Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó módszer a fogyásra?

Ez jó módszer a fogyásra?

Figyelt kérdés

Rólam tudni kell, hogy gyorsan le tudok fogyni. Ha 1 hónapig alig eszem, nem csak a hasam tűnik el, hanem szó szerint vékony leszek.

Most ismét egy gyors fogyásra lenne szükségem, első körben kb. 5 kilótól szeretnék megszabadulni.

Laikus módon íme, az én módszerem:


1. Az összes chips, energiaital, szénsavas üdítő, édesség kizárva.

2. Folyamatos mozgás. Ezzel eddig sem volt gond, sokat gyalogolok, ez az oka annak, hogy nem híztam jobban el. De ez most már kiegészülne tornával is: fekvőtámaszokat fogom nyomni, mert a mellizomra, karra is szeretnék erősíteni, illetve felülések. A mennyiséget folyamatosan emelném (a jövőben tervezek konditerembe is menni. De nem lefogyni, mert azt előtte akarok, hanem megerősödni).

3. Sok vizet fogyasztanék. Sajnos elég keveset iszom, pedig már eldöntöttem, hogy minimum napi 1,5 liter víz kellene.

4. Este 20:00 után már nem eszek semmit. Vagy ha nagyon muszáj, akkor 1 szelet pirítós kenyeret, esetleg egy almát.


Amit viszont nem tudok, hogy mihez kezdjek a tésztákkal. Iktassam ki teljesen, vagy lehet keveset enni?

Még valami: a Cerbona műzliszelet ajánlott fogyókúra alatt?


Köszönöm a válaszokat.


2023. máj. 19. 23:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Utólag belegondolva bosszantó, hogy mennyit gyalogoltam, aztán fogtam magam, és olyan kajákat ettem, mint amiket az 1. pontban felsoroltam, és amit legyalogoltam, azt rögtön vissza is szedtem. Sajnos ezek erősen benne voltak abban, hogy most fogyókúráznom kell. Na meg a tészták is.
2023. máj. 19. 23:56
 2/10 Cameroon ***** válasza:
12%
Szerintem ez nem rossz.tészták : én a durumot használom,cerbonát persze ha cukormentes simán lehet.mozgás sok folyadék (cukormentes),no cukor,no liszt.
2023. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésleírásnak mintha minden mondata egy glamour.hu cikkből lett volna kimásolva. Kérdező, ha ezt az anyagot elolvasod, akkor képbe kerülsz a fogyás és az anyagcsere alapjaival, és végre tisztán fogsz látni:

[link]

2023. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3


Az a baj, hogy én ehhez a kalória kérdéshez abszolút nem értek, és igazság szerint nem is érdekel. Ez sosem tartozott a módszeremhez, hogy kalóriákat számolgassak. De azért el fogom olvasni a cikket.


Viszont azt mondod, hogy a módszerem rossz?

2023. máj. 20. 00:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a módszerem rossz?"

Reális dietetikai tudásod nulla, a gondolataid pedig hemzsegnek a felesleges, értelmetlen, alaptalan, kontraproduktív, néhol káros és egészségtelen butaságoktól. Feleslegesen túlbonyolítod az egyszerű képletet. Amíg fogalmad nincs a táplálkozás és a kalóriaegyensúly alapjairól, addig hosszútávú változást hogyan remélsz? Vagy mindig ez a terv, hogy baromságokkal lefogysz X kilót, aztán a tudás hiánya miatt visszatérsz régi életmódodra, visszahízol Y kilót, majd megint lefogysz X kilót, megint visszahízol Y kilót, és megy a loop?

2023. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Áttanulmányozom a cikket.

Ha valamit nem értek, majd kérdezek.

2023. máj. 20. 00:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A módszereddel lehet, hogy lefogysz. A hangsúly a leheten van. Ha deficitet tartasz, akkor meg biztosan lefogysz. Ez elég nagy különbség.
2023. máj. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elolvasom a cikket.

Már csak az a kérdés, hogy honnan tudjam, hogy miben mennyi kalória van?

Az ételek hátulján van valami információ, ahonnan le tudom olvasni?


Meg úgy általában honnan tudjam, hogy egy tányér borsóleves, vagy egy 25 cm-es pizza mennyi kalóriát tartalmaz?

2023. máj. 20. 08:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Előbb mérni kell, aztán főzni. És mindent szépen felvinni kalóriabázisba vagy yazioba.
2023. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
*Elolvastam a cikket.
2023. máj. 20. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!