Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyikkel lehet gyorsabban...

Melyikkel lehet gyorsabban fogyni?

Figyelt kérdés

A verzió: Csak az edzéssel, mellette enni mindent, kisebb mértékben

B verzió: Edzés, torna nélkül, csak diétával

C verzió: Edzés+diéta együttesen.


Jelenleg elkezdtem edzeni, támogató közegben, a kaját is igyekszem visszafogni, de már ketten mondták, hogy a tornának nincs haszna fogyás szempontjából, és elbizonytalanodtam, holott látom, sokan mennyit fogytak, erősödtek a torna által. Aki jártas ebben, kérem segítsen!

Úgy harminc kilótól kéne megszabadulnom.



2023. jún. 30. 07:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
C, egyértelmű, bár szeretném én is skippelni az edzést, mert nem vagyok jó benne és túl fáradt vagyok nap végére, és már így is 6kor kelek, nem tudnék előbb :/
2023. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Logikusan végiggondolva szerinted melyik a helyes válasz?

Természetesen edzés + diéta. Kicsit részletesebben, lehet olyan eset, hogy annyira kimerít az edzés, hogy a szervezeted azzal igyekszik kompenzálni a megnövekedett energiafelhasználást, hogy napközben, a mindennapi tevékenységeid során kevesebbet mozogsz. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy pl. elmész 30 percet sétálni (30 kiló túlsúllyal futni ne menj), és ez annyira kifáraszt, hogy a nap többi részében fekszel az ágyban, de ha nem mentél volna sétálni, akkor levitted volna a szemetet, kitakarítottad volna a lakást stb. stb., és adott esetben valóban sikerül is kiegyenlítenie ezt a szervezetednek.

Viszont legalább voltál sétálni. A mozgás mindig jót tesz az egészséged szempontjából, és meg kell találni az egyensúlyt is, hogy kihívás legyen a mozgásforma, de nem pusztulj bele. Ha úgy indulsz neki a fogyásodnak, hogy "hogyan tudok kibújni a mozgás alól, és mégis fogyni", az eléggé halott dolog. Ahol ezt a megközelítést alkalmazhatod, az a kalóriadeficit mértéke, vagyis ne csökkentsd túlságosan, azt kell nézni hogyan tudsz minél többet/változatosabban enni úgy, hogy még mindig jó tempóban fogysz (ez kb. 400-500 kcal mínusz naponta, a jó tempó pedig valahol a mindenkori testsúlyod 0,5-1%-a hetente, bár 30 kiló túlsúllyal haladhatsz kicsit gyorsabban az elején)

2023. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem úgy akarok nekiállni, hogy az edzést kihagyom. Mint mondtam, támogató közegben edzek, nem belehalós edzések, mindig csinálok, amennyi éppen jól esik, a káros dolgokat, cukor, csoki, kóla is kezdem elhagyni már, ritkábban eszem, és nem is annyit, mint mondjuk két-három hete.

De egy orvos és egy természettudománnyal foglalkozó ismerősöm is azt mondta, hogy nem hatékony csak az edzés, mert azzal nem lehet fogyni. És ezmiatt bizonytalanodtam el, hogy egyáltalán van-e értelme csinálni? Mert szeretem is, nem akarom feladni.

2023. jún. 30. 08:21
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaszámolás és a kalóriadeficit fogalmával ugye képben vagy, tisztelt kérdező?
2023. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az előbbivel igen, csináltam is, de sok értelmét nem láttam, a másodikat hallottam már, de nem ismerem.
2023. jún. 30. 08:40
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
5# huha, akkor eleg baj
2023. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

A kalória deficit azt jelenti, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted elhasznál. Tehát ha te 2000 kcal-án tartasz súlyt, akkot mondjuk 1500 kcal-t eszel. Ez 500 kcal deficitet jelent.

Annyiban igazuk van, hogy nem az edzés fogja elsősorban olvasztani a kilókat. De nyilván ez függ az edzés típudától is. Ha naponta egy órát eljársz futni, az azért jelentősen megnöveli az energia igényedet. De mondjuk egy lightos otthoni torna nem annyira, de még a súlyzós edzés sem. Ezeknek inkább izomépítés, illetve egészségügyi hatásuk van. Hosszútávon megéri, mert formásabb leszel a végén, több lesz az energiád, erősebb is leszel. Viszont nekem az utolsó kilók leadása ilyenkor tavasszal/nyáron csak futással megy, mivel annyira keveset kellene ennem egy korrekt deficithez, amire nem vagyok hajlandó.

2023. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Volt, amikor vettem egy bérletet edzőterembe, sokat nem jártam, csak egy hónapig, a kajával nem foglalkoztam, ettem, ahogy előtte és teljesen átalakultam, bár a súlyom nem változott. Mégis régi kihízott ruhákat fel tudtam venni. Gondolom az izomnak van súlya, de a térfogata, nagysága kisebb, mint a hájnak.
2023. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, az izom súlyosabb, de kisebb a térfogata.

És csodabogyót sem vagyok hajlandó szedni. Szedtem már adiponyxot, de csak idegbeteg lettem tőle xD Nem hiszem, hogy van bármi, ami a diétán és edzésen kívül segítene leadni a kilóimat. Megpróbálkozom a kalóriadeficittel.

2023. jún. 30. 09:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy van bármi, ami a diétán és edzésen kívül segítene leadni a kilóimat." Így van.


"Megpróbálkozom a kalóriadeficittel." Még jó, mivel ez a fogyás egyetlen módja.

2023. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!