Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nők vagy férfiak tagadják...

Nők vagy férfiak tagadják nagyobb arányban..?

Figyelt kérdés

...felelősségüket elhízásuk tekintetében


Rengetegszer hallok olyat, hogy:


"Genetikailag vagyok ilyen"

-persze, genetikailag nem képest megálljt parancsolni magának


"Alig eszek" (így K val!)

-igen persze, csak valahogy mindig őket látom falni a villamoson is, azt meg had ne mondjam milyen adagokat hordanak el az ételbárból...



"Biztosan cukorbeteg"

-na igen, egyik jellemző betegség a kettes diabétesz, amit az elhízás is tud okozni



2023. ápr. 30. 11:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a nők. A férfiak inkább azt mondják, hogy lusták és nem érdekli az egész őket.
2023. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Én ismerősi körben azt látom, hogy a túlsúlyos férfiak sokszor viccelődnek is azzal, hogy ők mennyit esznek, szóval ők nem annyira szokták tagadni, hanem inkább beismerik, de így viccesre próbálják venni. Nőknél többször látom ezt a "én keveset eszek, még is hízok/nem fogyok" kifogást.
2023. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom, én egy 120 kg-s nő vagyok, de még sosem mondtam olyat, hogy nem én tehetek róla. Nyilván én tehetek róla, mert én eszek folyamatosan, nem a szomszéd, mivel imádok zabálni. Viszont a nőktől elvárják, hogy 35 kilósak legyenek, a férfiaktól nem, nekik lehet hordónyi sörhasuk, olyan büszkén ballagnak a strandon, mintha adonisz testük lenne. Azt lehetségesnek tartom, hogy genetikailag lehet hajlama az embernek szenvedélybetegségekre, és szerintem ezt te sem tudod megcáfolni. És igen, a cukorbetegség a hízás miatt alakul ki, nem pedig fordítva.
2023. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3-as, én nem szeretem ha sovány egy nő. Illetve nem tudom kettős-e a mérce, remélem nem.

Engem saját magamon zavar, hogy nem vagyok annyira férfiasan fitt, mint korábban (5kg zsírt kéne leadnom, h minden tekintetben oké legyek)



Te viszont cuki vagy, és szívesen adnék egy nagy csokor puszit miatta

2023. ápr. 30. 12:45
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
A férfiakat nem zavarja, ha elhízott zsírdisznók, a nőket meg már azért megszólják (pl. ebben a kategóriában rendszeresen), ha nem a normál BMI alsó határánál vannak, vagy kicsit magasabb a testzsírszázalékuk, mint egy versenydiétán lévő fitnessmodellnek. Így nem csoda, ha sok nő szabadkozik, hogy egyáltalán enni merészel. :D Nem csak az elhízottak, hanem a normál testalkatúak is.
2023. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a nők mindig valami kifogást keresnek. Én például sportolok, keveset eszem, hogy tudjam tartani az alakom. Erre mindig azt mondják:"neked könnyű!" :D Nem értem nekem mitől lenne könnyebb, mint nekik.
2023. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

Nekem rengeteg férfi ügyelem van, akik szintén "semmit nem esznek, mégis dagadtak, mert biztos lassú az anyagcseréjük", a valóságban meg úgy bekajálnak egyetlen nap alatt 4000 kalóriát, hogy észre sem veszik. Olyan ügyfelem is van, aki a pajzsmirigy és az inzulinrezisztencia miatt volt kövér, aztán amikor elküldöm egy vizsgálatra, akkor kiderült, hogy se pajzsmirigy alulműködés, se inzulinprobléma nem áll a háttérben, szimplán csak a kalóriatöbblet. Olyan férfi ügyfelem is volt egyébként, akiről laboreredmények után tényleg bebizonyosodott, hogy prediabétesz állapotban van, magyarul a cukorbetegség küszöbén táncol, azonban miután be lett állítva a kalóriabevitele egy változatos étrend mentén, hirtelen mégis fogyni kezdett, ráadásul a vérképe is szignifikánsan javulni kezdett.

Volt olyan ügyfelem, aki előadta, hogy ő egy olyan "diétát" követ, amit az unokatestvére ajánlott neki, miszerint semmit nem szabad enni, csak csirkemellet és tojást, de abból rengeteget, napi 6-7 étkezés, mert ez a rengeteg fehérje kihajtja belőle a sok méreganyagot, ezáltal beindul a zsírégetés. A szokásos ostoba duma, hogy ezzel a diétával az unokatestvére 15 kilót fogyott, ismeritek ti is ezt az embertípust. Aztán elmondtam neki, hogy ennél kártékonyabb, feleslegesebb, kontraproduktívabb ökörséget még az életben nem hallotam, és hogy ismerkedjen meg a kalóriaszámolás, a deficit és a flexibilis étrend fogalmával, különben minden leadott kiló csak a véletlen műve lesz, amit a csodadiéta abbahagyása után néhány hét alatt vissza is fog szedni, plusz az egészségét is megtépázza.

Az a baj, hogy a férfiak is ugyanazokból a netes női blogokból, a szakmailag nulla magazinokból, a baromságokat terjesztő facebook csoportokból tájékozódnak, mint a hölgyek, ergo miért lennének bármivel is jobban képben az alapvető dietetikai kérdések kapcsán? Ettől függetlenül az tény, hogy a nőktől tényleg elvárják a top testet az év minden napját, a fiúkra pedig szeretjük ráhagyni, hogy 25-35-45 évesen olyan sörhasuk van, mint Obelixnek, meg hogy nagyobb a tokájuk, mint a bicepszük, mert hisz ez a férfias, aztán a valóságban ezek a nagy férfiak a kanapét nem tudják arrébb tolni, annyira nulla az izomerejük.

2023. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

3#

"Viszont a nőktől elvárják, hogy 35 kilósak legyenek, a férfiaktól nem, nekik lehet hordónyi sörhasuk"


Nem tudom mi ez a sztereotípia, de ez egyáltalán nem igaz. Ahogyan a kövér nők undorítóak, úgy a kövér férfiak is, ez az igazság. Viszont, mindenki a saját életéért felel.


Kérdező:

Az én ismeretségi körömben is általában a férfiak azok, akik még be is vallják, hogy sokat esznek és büszkék is rá (ami szomorú). Oké, egy férfi ne legyen 50kg vasággyal együtt (ha csak nem 140cm..), de a másik véglet sincs rendben, amikor valakin 20-30kg felesleg van, merthogy ez a "férfias"..


Sokan a nőknél az "alig eszek valamit" általában pont elég ahhoz, hogy hízzanak/súlyt tartsanak. Amíg dietetika szempontból az emberek 99%-a le van ragadva azon a szinten, hogy a szénhidrát rossz és citromos vizet kell inni reggelente, mert attól beindul a fogyás, én nem is csodálkozom, hogy ennyi túlsúlyos ember van. Hány embert ismersz, aki tisztában van a kalória fogalmával? Na ugye..

2023. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

A betegségekről pedig annyit, hogy betegségek mögé bújni egy gyáva dolog és kifogás. Azok az emberek, akik azt állítják, hogy betegség miatt híznak el, a legtöbbjük valójában el sem mentek orvoshoz és ki sem vizsgáltatják magukat.

Nem beszélve arról, hogy pl egy pajzsmirigy alulműködés esetén is lehet fogyni, annyi a különbség, hogy Ő nem 2000 kalórián fog lefogyni, hanem mondjuk 1400 kalórián.. (merthogy legrosszabb esetben is maximum 30%-kal térhet el az alapanyagcseréje egy egészséges és pajzsimirigy alulműködött ember esetében.)


Le lehet pontozni, de sajnos az az igazság, hogy a legtöbb ember kifogásokat keres és mindenféle csoda diétát hajkurászik mindeféle zsírégető tabletákkal, aztán amikor kiderül, hogy a fogyáshoz bizony kemény meló kell és bele kell tenni a munkát, na olyankor jön a "fogadd el magad, így vagy jó, ahogy vagy" mentalitás.


Tudom, mert én is ilyen voltam, aztán fejben valami átkattant, és leadtam közel 40kgot..


Előző voltam.

2023. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Azt lehet mondani, hogy mindkét nem hajlamos arra, hogy tagadják a felelősségüket az elhízásuk tekintetében. Az elhízás okai azonban sokféle lehet, beleértve az egészségtelen étrendet, a fizikai inaktivitást, az anyagcsere-rendellenességeket és az életmódbeli szokásokat is.


Sokaknak nehéz elfogadni azt, hogy az életmódjuk és a szokásaik egy adott szinten hozzájárulnak az elhízáshoz, és könnyebb a külső körülményekre hárítani a felelősséget, mint saját magukra.


Azonban, ahogy már említettük, az elhízás megelőzése vagy kontrollálása az életmód változtatásával és a tudatos táplálkozással kezdődik. Ezen kívül orvosi segítség, testmozgás és egyéb életmód modifikációk is alkalmazhatóak.

2023. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!