Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan miként álljak neki?

Hogyan miként álljak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék fogyni nagyon elvagyok hízva. 178cm magas vagyok és 126kg 90-95kg lenne a cél. Szóval fogyni szeretnék. De mindenképp ugy hogy minimális izomvesztesegel. Kérdésem a következő soha nem voltam még edző teremben. Több Kérdésem is lenne.


-Érdemes kezdetben személyi edzőt fogadni?


-Mivel heti fel max 1 kg szeretnék fogyni normális ha kezdetben többet fogyok?


-Hol tudok saját étrendet összeállítani illetve mennyi kalória kell?



2023. márc. 26. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

"De mindenképp ugy hogy minimális izomvesztesegel. Kérdésem a következő soha nem voltam még edző teremben..."


- Mégis hogy lenne izomveszteséged,ha állítólag soha nem edzettél? Nincs rajtad izom ami leépülne.


"Érdemes kezdetben személyi edzőt fogadni?"

- Igen érdemes, de csak olyat aki ért is hozzá,nem csak a tápkiegeket sózza rád,hanem egy normál étrendet is összeállít..



"Hol tudok saját étrendet összeállítani illetve mennyi kalória kell?"


- Ezt egy Személyi Edzőnek vagy Dietetikusnak tudnia kell. Ilyen netes étrendek,csodamódszerek baromságok. Kalóriaguru,YAZIO alkalmazason te magad is kitudod kalkulálni.


Ha meg tényleg nagyon el vagy hízva,akkor a kiváltó okot kell megszüntetni először,de az edzés és helyes táplálkozás mar a helyes út. Ami lehet rossz életmód,étkezés, vagy akár hormonális bajok. ( IR, Pajzsmirigy, Cukorbetegség..)

2023. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

"Érdemes kezdetben személyi edzőt fogadni?"


-Ha találsz egy jó személyi edzőt, az csodákra képes, de sajnos, amiket látok manapság, én semmiképp sem ajánlom, mert a 98%-a az itthoni személyi edzőknek le van maradva röpke 20 évvel tudásban. De, próbáld meg, hátha szerencsével jársz. Én biztosan nem fogadnék, mert Te is megtudod tanulni ezeket. (Youtube: Torma Valentin, DietGainz, Háromharmad. Tőlük tudsz elméleti tudást szerezni, amivel bőven elleszel)


"Mivel heti fel max 1 kg szeretnék fogyni normális ha kezdetben többet fogyok?"


-Kezdetben, az első pár hétben több is lemehet, de ez nagyrészben csak víz és salakanyag lesz. Heti 1kg fogyás abszolút jó ütem, ha tudod tartani a deficitet. Sok ember nem tud tartani napi 1000-res deficitet, de, ha neked fenntartható, akkor simán mehet.


"Hol tudok saját étrendet összeállítani illetve mennyi kalória kell?"


-Nem kell neked semmilyen étrend és valójában senkinek sincs szüksége előre megírt étrendre. Amire figyelned kell, hogy a kalóriakereteden belül legyél. Kalóriakereten belül bármit ehetsz, mert minden étel 3 makrotápanyagból áll fel, ami a szénhidrát, fehérje és zsír. Azaz, a testednek ugyanaz egy saláta, mint egy pörkölt tésztával. (azaz, nem tudja, hogy te mit eszel, csak a makrotápanyag fog számítani).

Amire érdemes figyelned, hogy magas legyen a fehérjebeviteled, ami annyiban merül ki, hogy legyen meg az 1.6g/testsúlykg minimum, de mivel fogyni akarsz minél kevesebb izomveszteséggel (ami értelmezhetetlen, mert soha nem edzettél, ergo nem lehet rajtad túl sok izom) ezért én a 2g/testsúlykgot céloznám meg inkább.


1, kalória

2, fehérjebevitel


Ezeket csak azért írtam le, hogy nehogy eszedbe jusson online fizetni valakinek étrendért, mert annál nagyobb pénzkidobás nincs a világon.

2023. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

"mindenképp ugy hogy minimális izomvesztesegel"

178 centivel vagy 126 kiló, ergo rajtad semmilyen izomtömeg nincs, pláne úgy, hogy elmondásod szerint még az életben nem jártál konditeremben. Az izomveszteség miatt esetedben nem kell aggódni. Tartsd a kalóriadeficitet egy kiegyensúlyozott étrend mentén, mellette pedig fokozatosan merülj el a súlyzós edzés világába, ez most a te feladatod.

"Érdemes kezdetben személyi edzőt fogadni?"

Naprakész tudással rendelkező és tapasztalt személyi edzőt fogadni mindig érdemes. Esetedben mindeképp érdemes, hiszen egyetlen kommentben senki nem fog tudni téged megtanít edzéstechnikára, edzéselméletre, programozásra, sporttáplálkozásra.

"heti fel max 1 kg szeretnék fogyni normális ha kezdetben többet fogyok?"

Ekkora túlsúly esetén teljesen normális, ha gyorsabb ütemben megy le a súlyod, mint heti 1 kiló.

"Hol tudok saját étrendet összeállítani illetve mennyi kalória kell?"

A neten rengeteg kalória-kalkulátor van. Ami nagyobb küldetés számodra, hogy hiteles forrásokból tájékozódva megtanuld a táplálkozás és az edzés alapjait. Kezdd azzal, hogy ezt a cikket elolvasod (itt találsz kalkulátort is):

[link]

2023. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Világ életemben sportoltam. 5eve volt egy terdszalag szakadasom. Azóta nem sportoltam. Illetve 5eve ülő munkát végzek ez is rá tesz a dolgokra. Cukor stb... Most voltam vér vetelen hétfőn kapom meg az eredményeket. 3eve csirkemelen élek illetve néha malac / marha hús. Köretnek zöldséget eszek vagy rizst. Kólát is csokkentetem. Napi 4-5L helyett 2dl iszok illetve teát szoktam vagy cappyt
2023. márc. 26. 16:06
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Tehát 5 éve semmit nem mozogsz, de egyébként csirkemellen, napi 5 liter kólán és cappyn élsz. Ez nyilván problémás. Olvasd el a 3. kommentben belinkelt cikket, aztán pedig ezt az egyetemi anyagot, és két óra alatt képbe kerülsz táplálkozás témakörben:

[link]

Ennél bővebb tudásra egyetlen konditerembe járó egyénnek sincs szüksége.

2023. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

"Világ életemben sportoltam."


Ha ez a sport nem progresszív súlyzós edzés volt, akkor nem sokat jelent izmokat tekintve.


"3eve csirkemelen élek illetve néha malac / marha hús."

Ha nem voltál kalóriatöbbletben, és nem végeztél progresszív súlyzós edzést szintén értelmét veszti az, hogy te 3 éve csirkemellen élsz.


Ismételni tudom magam, és az utóbbi 2 válaszolót is: Nem kell tartanod az izomvesztéstől, mert kétlem, hogy IFBB pro testépítő szintű izomtömeg lenne rajtad.

2023. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Én ebben helyzetben felkeresnék egy táplálkozástanácsadót, aki segít eligazítani az alapokban, normális étrendet ad. Kezdetben csak a táplálkozásomat próbálnám rendbe tenni, edzésben még nem nagyon gondolkodnék, max ha már csak 10 kg felesleg lenne rajtam. Fokozatosan állítanám át magam, tehát először csak kevesebbet ennék, aztán folyamatosan optimalizálnék, több fehérje, moderált és minőségi szénhidrát és zsír.

A sétálás kezdetben jó lehet, min napi fél óra és utána tudod bővíteni, vagy az úszás, ha tudsz. Kezdetben biztosan sokat fogsz fogyni, sok víz is távozni fog. Utána be fog lassulni, na akkor kell továbbra is kitartani. Kb 30 kg súlyfelesleg van rajtad, nagyjából 1-1,5, évben gondolkozz, ha egészségesen szeretnéd leadni. Hosszú lesz, de hidd el, lehet ez egy izgalmas kaland is, és a végén nagyon büszke leszel magadra. 1 év diéta, viszont utána, ha odafigyelsz és vigyázol rá, egészséges és jó külső még nagyon sokáig. A húsvét, a nyaralás és a karácsony nem lesz ugyanolyan mint máskor, de csak csak ebben a kivételes évben.

Folyamatos motivációként én bekövettem az összes diétás, edzős, fittnes youtube csatornát, facen az összes létező diétás csoportba beléptem, könyveket olvastam a témával kapcsolatban, és tudom, nagyon gáz, de: TLC élet 250 kg felett, ez garantáltan visszatart a legnagyobb csábítástól is :D Vissza is fogsz esni, de ne legyen végletes a gondolkodásod: pl "megcsúsztam egy sütivel, akkor már minden jöhet." Ha megbotlottál, akkor is folytasd tovább a diétát. Az a lényeg, hogy hosszútávon és rendszeresen mit eszel, 1 csaló étkezés/nap még nem a világ, de vissza kell állni rövid időn belül. Hát nagyjából ennyit :)

2023. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

+1

7-es vagyok.

Az elhízott test egy beteg, tápanyaghiányos, hormonálisan megváltozott beteg test. Ne gyötörd, ne sanyargasd, adj neki időt a gyógyulásra. Én nem foglalkoznék kalóriaszámolással főleg kezdetben, hanem csak azzal, hogy minőségi tápanyagokkal töltsem fel, amik egyébként laktatnak is, nem tudsz belőlük annyit enni, így a kalória korlátozása magától megvalósul. Mivel nagy a súlyfelesleg az első időszakban már ezektől a változtatásoktól is fogyni fogsz. Később, az utolsó keserves 5-10 kg-nál már jöhet a patikamérlegelés :)

2023. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Én kezdetnek azt mondanám, hogy ballagj el a háziorvoshoz beutalókért és vizsgáltasd ki magad. Vérvétel, pajzsmirigy, egyebek, ogtt teszt vércukor, inzulin. Ezekből kiderül ha van hormonális, illetve anyagcsere problémád. Pajzsmirigy alulműködès, IR, ezek a leggyakoribbak. Ezek fényében léphetsz tovább. És regisztráltasd vele a jelenlegi súlyodat, ha esetleg szükséged lesz bőrplasztikai műtétre, tb alapon meg tudd csináltatni. Bár ennek szigorú feltételei vannak. Bizonyos bmi érték ès minimum csökkenése a fogyással, + x ideig hivatalosan tartani is kell a súlyt, ennek nézz utána ha akarsz, pontosan.

Étrendet úgy érdemes összeállítani, hogy figyelembe veszed ha van valamilyen betegséged. Pl inzulinrezisztencia esetén lehet szükség odafigyelésre a szènhidrátbevitel mennyiségét illetően.

Ha nincs bajod, csak az a gond hogy túl sok energiát viszel be, az a legkönnyebben orvosolható.

Étrendet úgy kell összeállítani, hogy a saját ízlésednek is megfeleljen, illetve alapvetően egészségesebb, tisztább, nem agyon feldolgozott, finomított stb cuccokból épüljön fel.

Idővel meg fogod tanulni mi az amit jobban megéri gyakrabban fogyasztani, és mi az amit nem annyira. Mert ha nem megfelelő dolgokat eszel, éhesebb leszel és könnyen túleheted magad.

Ha kell valami kapaszkodó, nézz valami applikációt, és pár napig, 1 hétig írd össze miket eszel. Fogsz kapni egy képet összkalóriabevitelről, szénhidrátról, fehérjéről, zsírról. Aztán keress egy kalóriaigény kalkulátort, ebbe írd bele az adataidat. Kor, nem, magasság, jelenlegi súly, aktivitási szint. Fogsz kapni egy körülbelüli számot, hogy a jelenlegi testsúlyod megtartásához kb mennyi energiát viszel be. Hasonlítsd össze azzal amit az elmúlt napokban ettél. Ott mit látsz? Ha nagyon eltér, lehet hogy valamit nem írtál be a kajak közé pl.

A kalkulátor azt is jelzi mennyi energiát kell kb bevinned ahhoz, hogy heti kb fél kilót fogyj.

Nagyobb megvonást nem nagyon éri meg megcélozni, mert nem biztos, hogy fenntartható lesz, esetleg rosszul leszel, fáradékony, túl sokszor éhes stb. a fogyás meg hosszútávú folyamat. Nekem pl 3 év volt, bár igaz, több volt a súlyfeleslegem is. De te se hónapokban gondolkodj, hanem inkább kb 1,5 évben. A legelején lehet hogy nagyobb lesz a súlycsökkenés, nekem az 1. Hónap - 5 kg volt. De ennek nagy része csak visszatartott víz leginkább. Utána már lassabb lesz.

Életmódváltásban gondolkodj. Olyan étrend és szokások kialakításában, amit életed végéig tartani tudsz.

Ha az étrendet megszoktad, rendben van, eltelt pár hét, akkor elkezdhetsz hozzászokni a rendszeres mozgáshoz, fokozatosan!

Sokan mindent azonnal égy egyből akarnak, lelkesen beleugranak, a vége meg az lesz, hogy túlterhelik magukat és feladják.

Én pl a kezdeti semmiből eljutottam heti 10 óra sportig fokozatosan. Az első kb 3 hónapban nem is mozogtam semmit. Utána kezdtem el, hogy az étrendemet rendbe raktam.

Ha kérdésed van, írj nyugodtan privátban.

2023. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

5 éve semmit nem mozogsz, de azon aggódsz, hogy most majd a hatodik évben egy tisztességes étrend miatt fogsz izomból fogyni?

Milyen izom lenne rajtad, amit a tested 5 évig tartogat, mikor hozzájuk sem nyúltál?

2023. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!