Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Előfordulhat, hogy valaki...

Előfordulhat, hogy valaki pont a 160 g ch diéta során bevitt ch miatt nem tud lefogyni?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztencia miatt kellene ezt tartanom. Viszont mar régebb óta próbálok fogyni és az a tapasztalatom, hogy ha sok szénhidrátot viszek be,akkor kalóriák és makrók számolása mellett is csak stagnál vagy nő a súlyom. Viszont kevesebb szénhidrát bevitel (napi max 50-80 ch) mellett ha a makrókra és a teljes kalória bevitelre figyelek, akkor szépen mennek le rólam a kilók. Lehet, hogy alapvetően rossz a diéta, amit ajánlanak? Vagy én csinálok valamit rosszul?
2023. júl. 16. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A szénhidrátbevitel továbbra sem befolyásolja a testzsír-százalék csökkenését, ha az összkalóriabevitel alapján az egyén deficitben van.
2023. júl. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Arra is figyelsz, hogy reggelire 30 gramm lassú, tízórai 20 gramm, ebéd 50g lassú, uzsonna 20 gyors?
2023. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Igen. Három hétig csináltam így, és a 2 hónap alatt előtte leadott 6 kg-ból 4 vissza is jött a 3. hét végére.

Amint abbahagytam ezt és visszatértem arra, hogy max 80 ch-t vigyék be, megfelelő zsír és fehérje bevitele mellett, kcal számolással újra fogyni kezdtem. Azóta 6 hét telt el és újra -6 kg-nál tartok a kiindulási súlyomhoz képest. A ch-nál csak arra figyelek, hogy alacsony glikémiás indexű legyen, régebben is ezt figyeltem csak.

2023. júl. 16. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom, 160 g-nál kevesebb szénhidrátra is be lehet állítani az ir kezelését. Kéne keresned olyan orvost, aki ehhez ért.
2023. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Két endokrinológus (egyik magán, másik sztk-s) és szintén két dietetikus is azt mondta, hogy nekem 160 g ch, amit be kell vinnem. Kevesebb nem lehet, mert akkor nem fogok tudni fogyni, mondták ezt. Gondolom ezek után hiába mennek el egy harmadik endokrinológushoz vagy dietetikushoz, ugyanezt mondanák.
2023. júl. 16. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök durva, hogy ha mondjuk Szlovákiában, Ausztriában, vagy mondjuk Horvátországban mennél el dietetikushoz, akkor ott erről a 160 gramm szénhidrátos bullshitről még nem is hallottak. Ezzel a 160 grammos dogmával kapcsolatban semmilyen idegennyelvű, külföldi tanulmányt vagy kutatási anyagot nem találsz, hiába keresed akármelyik szakmai adatbázisban. Ezt csak a magyar határokon belül ismerik, sehol máshol a világon, ami egy hihetetlen csoda, hogy itt hogy tudott olyan mélyen begyökerezni ez a tudománytalan butaság, hogy a klinikai szakorvoslásban is erőltetik még 2023-ban is. Ez nagyon sok mindent elmond az ország közegészségügyi felkészülétségéről.
2023. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök vicces, hogy SEHOL MÁSHOL a világon nincsen ez a 160 gr-os fxság, csak otthon, szóval a helyedben én kerenék egy hozzáértőt - NEM Magyarországon, mert ott ezt "tudományosan állítják" - amire semmi de semmi szakmai vonatkozás nincs - és VELE beszélnék.


Egyébként nagyon szomorú, én csak nevetek ezen, mert ez már tényleg a legalja, eladni valamit, amiről nincs tanulmány vagy részletes szakmai kifejtés :D

2023. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nevetséges baromság a 160 g ch.
2023. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!