Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért torpant meg a fogyásom?

Miért torpant meg a fogyásom?

Figyelt kérdés

Februárban kezdtem életmódváltásba. Azóta lement közel 20 kiló. De mostanság hol visszaszedek ilyen fél kilókat, hol leadok, de számottevő változás nincs. Az istenért sem tudok lemenni 100 alá.


A legutóbbi méréskor 103.2 kg voltam.



2023. ápr. 26. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Na, pont ez az, amit nem értenek meg azok a femina.hu-n szocializálódott egyedek, akik azt szajkózzák, hogy "heti egy kiló fogyás a reális".

Igen, lesz olyan hét, amikor igen. Lesz olyan, amikor feljön egy kiló, vagy hetekig nem megy le semmi.

Én 130 kilóról az első 3 hónapban 21 kilót fogytam... fülig ért a szám, nyilván...

Az első ÉV végére 30 kiló ment le összesen. A második év végére több mint 50.

És ezt a súlyt azóta is, majdnem 8 éve tartom.

Nem kell sürgetni. Legyél türelmes. Figyeld, hogy mit, mennyit eszel. Számold nagyjából a kalóriákat mindenképpen. Mozogj valamit.

Az ÉLETMÓDVÁLTÁS az azt jelenti, hogy most már életed végéig így fogsz élni, jó esetben, és ha nem akarsz visszahízni... ezért nem kell határidőket kitűzni, hogy én 5 hónap alatt 29 kilót akarok fogyni... ha jól csinálod, és kitartasz, el fogod érni az egészséges súlyhatáron belüli tartományt. Lehet, hogy nem leszel nádszál, de akkor is ég és föld lesz a különbség.

Tarts ki pár hétig, ha akkor sem megy lejjebb a súlyod, akkor kezdj el gondolkodni, hogy mi a gond. Hány kalóriát szel, lehet, hogy valamilyen ételtípussal van a gond, intenzívebb mozgás kellene, ilyesmik.

2023. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A plató egy teljesen ismert fogalom. Mennek még a viták, és a kutatások, hogy pontosan mitől is van ez, de annyi biztos, hogy normális.

A plató, ha esetleg nem ismernéd a fogalmat annyit tesz, hogy hiába csinálsz jól mindent, megvan a deficit, mozgás... Stb, akkor is stagnál a súlyod. Ha folytatod tovább a jó szokásokat, akkor egy idő után egyik napról a másikra lemegy pár kiló, és elkezd folytatódni a fogyás. Sokan ott rontják el, hogy ennek hatására csökken a motivációjuk, és visszaesnek a régi rossz szokásaikba, hiszen "úgysincs értelme". Pedig ezeket az időszakokat egyszerűen csak el kell viselni. Ha szerencséd van, az új szokásaid már elég erősek hozzá, hogy megmaradjanak, és tudsz másra fókuszálni, így nem innen vársz folyamatos megerősítést görcsösen, minden nap. Aztán csak az tűnik fel, hogy "hoppá, ez mikor történt".

2023. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno 3 év alatt összesen 3x is megállt a fogyás 1-2-3 hónapra. Egyszerűen folytattam amit addig, és idővel újra megindult. Pedig semmi nem változott. Nem kezdtem eszeveszett koplalásba, se abba hogy a mozgással túlhajszoljam magam.

A leghosszabb stagnálás 3 hónap volt, egy olyan súlyon amin korábban sokáig voltam.

170kgval indultam és 110 kg körül állt meg a leghosszabb időre a fogyás. Előtte fiatalkoromban jó 4-5 évet volt ilyen szinten a súlyom. Nem tudom, hogy ennek van e köze a stagnáláshoz, vagy annak hosszához pont ott, minden esetre feltűnő egybeesés volt:) Aztán ezen is túllendült a szervezetem 3 hónap alatt, és innen màr egyenes út volt a 67kg amire végül lementem.

2023. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Inspirálóak. Bár tényleg komolyan gondolom az életmódváltást, eszem ágában sincs feladni.

Viszont szerettem volna valakinek imponálni, akivel május második felében látjuk majd újra egymást. Ezért vagyok picit türelmetlen.

2023. ápr. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!