Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a chipsről...

Hogy lehet leszokni a chipsről, csokiról, gyorsételről?

Figyelt kérdés

Tudom, a kulcs a mérték... De én a mértéket nem ismerem :D Ha chipset kívánok, nem egy zacskóval eszem, hanem minimum 2 100 grammosat. Csoki is egy tábla. Mekiben ha egy sajtburger menünél megállok már ügyes vagyok, de ez inkább sajtburger menü és még két szendvics meg egy kiló majonéz :D


Úgyhogy vagy mértéket kéne tartanom vagy leszoknom. Minden héten eszem ilyeneket, nagy mennyiségben.


Mit tudnék tenni?


2023. jún. 12. 17:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Akaraterővel.

Meg kell állni és ennyi.

2023. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Számomra 16 éves kor fölött elfogadhatatlan, ha valaki egy ilyen kérdést komolyan feltesz. Felnőtt emberként legyen annyi önuralmad, hogy nem eszel annyi chipset, csokit, gyorskaját, ami a kalóriakereted betartását hátráltatná, és kész. Nyilván egészségügyi okokból amúgy sem célszerű, ha a mindennapi étrendednek ekkora dózisban része a chips, és az egyéb ultrafeldolgozott ipari mesterséges vackok, de ez most más kérdés.
2023. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Fájni fo, et nem tudod megúszni. el kell fogadni. idővel könynebb lesz, de az első pár hét pokoli lesz..
2023. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
fájni fog* ezt
2023. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

rajtad múlik megér -e ennyit..

de heti két kisebb süti belefér

2023. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az vált be, hogy nem veszem meg. Akkor nem is eszem meg.
2023. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Cameroon ***** válasza:
100%
Szerintem ha van célod pl le akarsz fogyni .cél nélkül véleményem szerint nem lehet már ha mindenképpen le akarsz szokni
2023. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha valaki ennyire rá van függve az ilyen szemét kajautánzatokra, akkor az nem tud mértéket tartani, tényleg addig eszi ezeket, amíg vannak. De fel a fejjel, egy módszer van, ami működhet nálad: nem eszel kísértésbe, ezt pedig úgy éred el, hogy nem mész ilyen kaja közelébe. Nem veszel csokit, csipszet, ne legyen otthon ezekből, a Mekit meg nagy ívben kerülöd. Ez nagyon kemény egyszerre, de kipróbálhatod, hogy akkor most egy hónapig tényleg semmi ilyesmi, talán bírni fogod.

Ha nem bírod, akkor esetleg egyszerre csak egy dolgot iktass ki, mondjuk Meki ne legyen, de csoki-csipsz lehet, aztán egy hónap múlva kihajítod a csokoládét is, további egy hónap múlva meg már csipesz se legyen.

Vagy ha ez a drasztikusság nem tetszik, határozz meg egy mennyiséget magadnak, aminél többet nem fogyaszthatsz, mondjuk egy hónapnyi időtartamra. A példa kedvéért ez legyen egy tábla csoki, két menü meg egy családi csomag csipsz (ez de szépen alliterál). Ez ugye nem olyan mennyiség, amit ha elosztasz harminccal, akkor az baromi sok lenne, ugye elméletileg akkor annyi a napi mennyiséged. Gyakorlatilag viszont nem egyenletesen fogsz fogyasztani, ami nem baj, a lényeg, hogy egy hónapban ne lépd túl az általad előirányzott mennyiséget. Tehát ha esején eszel két mekis menüt, este meg betolod az egész csipszet, akkor a hónap végéig már csak egy tábla csoki marad.

2023. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm ez nagyon jó tipp :)
2023. jún. 12. 19:34
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló vagyok mint te kérdező. Nem megy a mértéktartás, ami elém kerül, megeszem… Biztosat nem tudok mondani, de jelenleg az egy jó módszernek tűnik (nekem).


A vacsorámat neveztem ki “fő” étkezésnek, addig beérem kevesebb kalóriájú dolgokkal is.


Szóval, van egy napi kalóriakeretem, amit nem lépek túl (nálam ez 2200kcal).


Vacsora előtt általában 1100-1300 között vagyok reggeli és ebéd után. Így belefér egy tartalmasabb vacsora, (akár meki, pizza vagy valami gyenge vacsora + nasi)


A mértéket az adja, hogy mennyi kalóriám maradt a nap utolsó étkezésére, ezt én könnyebben be bírom tartani minthogy ne egyek semmit.

2023. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!