Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kaja. Ez így jó lenne?

Kaja. Ez így jó lenne?

Figyelt kérdés

szóval.most egy hétig olyat csináltam, hogy pirítóst ettem csak zöldség+tejföl+tojással, viszont egy deka nem sok, annyi sem ment le rólam. ha ezek után mindent ennék, csak kevesebbet (jóval), mint eddig, az használna?november végéig szeretnék leadni kb. 7 kilót.(persze nem csak ennyit, de akkor lesz a szülinapom,és addigra jobban szeretnék kinézni.de folytatnám,ha hatásos) este 6 után nem ennék,chipset meg csokit is max heti 1x. valamit sportolnék is, de csak itthon tudok, felülésre meg guggolásra gondoltam, az jó?

remélem sok jó ötletet kapok!Köszi


20/160/74


2010. okt. 12. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Chipset és csokit 6 előtt sem ennék!

Pirítós mire jó? Egyél mondjuk natúr zabpelyhet, joghurttal... Tejföl is elég zsíros, azt is elhagynám :)

Sok halat, csirkemellet lehetne enni, több étkezésre lebontva, köretnek pedig rizset és zöldséget, amit szeretsz!

Heti többszöri sport, mondjuk 1-1,5 óra kocogás biztosan jót tenne!

2010. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

futni nem tudok, a halat nem ettem meg sosem, spéci kajákat-pl. minden nap csirkemell nem tudom finanszírozni

ezért gondoltam, h rendes kajából kevesebb

meg csak itthon végezhető torna kéne

2010. okt. 13. 00:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem volna egy jó ötletem :) Szóval otthoni sportra kiváló lenne, ha mondjuk legalább heti 4-6 nap dvdre mozognál. De ne ilyen gagyi felülést meg guggolást csinálj, hanem olyat, amitől rendesen felmegy a pulzusod. Bár mivel idő szűkében vagy, legyen inkább 6-7 alkalom hetente. Ezzel eléred, hogy magasabb aktivitási szintre kerülj, és ha csak egy kicsit eszel kevesebbet (15-20%-kal), mint szoktál, elindulnak a kilók lefelé. Ha mindig éhes vagy, oszd el napi 5-6 étkezésre. Heti 0,5-1 kiló a normális fogyási tempó, attól függ, mit vagy hajlandó tenni érte. Mondjuk a lisztet, cukrot, olajat minimalizálni kellene pl. a lisztet napi 10 dkg kenyér vagy ilyesmibe, mert ha azt nem eszel, valahogy könnyebben indul lefelé a mérleg és a centik, ami szerintem jóval fontosabb.


De ez egyébként annyira édes :D Mikor régen fogyókúrázni akartam, mindig az általad felsorolt kajákat ettem így összevágva, és kb. fél nap múlva feladtam, mert borzasztóan rossz ízűre sikerült csinálnom, emellett nem is éreztem jól magam tőle. Még annyit, hogy mivel kb éjfélkor tetted fel a kérdést, 6 után egyél (én is most eszem egy almát), mert a szervezeted éhezésnek veszi.

Sok sikert:)

[link]

[link]

2010. okt. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem tudsz futni?Futni mindenki tud.De ha már ennyire nem akarsz futni akkor a gyorsabb tempójú gyaloglás is jó.
2010. okt. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább úgy értette, hogy nincs megfelelő terep a futásra :).

Nem csoda, hogy nem ment le rólad semmi, hisz a piritós felesleges, legalábbis egynél több, s mivel te csak ezt ettél, így valószínűleg többször etted. A tejföl zsíros, egyedül a zöldség volt rendben. Elmondom, miket tartsd be, én is abban a helyzetben vagyok, hogy ebédre minden alkalomra nem tudok csirkemellett venni, de ez nem gátol meg a fogyásban:

- szénhidrát tartalmú ételt csak délelőtt fogyassz

- délután fehérjetartalmú ételeket egyél (meg kell növelni a fogyás ideje alatt a fehérje mennyiséget, hogy ne az izmaink sorvadjanak el, hanem a zsír tűnjön el - minél több izmunk van, annál több kalóriát égetünk el, tehát vigyázzunk rájuk :))

- ebédre a legjobb választás a szárnyashús, köretnek leginkább zöldségek, különféle saláták, ritkábban rizs vagy burgonya. Ezt napi szinten nem mindenki teheti meg, de nem kell aggódni. Ha odafigyelsz arra, hogy tésztából kevesebbet, húsból, zöldségből többet szedsz, az is hatásos lesz :).

- felejtsd el a 6 utáni nem evést, ilyen nincs. Azt jegyezd meg, hogy 3 óránként egyél , utoljára pedig lefekvés előtt 2-3 órával. Abszurdnak tűnhet, hogy ha nem ettél még ennyiszer, s fogyni akarsz, akkor miért kellene többször enned. Azért mert így nem áll le az anyagcseréd. Ha napi kétszer ettél eddig, akkor a szervezeted jogosan érezhette úgy, hogy éhezteted, így a bevitt mennyiséget zsírban raktározta el. Ez nemcsak ilyen mendemonda, magamon is érzem, mekkora különbség van a két étkezési szokás között.

- semmiképp se mérd magad hetente. Hetente 0,5-1 kg adható le, node ennyi változhat is attól függően, hogy voltál-e wc-n, mennyit ittál stb, így hetente mérni felesleges, mert nem fogsz konkrétumot tudni. Ha nagyon akarod a kilókat figyelni, akkor mérd le magad induláskor, aztán havonta egyszer, így a változás szembetűnő lesz. De a legjobb az lenne, ha leméretnéd a testzsírszázalékod és ezt figyelnéd.

A mozgás mindenképp legyen min. heti 3x, s intenzív: futás, biciklizés, legrosszabb esetben is tornázz otthon, de akkor valami keményebb edzéseket válassz. Persze kezdetben megteszi a könnyebb, hogy hozzászokj a mozgáshoz, de aztán térj át erősebb edzésre.

Sok sikert!

2010. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__12..


Hányszor fogod még megkérdezni? Én leírtam, mit csinálj, még egyszer nem írom, tök fölösleges. Kifogások vannak, abban profi vagy.

Nem fogsz olyan ötletet kapni, ami tetszik is, meg eredménye is lesz, mert nincsenek csodaszerek és csodamódszerek.

Sport van, fehérje van meg zöldség.

Ha mindenből keveset eszel, egész nap éhes leszel, 2-3 nap után feladod. 5 perc felülés és 5 perc guggolás meg nem oszt, nem szoroz.

Minden fejben dől el, és te erre még nem értél meg.

2010. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig lefogyni nagyon nehéz.Nem csodaszereket kell keresni, meg csak várni a csodát.Az ilyen 20 perces ugri bugri DVD-kel nem sokra megy az ember.És igen, a fogyás is mint sok minden fejben dől el.Nem a kifogást kell keresni hanem cselekedni.Nincs a futáshoz terep???Ilyen nincs!!!Futni bárhol lehet, biciklizni is.Na nem 5 perceket hanem ameddig bírod.Az biztos hogy nem fogsz tudni először lefutni 40 percet, de fuss annyit amennyit bírsz és mindig növeld a távot meg az időt.Egyik nap futás, biciklizés másik nap meg lehet súlyzós edzés, vagy valami torna.
2010. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem terep nincs a futáshoz, nem futhatok!!!!
2010. okt. 13. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Mért van az hogy az olyan dagadtok, akik le akarnak fogyni 90%-a "nem futhat" ?! xD

Ne legyél lusta! Ha nem akarsz futni, akkor járj el alakformáló tornára, nem unalmas, és legalább nem egyedül csinálod..

2010. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11:53 megnézném, hogy Miskolcon a cigánytelepen kimerészkednél-e futni este munka után.
2010. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!