Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A BMR érték minden esetben...

A BMR érték minden esetben állandó? Lehet hinni a kalkulátoroknak?

Figyelt kérdés

A BMR értékem elméletileg ~1700.


Leszeretnék dobni 10kgot (170cm vagyok és 65kg lenne a cél), viszont a BMR értéket nem tudom, hogy hogyan kell érteni.


Volt egy nagyobb fogyásom, -35kg. Ilyen esetben is érvényes az 1700 kalória BMR érték? Ennél kevesebbet ha jól értem nem kellene ennem?

Mennyire valós a BMR érték a kalkulátoroknál? Itt ez alatt azt értem, hogy biztosan ennyi-e, nem pedig kevesebb?



2023. okt. 15. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minden kalkulátor csak becsült értéket ad, aztán a gyakorlatban fog kiderülni, hogy mik a pontos számok. Azért ha jól adod meg az adataidat, és normális kalkulátort használsz, akkor olyan nagy meglepetésekre nem kell számítani, tehát ha a kalkulátorod 1700 kcalt írt BMR-nek, akkor az a gyakorlatban biztosan nem lesz 2700 kcal.
2023. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A bmr érték fugg a tomegtol es az izomzattol is. Ahogy fogysz, egyre kisebb a bmr. Ha testepitesz es par evig gyursz akkor azzal is picit novekszik. Leadott 8-10 kilonkent ujra kell szamolni.

Ezt az oldalt javaslom, ez a legpontosabb szerintem mind kozul.


[link]

2023. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
(Ha ez segít, nekem 155 centisen és 66 kilósan kb 1290-1340 kcal a dietetikus altal becsult bmr-om)
2023. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem állandó. A bmr dinamikusan változó, napról napra más. Kalkulátorok csak becslést tudnak megadni a paramétereid és aktivitásod alapján. Pontosan NEM számítható ki semmilyen módszerrel, ahogy egyébként a bevitt kalóriák sem számolhatók pontosan, és a mozgással elégetett energia sem.
2023. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4*

Ha ez segít valamit, Nekem egyébként egész korrekten becsüli meg a kalkulátor. 175cm vagyok, nő, 37 éves, 64kg ( nagyobb fogyás után vagyok), 2186 kcalt ír súlytartáshoz, közepes aktivitásra állítva.

Én általában 2000-2400 kcal közt szoktam enni, mikor hogy alakul, nincs napi fix keret. Havi 1 csalónapom van, ilyenkor a kcal bevitelem olyan 5-6000 kcal szokott lenni. Aztán mindig visszatérek a csökkentett általános keretemhez. És heti 5x2 órát sportolok, ülőmunka mellett. Ezekkel így együtt tartom a súlyomat már egy ideje, 64-64,5 kilón.

2023. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor valaki biológiai "csoda" lennék, ha a BMR értékem eszem és nem fogyok semmit? Ez mennyire lehet reális?
2023. okt. 16. 08:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Még mindig: nem lehet pontosan számolni ezeket a dolgokat.

De ha a kalkulátoros bmr értékedet eszed hosszabb ideje pl 1-2 hónap, és nem fogysz az jelentheti azt is, hogy semmit nem mozogsz. Mert ugye a bmr az az alapanyagcsere, ami nyugalmi állapotú energiafelhasználást jelent, tehát azt ami bármiféle aktivitás nélkül értendő.

2023. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7#

Heti szinten edzek 4 alkalommal, illetve van naponta 10.000 lépésem, szóval nem fekszek egész nap az ágyban.

2023. okt. 16. 14:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Passz. Elszámolod a bevitt kalóriát vagy túlbecsülöd a mozgást vagy van valami a háttérben ami miatt lassabb az alapanyagcseréd, éz ez pont elég ahhoz, hogy ne fogyj, pl pajzsmirigy probléma, egyéb hormonális zavar, anyagcserezavar stb stb, vagy más az oka. ki tudja?

Én találkoztam már olyannal aki mindenáron fogyni akart, mert szerinte kövér, aztán 1000kalórián tengődött, futni járt heti 6x, miközben 170 centihez 50kg volt. Azaz inkább már soványka, nemhogy kövér.

Nem lehet hogy irreális elvárasaid vannak, és azért nem fogysz mert annyira már nincs miből? Ha nem, akkor meg a kajával van gond, ami nem feltétlenül csak a túl sok kalória lehet.

2023. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez előtt volt 35kg fogyásom, szóval valószínűleg ez is közre játszhat az esetleges lassabb alapanyagcseréhez.


Pajzsmirigy probléma elméletileg nincs. TSH, ft3, ft4, anti tpo értéket nézettem 1-2 hónapja.

A TSH és anti tpo érték tökéletes volt, az ft3 és ft4 pedig a referenciaérték alsó határán voltak, szóval itt lehetne javítani a dolgokon mert elméletileg a felső harmadban az "optimális".


170cm, 74kg-ból elég fura lenne, ha nem lenne miből fogyni..


"Ha nem, akkor meg a kajával van gond, ami nem feltétlenül csak a túl sok kalória lehet."

Mégis mi más szabályozhatja ezt? Ha jól tudom, csak a kalóriák számítanak.

2023. okt. 16. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!