Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a kulonbseg a 16:8-as...

Mi a kulonbseg a 16:8-as idoszakos bojt es a rendesen egesz napra lebontott kaloriabevitel kozott? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
Olvastam a fenti bojtrol es gondolkodtam, h nekiallok, nezegettem videokat is rola, de megfogalmazodott bennem egy kerdes amit nem ertettem. Ha pl megvan az, hogy napi 1500 kcal-t ehetek, akkor mi ertelme van annak, ha nem egyenletesen elosztva egesz nap viszem be ezt a mennyiseget hanem abba a 8 oraba belesuritve?? Lejjebb nem fogok es nem szandekozom menni az 1500 kalorianal igy nem szeretnek ennel is kevesebbet enni hiaba kevesebb ugymond az ido az evesre. Valaki le tudna irni ennek a fogyas szempontjabol levo elonyeit ami miatt pl egy normalisan egesz napra beosztott kaloriabevitelnel jobb? Itt elsosorban a fogyas tekintetben lennek erre kivancsi nem arra, hogy kevesebbet allok a konyhaban, dobozolok stb. Elnezest ha hulye kerdes, de nem vagyok annyira otthon a temaban.

#16:8 intermittent fasting# dieta
2023. júl. 2. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés jó. Visszakérdezek! Hány olyan nagyon szálkás, izmos testépítőt, vagy fitnessz lányt láttál akik böjtölnek? Egyet sem szerintem, mert ilyen nincs! A böjtnek bár vannak előnyös egészségügyi oldalai, de a világon semmi köze az egészséges és esztétikus fogyáshoz. Nem véletlen nem böjtöl senki aki jól akar kinézni. Aki csak le akarja építeni a szervezetét az böjtöl, mert neki mindegy hogy néz ki, csak az számít, hogy a mérleg kevesebbet mutasson. Ha feszes akarsz maradni és jól akarsz kinézni akkor felejtsd el a böjtöt, oszd el a kalóriákat, egyél rendszeresen és edz keményen úgy, ahogy minden szálkás, izmos, fitt ember csinálja a világon.
2023. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha pl megvan az, hogy napi 1500 kcal-t ehetek, akkor mi ertelme van annak, ha nem egyenletesen elosztva egesz nap viszem be ezt a mennyiseget hanem abba a 8 oraba belesuritve??"


Semmi. A böjtnek nincsenek előnyei, viszont hátrányként sem lehet rá tekinteni.


Minden csak megszokás kérdése. Én majdnem 1 évig csináltam 20:4-es böjtöt, de nem azért, mert nekem ez kifejezetten célom volt, hanem mert annyira megszoktam, hogy nekem ez jött be a legjobban. Semmiféle hátrányom nem volt belőle, de előnyöm sem. Ebben a 4 órában is ugyanúgy bevittem azt a kalóriát, mint amit böjt nélkül vittem volna be.


Előtte még edzettem is, volt napi 15-20 ezer lépésem. Energikus voltam a böjt ellenére is. Azóta már abbahagytam, de nekem semmi problémám nem volt vele. Ember függő, van, aki bírja, van, aki nem.


Fogyást tekintve csak az össz kalóriabevitel fog számítani. Az, hogy te ezt 5 órában, vagy 15 órában viszed be, teljesen mindegy. Izomépítésnél sincs belőle különösebb hátrányod, csak arra kell figyelned, hogy 3-4 óránként 20-30g fehérjét vigyél be a szervezetbe.

2023. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akik bojtolnek azok nem szamolnak kcalt. Az a lenyeg hogy kevesebb ido alatt (legtobben) kevesebbet esznek.


Sajnos en pl nem, barmennyit meg tudok enni 4 ora alatt is, ezert nekem nem is valt be a bojt.

Abban is segithet a bojt ha napkozben sokst nassolsz es ha azt az egy szabalyt tartod h x ideig nem eszel akkor azokat a kaloriakat se viszed be.


Minimalis hatasa a hormonokra is van aznidoszakos bojtnek de pl noknel kifejezetten karos is lehet. Illetve cukorbetegeknek, ireseknek, pcossel stb

2023. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!