Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség időszakos böjthöz...

Segítség időszakos böjthöz (24-48 órás)? Néhány kérdés

Figyelt kérdés

Kipróbálnám az időszakos bökttel való fogyást újra. Pár éve 3 hónapig bírtam 24 óránként ettem csak, egy ideig tartható is volt. Nyilván fájt a fejem meg hasonlók de nem mertem hosszútávon tartani pedig fogyasztott (amikor lehetett enni akkor se full egészséges kajákat ettem)

Viszont mikor nem mozogtam meg nem figyasztott

De most a 48 órás lenne terítéken

Az jó ha egyik nap eszek este 6ig kb aztán utána 2 napig nem eszek, majd 2 nap után újra este 6kor?

Normális ilyenkor a fejfájás?

Remélem nem okoz semmi bajt meg inzulin rezisztenciáz



2023. máj. 21. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Hol olvastál erről a koplalásos böjtölésről? Ott mit tanácsoltak, hogy hogyan csináld?
2023. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sok helyen már, mindenhol kicsit mást írnak de itteni véleményeket is olvasnék.
2023. máj. 21. 19:49
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező?
2023. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A 16:8-as időszakos böjtnek még lehetnek jótékony hatásai is a vércukorszintre, stb., de 48 órán át nem enni egyáltalán nem tesz jót, és az ilyen jellegű koplalás növelheti az esélyét a cukorbetegség kialakulásának is.

Vagy van mèg az 5:2-es, mikor egy héten 5 napban eszel és 2-ben max napi 500 kcalt, de én annyira ezt sem támogatnám.

2023. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
A fejfájás csak az első nap van, aztán elmúlik. Én 1-2 heteket már toltam csak vízen.
2023. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Jaja, 4-5 hétig kell kibírni, utána soha többé nem fog fájni a fejed.

Bizonyos szintű böjt, akár koplalás lehet egészséges, de ez nem tűnik annak. Cukorbetegséghez vezethet, epekő kialakulásához, de káros lehet a hasnyálmirigyre, esetleg gyomor fekély, nyombél fekély kialakulhat. Nem csinálnám. Legfeljebb ritkábban, rövidebb ideig, vagy nem teljes koplalást, hanem mondjuk gyümölcsnapot, léböjt kúrát. Ezeket is mértékkel.

2023. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3as nem tudom mert volt személyreszabott étrendem, kb 2600kcalt ehettem fogyáshoz de most össze vissza eszek.


Amúgy kellene ilyen böjt módszer amivel lefogyhatok, de nem akarok cukorbeteg lenni...

2023. máj. 22. 00:14
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Én saját magamtól álltam át 16:8-as böjtre, mikor még azt sem tudtam hogy ez valami nagy dolog. Mindig 11-12 és 18-20 körül eszek (ezek a számok érvényesek arra, ha reggel 7-kor kelek, korábbi kelésnél koraibb az “ebédem” is), sosem kívántam a reggelit, fáj a hasam ha bármit eszek, nem vagyok éhes délelőtt.

Kérdező, a böjt nem sanyargatás, a diéta, az egészséges étkezés nem rossz és nem kínzás, utóbbi az ÖNSZERETET legjobb kifejezése.

Ne csinálj olyat, hogy 2 napig nem viszel be kalóriát. Csinálj egy kényelmes, észszerű, egészségesebb 16:8 időablakos ciklust EGÉSZSÉGES ÉTELEKKEL. Tervezd meg, mikor mit fogsz enni, ha van egy terv, van mihez tartanod magad.

2023. máj. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

A 16:8-as böjtöt én is kipróbáltam, igazából most is csinálom, bár kissé máshogy, mint a legtöbben. Én legkésőbb 10kor reggelizek, és megmarad a 3 fő étkezésem, amit be is osztok, hogy egyenletes legyen erre az időre. Tehát ha 10-kor reggelizek, akkor 2-kor ebédelek, és 6-kor vacsorázok. Nyilván valamilyen szintű rugalmasságot ebben is megtartok, ha a munka vagy egyéb dolgok miatt épp csúszik ide vagy oda fél órát, az nem katasztrófa. Amiben nekem segített, hogy sokkal könnyebben megtervezem az étkezéseimet. Személy szerint nem tudok sokat enni egyszerre, mert erős diszkomfort érzetet okoz, szóval jobban meg kell gondolnom, mit viszek be a szervezetembe. Nincs nasizgatás, meg napi szintű értelmetlen kalória. Minden étkezésem kiegyensúlyozott lett, és tápanyagdús. Hétvégente van magam felé egy kis engedmények, ilyenkor általában a reggelim, vagy a vacsorám szabadabb (pl egy péksüti reggelire, vagy pizza vacsorára). A másik, amit pozitívumként tapasztaltam, hogy drasztikusan csökkent a puffadásom, egyrészt az első pont miatt, másrészt hagyok szüneteket, hogy a gyomrom nyugodtan emésszen. Nincs az, hogy folyton eszegetek falatozgatok valamit. Harmadik dolog az éhséggel való viszonyom. Ha folyton ugyanabban az időben eszel, az éhségérzet idővel ezekre az időpontokra kezd korlátozódni. Az első 1-2 hét nem hazudok, sz-r volt. Folyton éhes voltam, mert hozzászoktattam magam, hogy sokszor eszek, mindig van valami a gyomromban. Ennek kell azért pár hét, mire kialakul, ahogy írtam is, viszont kifejezetten jótékonynak érzem. A negyedik, ami nekem pozitív volt, a hidratálás. Alapból nem ittam eleget, viszont így sokkal jobban figyelek erre is, és mint sokaknál a éhségérzet sokszor maszkolja a szomjúságot. Szóval valójában sokszor csak szomjas voltam.

Összességében én kiegyensúlyozottabb lettem, az emésztésem, wc-re járási szokásom is az lett, illetve sok időm felszabadult. Fogyni viszont nem ettől fogsz. Ahhoz deficit kell, amit így viszont könnyebb betartani, megtervezni. Ezt a napokig nem evést viszont abszolút nem támogatom, szerintem egyszerűen baromság. A fejfájás, szédelgés, rosszullét elég erősen rossz jel. Nyilván van, amikor nem feltétlenül káros, pl ha rengeteg cukrot fogyasztottál, és ezt hirtelen csökkented, akkor is megtapasztalhatod, de az ilyen szintű koplalás okozta rosszullét szerintem túlmutat ezen. Indokolatlanul sok szenvedés, holott egy normális étkezéssel, kellő aktivitással, ésszerű deficittel is lehet hatékonyan fogyni, sőt, csak így lehet hatékonyan, hosszútávon, és sokkal kevesebb kellemetlenséggel, és több pozitívummal is jár.

2023. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kik és mi a francért nullázták le a 8-as választ… az egyik értelmes komment a kevésből..
2023. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!