Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra edzéssel?

Fogyókúra edzéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogyókúrázni szeretnék itthon, de csakis edzéssel, és nyilván egy egészségesebb étrenddel. Az alkalmazások nekem sosem váltak be, ezért kérem a ti segítségeteket. Ha esetleg valakinek van valami edzésterve, amivel gyorsabban fogyhatnék, azt kérem, hogy ossza meg velem!

Lehetőleg olyan edzés legyen, amit itthon is el tudok végezni!

(Nem vagyok kövér, de fogyni szeretnék, mielőtt jobban elhízok. Ja, és bármilyen szintű edzést végre tudok hajtani. :))



2023. aug. 23. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Az edzés és a mozgás az egészséges élet alapja, amivel ráadásul az ember kalóriákat éget, de ha te valamilyen alkalmazással nem vezeted az étrendileg bevitt kalóriákat, akkor a saját dolgodat nehezíted meg, és a szerencsére bízod a fogyásod sikerességét.
2023. aug. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell ezt a számolást túlmisztifikálni! Ha elhagyod az üdítőket (100% gyümölcsleveket is), a kenyeret zöldségre cseréled, tésztát köretként csak mértékkel fogyasztasz, akkor a "szokásos" méretű adagok mellett deficitbe fogsz kerülni. Főleg, ha mozogsz is.
2023. aug. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 2-es! Vagy igen, vagy nem. Sajnos sokszor pont ezért jönnek az ilyen típusú kérdések, hogy "nem iszok üdítőket, nem eszek kenyeret, mégse fogyok, miért van ez?". Hát azért van, mert fogalmad nincs a tényleges étrendi kalóriabeviteledről, a sporttevékenység által elégetett kalória pedig még hozzávetőlegesen is megbecsülhetetlen, ergo magadat szivatod.
2023. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ki kell számolni, hogy a reggeli jégsaláta, tofu, vaj, paprika, az ebédre fogyasztott egy tányér csirkehúsleves, zöldséges rizs, csirkemellcsíkok, meg a vacsorára fogyasztott görög sali egy-egy adagja mennyi, és ha akkorák az adagok, hogy még így is túl sok a kalória, akkor húzni belőle.


Viszont amikor ezzel megvagy, akkor utána nem kell patikamérlegen méricskélni a kicsit vastagabb szelet paradicsomot, meg azon agyalni, hogy ez az alma most kicsit kisebb, mint amit bemértem korábban, akkor kenhetek-e kicsit több vajat a pufirizses kenyérhelyettesítőmre...


A kalóriatáblázatok értékei is elég nagy szórást mutatnak, amit anno pl. a csirkemellnek mértek, az vajon tanyasi csirke volt, ami gilisztán, meg bogáron és zöldségzöldjén nevelkedett, vagy napvilágot nem látott brojlercsirke (ami, mint az köztudott, a víz ötödik halmazállapota a folyékony, a szilárd (jég), és a légnemű (gőz), valamint a holland primőrparadicsom után). Ugyanez a zöldségekkel-gyümölcsökkel, meg úgy általában mindennel. Ad absurdum a parizernek, meg a többi élelmiszeripari innovációnak (mely sok esetben megint csak arra irányul, hogy eladják neked a vizet) a leginkább állandó és megbízható a feltüntetett energiatartalma.


A mozgással mért energia is pontosan mérhető, csak nem 5ezer Ft-os okosórával és ingyenes mobilalkalmazással, hanem jól felszerelt laboratóriumban.


Viszont mindkettőre igaz, hogy bizonyos közelítéssel, tűréssel az elfogyasztott kalória, és a lemozgott kalória is becsülhető. Azt szokás mondani ugyebár, hogy a napi deficited legyen 500 kcal, vagy ha nagyon el vagy hízva, akkor akár 1000 is lehet.


Ez az 500 kcal nagyon sok ahhoz képest, hogy kortól, nemtől, súlytól, aktivitástól függően 1600-2200 kcal között általában megáll egy ember napi szükséglete. Ehhez képest az 500 kcal majd 25-30%-os mozgástér.


Lehet, hogy az app azt mutatja fél óra kocogás után, hogy 500 kcal volt (nagy súlyú férfi), és valójában nem volt, csak 400. Lehet, hogy kimatekoztad magadnak az ebéded 730 kcal-ra és valójában csak 650 volt, vagy épp 810.


A napi 500-as játéktérbe bele fogsz férni, legfeljebb nem 500, hanem 410 lesz a deficited. Mert 500 kcal-t azért egyik számolásban sem tudsz véletlenül tévedni.


És még egy dolog. Akinek az 500 kcal deficit már 1100-1200 kcal környékére hozza ki a napi bevitelt, az abból már ne vegyen el, mert óhatatlanul tápelemek (vitaminok, ásványi anyagok) fognak hiányozni. Viszont kicsit többet mozogni mindig lehet. És attól lesznek szép tónusos izmaid is, míg a diétától az a büdös életbe' sem fog kialakulni.

2023. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Insanity, Insanity max 30, Insanity Asylum, T25, hogy egy párat említsek. Mind letölthető netről.
2023. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barmilyen mozgas jo. Ami folyamatos es fent tartja a pulzusod. A zsiregeto gatas jobb ha nem csak kardio hanem erosites is. En pl kyra pro youtube videoira szoktam, disney es hasonlo zenekre is van tancos edzesterve
2023. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hosszúhajú ***** válasza:
hát jól le leszek pontozva, de valóságot fogok írni úgyhogy ez van... utáltam ezeket a számolásokat meg minden, nem változtattam a kaján ( normál felnőtt 2000 maradt ) de kivétel nélkül minden este egy órát 1-2 megállással helyben futottam. de nemcsak úgy tipegtem, hanem tempósan elég gyorsan futottam rendesen zsibbadt mindenem tetőtől talpig úgy kifáradtam. havi másfél-2 kiló lement. ez nem épp edzésterv, de egy sorozat alatt végig lehet szenvedni agy, koncentráció, hely, tornaszer és időmérő nélkül.
2023. aug. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a heti tíz óra tüdőkiköpős biciklizés már elég volt ahhoz, hogy ne tudjam elkerülni a fogyást (közben ettem, amennyit bírtam). De ennyi sporthoz motiváció kell. Nekem volt, be kellett érni a suliba. Külső motiváció nélkül nem ment volna.


Normális étrend mellett jó eséllyel elég 4-5 óra tüdőkiköpős sport hetente. Szóval alapvetően a 4-essel értek egyet. Ha nem működik, lehet pontosan számolni, de hátha sikerül elkerülni ezt a nagy macerát.

2023. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De jó, én írtam a 2. és a 4. választ, az egyik 32%, a másik 100... :)
2023. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!