Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az ütem gyors, ha a lehető...

Ez az ütem gyors, ha a lehető legtöbb izmot szeretném megtartani?

Figyelt kérdés

7. hetében vagyok a diétának.


170cm, 77.5kgról indultam, most pedig 72kg vagyok. Körülbelül 600-800 kalóriás deficit lehet ez. Minél több izmot szeretnék nyilván megtartani. Ez az ütem gyors?


A fehérjebevitelem minden nap 2g/testsúlykg minimum, illetve a súlyzós edzések is mennek továbbra is. A cél 65-67kg környéke lenne, viszont aggódom az izomvesztés miatt, mert ha az izomvesztést a deficit nagysága nagyban meghatározza.



2023. ápr. 1. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon felkapott lett most ez az izom veszteség téma itt. Ha nem versenyre készülsz, akkor nem kell emiatt aggódnod. Ha arra készülsz, akkor az edződnek lenne kutya kötelessége erről megfelelően informálnia téged.

Személyes véleményem, hogy minimálisan növelheted a keretedet, ha ennyire aggódsz ezen, az 500-as dedicit bőven elég. De az is lehet, hogy valójában most is annyiban vagy, mivel a mozgást pl rendszeresen túlbecsülik a kalkulátorok. Gyakorlatban akkor lesz túl nagy a deficit, ha a teljesítményedben romlást tapasztalsz.

2023. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!