busz után, hogy beférek a buszon ag ülésbe stb stb. Rengeteg dolog van amiről azt hittem mindsnkire igaz de a fogyással eltunt. Sokkal jobb életem van



De amig nem hatarozod el hogy le akarsz fogsni, addig mi hiaba irunk barmit

2023. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Majd fogod. Attól hogy épp még nem érzed, a szervezetedet megterheli, hogy nap mint nap 40-45 kg pluszt kell cipelnie. Megterheli a szívedet, az ízületeidet, már most lehetnek olyan problémáid amikről talán nem is tudsz, pl pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia, egyebek. Nekem is voltak, franc se tudja mióta, és sokáig nem tudtam róla, viszont ez sok kárt is okozott.

Nem bántani akarlak, a lehető legtávolabb áll tőlem, tudom milyen mert én is voltam kövér. Így azt is tudom mennyire nehéz a fogyás. Nekem legalábbis az volt. Megtapasztaltam ezt azt.

Én sem éreztem mindig fizikailag hogy olyan hú de nehéz teher lenne. Talán azért mert már kisgyerekként is kövér voltam, és nem is emlékeztem milyen felesleg nélkül. Hozzá voltam szokva ahhoz, hogy sok súlyt cipelek magamon. Csak később, idővel kezdtek megmutatkozni ennek a hátrányai igazán. Egyrészt ahogy idősebb lettem, másrészt a hízás csak átmenetileg stagnált, időről időre egyre több lett, még úgy is, hogy azért voltak már fiatalon is fogyási próbálkozásaim, a végleges életmódváltás és sikeres fogyás előtt.

Én 14 évesen 100kg voltam 15 évesen 75, 16 évesen 110, 21 évesen 150, 23 évesen 140, 24 évesen 125, 25 évesen 150, majd 130, 140, 150 stb. Egyre többet fájtak a térdeim, a derekam, egyre fáradékonyabb voltam, és a legdurvább időszakban voltam 170 kiló is, na ott lett végleg elég mikor éjszakánként fulladozva ébredtem, ami gyanús lett, és mérlegre álltam😱.

Ma már 67kg vagyok, és most érzem igazán mennyire sok volt rajtam. Nem volt olyan régen. Csak 4 éve. ( 1 éve tartok súlyt) Örök életemben emlékezni fogok rá. És az a csoda, hogy ennyivel megúsztam, és pl sose kaptam szívrohamot.

2023. márc. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Meg nem érzed. De a tested igen. Nekem pl aminf lefogytam es elkezdtem edzeni, szetmentek a terdeim. Kiderult hogy nem az edzestol hanem hogy elotte 2p evig cipelte a sulyt, mindezt sport nelkul tehat a terdet nem tamogattak a korulotte levo izmok mert azok nem voltak.

Most 27 evesen olyan terdbajom van mint az 57 eves anyukamnak. Egy nyamvadt lepcson nem tudok felmenni

2023. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!