Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől fogyhatok folyamatosan?

Mitől fogyhatok folyamatosan?

Figyelt kérdés

179 cm magas, 20 éves srác vagyok.

Márciusban 72kg környékén voltam. Heti 2x jártam kondiba ebben a periódusban, illetve itthon is edzettem. Voltak napok, mikor a mozgás alig jött össze, mégis legalább a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiséget vittem be. 2 hete mikor mértem, 70-70.5 környékén voltam, azóta beszedtem valami elég kellemetlen betegséget ami miatt eleinte nagyon durván fájt a torkom, illetve lázam volt, aztán pár nap után átcsapott köhögésbe ami azóta is tart. Tegnap mértem a súlyom és az egyik mérleg 68.8-at a másik 69.1-et mutatott, pár óra eltérés volt a 2 mérés között. Konkrétan a betegség alatt annyit ettem mint egy ló és kizártnak tartom, hogy 2kg fogyás lehetséges lett volna így. Mozogni is alig bírtam ráadásul. Viszont mostmár 1 hete csak a köhögés maradt zavaró, se láz se torokfájás így csak azt sem lehet mondani, hogy a betegség miatt égetek plusz kalóriát. Eddig nem foglalkoztam a dologgal, de mostmár aggaszt azért, mert egyáltalán nem szeretnék tovább fogyni és az izmosodásra is szeretnék majd rámenni.

Mi lehet a probléma?



2023. máj. 16. 04:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Lehet a betegség, de egy labort érdemes nézetned, ha nem volt mostanában.
2023. máj. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező?
2023. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Valami lappangó betegség esetleg? Rosszindulatú folyamat?

Vizsgáltasd ki magad. Vérkép, egyebek.

2023. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hátha valaki jól eszik, ahogy írod, és volt, hogy nem is nagyon mozogtál és mégis fogysz, az nagyon gyanús, hogy valami baj van a háttérben. A háziorvosoddal is megoszthatnád a dolgot.
2023. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet esetlegesen, amit fent írtak, de a legnagyobb valószínűség, hogy vízveszteség - ez nem folyamatos fogyás, hanem kb. 3 kiló kb. 3 hónap alatt. Igaz, egyébként sem volt rajtad felesleg, de az izmaid az edzésektől teltebbek lehettek, lehet, hogy másképpen étkeztél, hiába többet stb. sok oka lehet, a súlyosabb betegség a legvalószínűtlenebb ok. Persze ha valóban tartósan tovább fogysz, akkor látogass el egy orvoshoz, vagy ha biztosra attól jobban érzed maga, akár most is, de ha jól érzed magad, térj vissza fokozatosan az edzésekhez és az eddigi étkezésedhez, nagy valószínűséggel minden rendben lesz.
2023. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
azert ez nem olyan nagy fogyas. ez lehet egy nagy adag kaki vagy viz is.
2023. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3 kiló nem probléma, pláne ha betegség is közbejött. Ugye hajlamos vagy szorongásra, hipochondriára?
2023. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 hétben sokat ettem. Előtte sem keveset. Most szerintem betegség alatt 3000-3500 kalóriákat ettem naponta, talán pár nap volt, hogy kicsit kevesebbet, de olyan is, hogy többet. Felírtam egy lapra, mikor hány kiló voltam, csak erről megfeledkeztem, most találtam meg. December végén még 77 kiló voltam. Akkor még fogyókúráztam, de nem ettem keveset. Napi 2500-2900 kcal között ettem és február végére már csak 72 kg voltam. Persze akkor mozogtam rendszeresen és meg volt a szándék, hogy fogyjak. A legutóbbi mérés április 27 volt, mikor 69.8 kg voltam. Azóta ahogy említettem, most még másfél kilóval kevesebbet mutat és nem értem, ez hogyan lehetséges.
2023. máj. 16. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
A lepontozásos válaszok azt mutatják, hogy te elveted a betegség lehetőségét. Ezek szerint van valami elméleted a problémára.
2023. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es, te úgy mégis miféle távolbalátós módszerrel állapítottad meg, hogy a kérdező értékelt? Nagy valószínűséggel hozzá se nyúlt a gombokhoz!
2023. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!