Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi időnként és mekkora...

Mennyi időnként és mekkora mértékbe érdemes csalónapot/csalóétkezést tartani?

Figyelt kérdés

Hosszabb fogyás alatt mi a tapasztalat?


Én pl 1700 kalórián vagyok átlagba.

(Nekem ez heti 1 kg fogyást eredményez.)


2023. okt. 11. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Semennyi. Telejs eletmodvaltas kell.

Heti 1 kg tul sok es egeszsegtelen

2023. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem érdemes csalónapot tartani, mert tapasztalatom szerint a már elért eredmény könnyen a visszájára fordul.

Hisz' mi akadályoz meg abban, hogy az 1 szelet helyett 1 tábla csokit vegyél csalónapra? És akkor az agyad, ami hetek óta sóvárgott a csoki íze után, meglódítja a dolgokat. Egyszercsak azt veszed észre, hogy naponta rájársz a dugi csokikra, nem lesz kedved az üres salátához, idővel pedig a jól kidolgozott étrendedből se marad semmi.

Persze itt ne csak a kényszeres, koplalós diétára gondolj; egy örökösre tervezett, kiegyensúlyozott, Új Étrendet is felborít a csalónap.

2023. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én egyszer megingok és máris feladom az egészet. Nekem nem szabad ilyeneket ennem. Mert egy zacskó chips nem chips úgyhogy nem állok meg egynél, utána mindennap 3at tolok be. De ha egy ideje nem ettem akkor meg jól vagyok.
2023. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

15 kg fogyás a célom. Amíg nem fogytam le 10-et (3 hónap alatt), addig egyetlen csalónapot sem tartottam. Azóta is csak csalóétkezést tartok, de nem hajítom ki az egész napot, csak mert elmentünk együtt ebédelni a férjemmel.

Akaraterővel lehet szépen folytatni.

2023. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a jó. Nekem sok szempontból úgy jó, hogy havi 1 csalónapot tartok.
2023. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem csalónapot érdemes tartani, hanem mértékkel kellene enni mindenből. Mi értelme előre eltervezetten, direkt zabálónapokat tartani? Előfordul, hogy nagyon megkívánunk valamit, ami sok kalória és egészségtelen is. Semmi nem történik, ha alkalmanként megeszel valami ilyesmit, ha nem rendszeresen csinálod, hanem tényleg csak akkor, amikor nagyon megkívánod. Vagy van egy nap, amikor tényleg nagyon sokat eszel, mert mondjuk elmentél egy vendégségbe, ahol sok jó kaja volt, vagy egyszerűen úgy érezted, hogy végig kell enned a kedvenc kajáidat, mert szakított veled életed szerelme. Oké, megtörtént, másnaptól visszatérsz a rendes étrendedhez. Ennyi. Ha a legtöbb napon egészégesen és mértékkel eszel, akkor nem egy étkezés vagy egy nap fogja elrontani az egészet. A lényeg, hogy ezek a napok vagy étkezések milyen gyakorisággal történnek meg. De semmi értelme elhatározni, hogy na, most akkor havonta egyszer bezabálok, csak úgy, mert miért ne.

Egyébként ha ésszerű az étrended, és tényleg életmódot váltottál, nem pedig fogyókúrázol, akkor főleg nincs értelme a csalónapoknak, ha normális kajákat eszel és nem sanyargatod magad, akkor nem is kellene ilyesmire vágynod. Az életmódváltásnak pont az a lényege, hogy nem olyanokat eszel direkt, amiket nem kívánsz, aztán havi egyszer cukorsokkot kapsz, mert végre ehetsz egy jót. Hanem meg kell találnod, mik azok a kaják, amiket szeretsz és egészségesek is, illetve mértéket tartani, és mindenből annyit enni, ami a kalóriakeretedbe belefér.

Ha pl. nem napi, hanem heti keretet határozol meg, akkor könnyebb megtalálni az egyensúlyt, mert bizonyos napokon ehetsz valami kicsit kalóriadúsabbat, a többi napon meg visszaveszel egy kicsit, és akkor nem kell csalónapozgatni.

2023. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

6. " mi értelme"

Az, hogy valakinek ez és így esik jól, illetve egyéb egyéni okok miatt lehet jó stratégia.

2023. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy jól esik.


Nekem a heti egy nap jött be, mert így ellen tudok állni a többi napon a kísértésnek. Ráadásul nem is biztos, hogy olyan lesz a csalónap, mint amilyennek képzeled. Én pl. azt hittem, csak csokit és csipszet fogok zabálni egész nap, ehhez képest kiderült, hogy jobban esik a vajas kenyér :D

2023. okt. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem személyi edző ismerősöm mondta, hogy ők úgy szokták, hogy hétköznap szigorúan odafigyelnek arra, mit esznek, hétvégén meg azt, amit megkívánnak (nyilván reális mértéken belül).
2023. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

A csalónap/csalóétkezés kétélű fegyver. Könnyen binge evésbe tud vezetni. Szóval szerintem olyan kísértés, ami kerülendő.


Egy fenntartható étrend kell, amiről nem jössz le, amikor elérted a célsúlyt.

2023. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!