Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogy kilóban az,...

Miért nem fogy kilóban az, aki keveset eszik?

Figyelt kérdés

Ugye raktározó üzemmód nincsen, csak tévhit. Elvileg fogyni kéne, ha kevés kalóriát eszik valaki, mondjuk 1000-1200-at, főleg, ha fogyna többel is. Maximum akkor hízhat vagy stagnálhat, ha rosszul számol, bezabál, mert nem bírja.


Mik azok az esetek, amikor mégsem fogy így az illető?


Tudom, hogy nem egészséges, egyszerűen csak az érdekel, hogyha elvileg kalóriadeficitben súlyt vesztesz, akkor miért lehet az, ha valaki mégsem fogy így semmit?


2023. júl. 10. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem mozog, olyan, mint én 😂
2023. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Aki 1000 kalóriával nem fogy, az vagy 40 kiló, vagy nem jól számol. Nagyon sokszor előfordul, hogy valaki hétfőn és kedden tényleg 1000 kalóriát visz csak be, aztán szerdán 1700 kalórát, csütörtökön 1900 kalóriát, pénteken megint 1000 kalóriát, szombaton 1800 kalóriát, aztán vasárnap csodálkozik, hogy változatlan a súlya, pedig ő minden nap BMR alatt koplal.

Egyébként senkit nem buzdítok arra, hogy 1000 kalóriával éheztesse magát és a szervezetetét.

2023. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Napi 1000-1200 kalóriát bevinni, az nem egészséges kategória. Ha valaki ennyitől nem fogy, akkor valszeg még általános iskola alsó tagozatos az illető. Legtöbbször az szokott lenni a gond, hogy el van számolva, és egy héten csak 1 napot van kalóriadeficitben az illető. Úgy meg persze, hogy nem fogy.
2023. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után kéne fogynia?
2023. júl. 10. 09:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Az első 2-3 hétben csak vizet, sót, meg salakanyagot veszítesz, utána kezd el a szervezet hozzányúlni a zsírtartalékhoz, mindezt tartós kalóriadeficit esetén.

2023. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha összerakott diéta helyett csak szimplán megvonja magától az ételt az ember, akkor a szervezet vészhelyzetet érez és raktározni kezd korábbiakból. Majd pedig izomból veszít. Tehát ez veszélyes módszer.
2023. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, akkor nem fogy 1000 kalóriás étrenden ha a szervezete képes lenyomni a felhasználást ez alá. Ami nagyon ritka (az extrém kis termetű személyeken és persze a kisgyerekeken kívül).
2023. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

- ha Extrém kevés a mozgás, akkor lehet hogy csak étkezéssel nem tud az ember energiahiányos állapotba kerülni

- ha nagyon lassú az anyagcsere

- a szervezet adaptàlódik az alacsonyabb kalóriabevitelhez- próbál túlélni- ilyen esetben pl felborulhat nőknél a ciklus is.

Az anorexiások is többnyire évek alatt halnak bele abba, hogy éheztetik magukat, ha nem kapnak segítséget.

Nekem volt olyan, hogy régebben mikor koplaltam, Idővel már 1000kalórian se fogytam ( pedig még lett volna miből fogyni), viszont akkoriban már inkább csak hullott a hajam, fáradt voltam, szédelegtem, és több hónapig nem jött meg.

2023. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van. Mérleg szerint alig ment le a súlyom, viszont már két számmal kisebb nadrág, és ruha kell. Furcsa. Látványra is sokkal kisebb lettem.
2023. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

9-es, nálad valószínűleg az történt, hogy ment le zsír, viszont építettél izmot is. Ugyanannyi térfogatú izom pedig nehezebb, mint a zsír, ez más szavakkal azt jelenti, hogy ugyanannyi kilóval vékonyabb vagy, ha több az izmod.

Az viszont kizárt, hogy ezt napi 1000 kalóriával érted el.

2023. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!