Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nők vagy férfiak tagadják...

Nők vagy férfiak tagadják nagyobb arányban..?

Figyelt kérdés

...felelősségüket elhízásuk tekintetében


Rengetegszer hallok olyat, hogy:


"Genetikailag vagyok ilyen"

-persze, genetikailag nem képest megálljt parancsolni magának


"Alig eszek" (így K val!)

-igen persze, csak valahogy mindig őket látom falni a villamoson is, azt meg had ne mondjam milyen adagokat hordanak el az ételbárból...



"Biztosan cukorbeteg"

-na igen, egyik jellemző betegség a kettes diabétesz, amit az elhízás is tud okozni



2023. ápr. 30. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
De férfiakat, hogy nem zavarja ha nem látják csak tükörben.
2023. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
Badarság ez az egész. Mindenki olyan, amilxen.
2023. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Badarságnak nem badarság. Viszont tény, hogy a genetika nagyon meghatározó, mindenben nem csak a testalkatban. A másik nagyon befolyásoló az életmód. Az idő múlásával az anyagcsere lassul, ez elkerülhetetlen, aztán ezzel mindenki azt kezd amit akar.
2023. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
99%-ban fejben van a probléma. Egyszerűen nem bírják megállni a zabbálást. De még csak nem is sportolnak mellé rendszeresen, vagy egyáltalán nem. Egyébként nem igaz, hogy a pasikat nem zavarja a plusz súly. Engem pl kifejezetten irritál ha kicsit hájasabbnak érzem magam. Egyből rá is kapcsolok ilyenkor az edzésre még jobban!
2023. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%

"Az idő múlásával az anyagcsere lassul"

A vizsgálatok alapján egy 70 pluszos személynek mindössze pár tíz kalóriával van alacsonyabban a BMR-je, mint egy 20 évesnek, ergo az anyagcsere számottevően nem változik a kor előrehaladtával, szóval a fogyásra/hízásra ez nincs szignifikáns hatással.

2023. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Mi az a BMR?

Miért nem az alapanyagcsere relatív energiaigényében fejezik ki a változást?

2023. máj. 1. 07:59
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nőktől gyakrabban hallok ilyeneket, a férfiak jellemzően elviccelik a dolgot.


A nőkre az a társadalmi elvárás hárul, hogy mindenkinek tetszeniük kell. És az egyénnek erre kell egy választ adni, ami a feladat lehetetlenségéből adódóan csak hárítja lehet. Ebből lesz a "de van már X gyerekem", "pajzsmirigyes vagyok", "ilyen genetikám" és a "pedig alig eszem". Aki mondja, és aki hallja is tudja, hogy ez bullshit.


Egész egyszerűen nem kellene feladatként elfogadni ezt a társadalmi eljárást, hanem egészséges életmódra törekedni, sportolni rendszeresen, eredményezzen ez bármilyen alakot. Ha az adott embernek nem tetszik, dolgozzon rajta. De ne másoknak akarjon megfelelni.

2023. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 NTBS ***** válasza:
Egyénfüggő.
2023. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
37%

9.

Persze lehet fogyni pajzsmirigy alulműködés, IR, egyéb anyagcsere betegségek mellett is, csak rohadtul nem mindegy hogy valakinek a hasonló jellegű problémái miatt lassabb az anyagcseréje, és emiatt nem ehet mondjuk 2000 -2300 kalóriát naponta amiből már teljesen normális élhető, élvezhető, változatos, szerethető étrendet össze lehet rakni, hanem mondjuk csak 1400-at ehetne ami mellett kb felfordul, annyira éhes, semmi energiája nincs semmire, élni se, nem hogy rendszeresen mozogni, a változatosságról nem is beszélve, mivel 1400 kcal keretbe alig fér bele valami.

Tudod az emberek többsége nem szeret és nem tud koplalni, mert hosszútávon a legtöbb embernek ez kevès, elviselhetetlen, nem élhető, nem fenntartható, farkaséhséghez, egyre gyarapodó falási rohamokhoz vezethet. Később meg többnyire a nehezen leszenvedett kilók visszaszedéséhez.


Egyébként szerintem a nők inkább érzik, hogy magyarázkodniuk kell a + kilók miatt, mivel feléjük nagyobb az elvárás, hogy akár egészségtelenül soványak legyenek. Én hosszú évek alatt fogytam le kórosan elhízottból normál súlyra. De. Mai napig kapok olyan megjegyzést, hogy hát jó jó, de még fogyni kéne pár kilót. Nos nem, nem kéne. 175centimhez a legfrissebben 66kg vagyok és nem gondolom, hogy 55 kilós beteg gebére kéne koplalnom magam csak mert a társadalomnak az tetszik.

A minap pont volt kint egy poszt facen egy duci csajról, akin ott max 15 kg plusz lehetett, nem volt szétfolyva, formás, csinos nő volt. Mindössze mindenhol x centivel nagyobb mint egy átlagos súlyú nő. De jöttek az undorító gusztustalan kommnetek, miszerint kórosan el van hízva, ilyen bálna, olyan tehén és hasonlók. A hányinger kerülgetett ahogy olvastam. Köze nem volt a hölgynek azon a fotón az elhízás egyik fokozatához sem.

2023. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
34%

"Genetikailag vagyok ilyen

-persze, genetikailag nem képest megálljt parancsolni magának"


Gyere, edd azt amit én, szerintem éhen halnál. :) Egy ideig számítgattam a kcalt, 1000-1200, azzal is csak hízok. És van rajtam 20 plusz kiló. Van aki tényleg genetikailag dagadt, nem fogjátok fel? Mellesleg voltam anorexiás is, annyira zavart már. Pont az ilyen emberek miatt! Biztos 40 kilósan jobban néztem ki, ugye?! Más meg ehet napi 7000 kcalt, olyan mint egy gebe! Biztos, hogy ilyen genetika izé nem létezik, okos ember vagy, igen!

2023. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!