Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért törnek rám időnként...

Miért törnek rám időnként ekkora falásrohamok, ha egyébként rendben van a diétám?

Figyelt kérdés
Legalábbis szerintem rendben van. Heti ötször mozgok intenzíven 1-1 órát, ezeken a napokon 1800-2000 kalóriát szoktam enni. A 2 pihenőnapon pedig 1500-at. Majdnem mindennap eszem egy kis édességet, mert nem tudok lemondani róla, illetve a reggeli zabkásámat is mindig olyan édesség-jellegűre készítem, persze cukormentesen es egészséges hozzávalókból. Mégis minden héten előfordul minimum egyszer, hogy rámtör egy kínzó édességéhség, olyankor alig tudok másra koncentrálni, és egyszerűen muszáj ennem. Összevásárolok mindenfélét, már csak a szemem kívánja, de most már minden mindegy alapon tömöm magamba az édességet. Most még csak csütörtök van, és ezen a héten ez már a második ilyen napom :( Hétfőn megettem a napi keretemen túl 4 édes péksütit és egy tábla csokit, most pedig 3 tábla csokit... Nem ér így semmit a testmozgás sem, pedig nagyon leizzaszt, elfáraszt, mindig olyan jó érzésem van utána, de igy minek...:(
2021. febr. 4. 14:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
Mert nincs rendben.
2021. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas, segítő választ.
2021. febr. 4. 14:50
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Testmagasság, testsúly, életkor, nem?


Nagyon nem mindegy hogy egy 2 méteres férfi vagy egy 150 centis nő eszik 1500-2000 kalóriát.


Egyébként sem csak a kalória számít. Rostot eszel eleget? Napi 20g a minimum, 30g sem ártana.

2021. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igaz, 165 cm és 58-59 kg vagyok, nő.

A napi rostbevitelemet sajnos nem tudom grammra megbecsülni. Minden nap eszem zabot, abban úgy tudom sok van, sok zöldséget is eszem, főleg a céklát és a répát szeretem, úgy tudom ezekben is pont sok rost van. Napi két kicsi szelet tk kenyeret, kb.65-85 gramm a két szelet. Hogy ezeken felül pontosan miben van még sok rost, nem tudom pontosan.

2021. febr. 4. 14:59
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez jónak tűnik, ezek szerint nem ezzel van a baj. Naponta kb mennyi zsiradékot fogyasztasz? Sokfajta diéta van, ezért konkrét számot nem tudok írni de ha a napi kalóriának nagy részét a szénhidrát adja ki, akkor az is lehet probléma. Érdemes lehet kipróbálni mi történik ha kevesebb szénhidrátot és több zsiradékot fogyasztasz.


Zsírok sokáig telt érzetet adnak. Pl. tojás, hal, olajos magvak stb, ezek mind egészségesek és később leszel éhes mintha rizst, krumplit vagy más magas szénhidrát tartalmú kaját ettél volna.

2021. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Kb.háromszor annyi ch-t fogyasztok egy nap alatt, mint zsírt (Nagyjából 170 gramm és 60 gramm). Lehet, hogy ez a baj? Inkább ch-kedvelő vagyok sajnos...
2021. febr. 4. 15:16
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

60g azért már egy tisztességes mennyiség. Mindenkinek más jön be, érdemes variálgatni addig amíg meg nem találod az ideálisat. Én is meg tudok enni 2000 kalóriát (egészséges kajákból) úgy hogy nap végére éhes legyek és úgy is hogy ne legyek az.


Arra sem ártana rájönni hogy szimplán szereted az édes kajákat (legtöbb ember szereti) vagy valamilyen nagyon erős belső kényszert érzel arra hogy cukros kajákat egyél? Kb mintha drog-elvonási tüneteid lennének.


Amúgy mi a célod a mostani diétáddal? 165 centihez nem sok az 58 kg ha sportolsz. Ha magas az izomtömeged és nem fogyni szeretnél, hanem tartani a mostani súlyod, akkor lehet szimplán keveset eszel. Ha ez fogyós étrend akkor viszont a kalóriamennyiség nekem jónak tűnik.

2021. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
A cukrodat megtudod mérni egy ilyen galád roham előtt? Nem lehet,hogy leesik és azért ennél 3 tábla csokit?
2021. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

*falás

Átírta a telefon 🤣

2021. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem az édességeket, egészen pici korom óta. Mielőtt elkezdtem sportolni és egészségesebben enni, rengeteg fornettit, péksütit, sütit, csokit ettem napi szinten. Csak ezekből megvolt egy nap minimum 1000 kalória, volt hogy több is. Szerencsére sosem voltam nagyon hízékony, 60-62 kilóval több sosem voltam, de nyilván nagyon plöttyedt, "szétfolyós" alakom van emiatt a sok szemét kaja miatt, amiket viszont sajnos annyira, de annyira szeretek.

Érdekes egyébként, hogy mindig nagyon szerettem a pizzát, hamburgert, sós mogyorót, chipseket, tésztát, puha fehér kenyeret is, de ezekről olyan könnyen le tudtam állni, nem sóvárgok utánuk. Tésztás ételt és pizzát talán havonta egyszer-kétszer ha eszem, a többit pedig már egyáltalán nem, és teljesen elvagyok nélkülük. De az édességekről egyszerűen nem tudok leállni és néha már nagyon kiborít.

Valamennyire azért így is meglatszik a sport, de nem vagyok izmos, feszesedni szeretnék, fittebb lenni, csak úgy látom, hogy ez inkább múlik az étkezésen, ami nekem ha megszakadok, sem sikerül ezek miatt a bekajálások miatt...

2021. febr. 4. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!