Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent maga a...

Számodra mit jelent maga a szó, hogy életmódváltás?

Figyelt kérdés
Mit változtattál? Mindent? Kisebb dolgokat?

2023. szept. 1. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egészen érettségi időszakig versenysportoló voltam, aztán jött a rohadt nehezé egyetem, tanulás ezerrel, minden nap ZH, szemináriumi dolgozat, beadandó, prezentáció, vizsga, gyakorlat, így hamar kikopott az életemből a sport. Természetesen az állandó feszültséget és stresszt valamivel oldani kell, úgyhogy minden hétvégén buli, piálás. A főzés annyi volt, hogy mirelit pizza, hambi, virsli, bolti rágcsák (tipikus koleszos lifesytle). Fel is szedtem az egyetemi képzés alatt közel 20 kiló felesleget. Aztán diplomaosztómon megfogadtam, hogy ennek az életmódnak vége, visszatérünk a sporthoz (még ha csak hobbi szinten is), újra rendbe rakjuk a táplálkozásomat, kiegyensúlyozottan fogok étkezni, aktivitásomnak megfelelő lesz a kalóriabevitelem, aztán hoppá, egy év alatt jobb formába kerültem, mint valaha. Ergo nekem az életmódváltás valójában azt jelentette, hogy visszatértem a tindézserkori szokásaimhoz mozgás és táplálkozás terén. Ez nekem azért elég gyökeres változás volt.
2023. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Számomra: életmódváltás=tudatos táplálkozás és rendszeres mozgás. Én sokszor diétának nevezem mert így rövidebb. De a lényege ugyanaz.

Én lényegében mindenen változtattam.

Korábban csak ettem ha éhes voltam, viszont nem válogattam meg hogy mit, kalóriákra, és tapanyagokra sem figyeltem. idővel már keveset is mozogtam mert fájdalmaim voltak tőle. Ezen túl időszakosan sajnos érzelmi evő is voltam, és idővel, észrevétlenül függőséggé vált, és rossz szokássá is.

Az életmódváltásom 4,5 éve kezdődött. Azóta diétázom. kevesebb szénhidrát, kevesebb de élhető kalóriabevitel, nem koplalás!, megváltoztatott étkezési szokások, több mozgás, mindenre tudatosan figyelek, a mentális egészségemre is!!!az nekem nagyon fontos.

A mai napig így van ez, súlytartáshoz, és már így marad életem végéig. Különben piszok gyorsan visszahíznék sajnos😔 ilyen vagyok. Egész életemben saját magam ellen küzdöttem. A súlyfeleslegem ellen. Úgy érzem Végre sikerült🙏🙏🙏☺️

2023. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Évtizedekig 2,5 (két és fél) órákat aludtam naponta. Amikor (kb 3 éve) tudatosult bennem, hogy így nem mehet tovább, kényszerítettem magam a lassításra. Minden délelőttre beiktattam egy horgászatot, és délután is csak pár órát dolgozom. Rendbe raktam a cirkadián ritmusomat, aminek addig még a létezéséről se tudtam. Az étrendemen is csavartam egyet; semmi kész-, vagy félkész kaja, semmi feldolgozott élelmiszer. Stb.
2023. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20/4 böjt
2023. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Számodra mit jelent maga a szó, hogy életmódváltás?"


Amikor egyesek 60-70+ kg súlyfelesleggel irogatják ide hogy ők na most aztán elhatározták hogy belefognak... vagy bekamuzzák hogy már 10-et le is adtak, majd a többi hasonszőrű itt tapsikol neki meg írja az álszent marhaságokat hogy (130-ról 60 kilóra fogyva) nem fog lógni a bőröd... omg!

2023. szept. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!