Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a chipsről...

Hogy lehet leszokni a chipsről, csokiról, gyorsételről?

Figyelt kérdés

Tudom, a kulcs a mérték... De én a mértéket nem ismerem :D Ha chipset kívánok, nem egy zacskóval eszem, hanem minimum 2 100 grammosat. Csoki is egy tábla. Mekiben ha egy sajtburger menünél megállok már ügyes vagyok, de ez inkább sajtburger menü és még két szendvics meg egy kiló majonéz :D


Úgyhogy vagy mértéket kéne tartanom vagy leszoknom. Minden héten eszem ilyeneket, nagy mennyiségben.


Mit tudnék tenni?


2023. jún. 12. 17:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológushoz kell menni, mert a lelki hiányodat próbálod betölteni az édes és sós nasival. Próbálj meg helyettük zöldséget rágni, az is orális inger.
2023. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
77%
A legtutibb módszer ha nem veszed meg
2023. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Chipsnél csokinál az előre tervezés működhet, ha nem akarod teljesen kiiktatni.

Pl chipset én is addig eszem, amíg van előttem. Ha 100 g-os csomagot veszek, akkor annyit, ha 250eset, azt is betolom úgy, hogy észre sem veszem...

Válassz egy tálkát, ne túl kicsit, szóval elsőre nem kell szigorú mértéket állítani, csak hogy legyen egy limit. Mondjuk egy akkora tál, amibe egy fél zacskó (vagy egy kis zacskónyi) pont belefér. Azt megtöltöd, a maradék chipset elcsomagolod a szekrény mélyére, és utána ülsz le rágcsálni a tálkából. Ha az elfogy, akkor annyi.

2023. jún. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
meg ekll tanulnod nemet mondani amgadnak.
2023. jún. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 NTBS ***** válasza:
54%
Ne vedd meg.
2023. jún. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Én is gondoltam már arra egyébként, hogy napközben kevesebbet eszem és este többet, de én csak 1600 kalóriából gazdálkodhatok :/ Így nehezebb, nem akarok kiéhezve lenni. De lehet csak megszokás kérdése.


A ne vedd meg, ne egyél belőle stb. nem olyan jó tanács, egy dohányosnak sem mondhatnátok, hogy egyszerűen csak ne cigizz, hiszen függő. Én egy életet kibírok cigi nélkül, ő meg egy órát se, hát ez ilyen.

2023. jún. 13. 08:29
 17/20 anonim válasza:
Fater 30 év cigi után egyszer csak azt mondta na most többet sose vesz. Nem vett, leszokott :D
2023. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A ne vedd megnek az a lényege, hogyha otthon rádjön az ehetnék, hiába nyitogatod a szekrényajtót és vakarod magad a függőségtől, akkor se fogsz enni... mert egészen egyszerűen nincs otthon. Kénytelen vagy kitalálni mást, amivel lefoglalod magad.
2023. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja azt amúgy se csinálom, előre nem veszek semmit, csak akkor ha abban a pillanatban enni akarok
2023. jún. 13. 10:44
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

- nem olvastam a válaszokat -


Én nagyon rá voltam ezekre függve, egészen odáig, hogy beteg lettem. :D Állandóan fáradt voltam, hullt a hajam, aludni akartam egésznap, néhéz volt a testem, nem akartam sétálni sem, stb.


Ekkor már volt bennem szándék, hogy talán változtatni kéne, de a tőrt a vérvételem eredménybe döfte be. Tele volt a testem gyulladással. Aztán a fejemben összeraktam: az a sok-sok szar amit mindennap megettem tele volt gyulladásfokozó anyagokkal. A tartósítószerek, adalékanyagok, édesítők mind mind hozzájárultak ahhoz, hogy szarul legyek. Na ekkor döntöttem el, hogy vége, befejeztük.


Szóval szerintem kell egy pont, amikor az agyad átprogramozódik, és úgy tényleg, belülről akarod a változást. A tippek trükkök csak ideig óráig működnek, amíg te nem akarok úgy TÉNYLEG addig nem lesz semmi. Szóval, a belső motivációdat keresd meg először, a tippek trükkök, csak utána fognak működni.


Sok sikert, remélem sikerrel fogsz járni!


(Egyébként ezek a kaják ilyen öngerjesztőek. Olyan mintha dr*ogoznál, folyamatosan újra meg újra meg újra kívánod őket. Tudom milyen, volt olyan napom, hogy egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne rendeljek egy dupla sajtos mcroyal menüt, azt hittem megőrülök ha nem ehetek. De amint változtattam az étkezésemen, ezek a kényszerek, vágyak el is múltak. Most leírtam ezt, eszembe jutott, hogy hmm tényleg, milyen finom a mcroyal, de nem érzek késztetést, hogy egyek :D. Szóval, van remény, ne add fel, csak akarnod kell.)

2023. jún. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!