Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A BMR érték minden esetben...

A BMR érték minden esetben állandó? Lehet hinni a kalkulátoroknak?

Figyelt kérdés

A BMR értékem elméletileg ~1700.


Leszeretnék dobni 10kgot (170cm vagyok és 65kg lenne a cél), viszont a BMR értéket nem tudom, hogy hogyan kell érteni.


Volt egy nagyobb fogyásom, -35kg. Ilyen esetben is érvényes az 1700 kalória BMR érték? Ennél kevesebbet ha jól értem nem kellene ennem?

Mennyire valós a BMR érték a kalkulátoroknál? Itt ez alatt azt értem, hogy biztosan ennyi-e, nem pedig kevesebb?



2023. okt. 15. 19:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a kalóriák számitanak. A stressz, hormonok, makrotapanyagok felosztása, elég alvás, vitaminok. Rengeteg minden szamít. Az elején persze elég a kalóriákat figyelni de az utolsó kilóknál nem.

A helyedben maradnék a BMR értéken. Ha tényleg mindent jól számolsz akkor ezen fogynod kell. Mivsl kevés a tulsuly, lassan de fogyni fogsz. Az is lehet hogy stagnalsz ket honapot es utana indul keg az is lehet hogy rogton. Ez a fenti dolgoktol is fugg.

A helyedben tartanek egy csalonapot ami felboostolja a pajzsmirigy hormonokat. Egeszseges etelek de sokkal nagyobb mennyisegben. Utana 18-24 ora koplalas (nem is fogod kivanni). Utana mintha mise tortent volna. Ez lehet segiteni fog meginditani. Utana ugyanugy tartani kellene a bmr szinten.


A masik dolog ami nekem segitett es dietetikus javasolta mikor vegso elkeseredesben bejelentkeztem. Ez pedig a makrok felosztasa. Nekem pl akkor indult be a fogyas mikor 50rol 40 grammra csokkentettem a zsirt es tobb szenhidratot ettem. De valakinek foeditva. Ezt embere valogatja.

2023. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha lany vagy akkor az 1700 nem a bmrod. Az a sulytartasi kaloriad (ennyi sporttal kb 1800 a sulytartasid). Es ezzel logikus ha nem fogysz. A bmr-od kb 1450-1500.


Ha fiu vagy akkor stimmel akkor az elozo hozzaszolasban foglaltakat nezd.

2023. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a kalóriák számítanak. Szeretik sokan ezt hangoztatni, de nem így van. A pajzsmirigyen kívül pedig más hormonális/ anyagcsere probléma is lehet, ami gondot okozhat a fogyásban ha nem vagy vele tisztában/ nem tudod hogyan egyél. Nagyon állapotfüggő.

Én pl inzulinrezisztens vagyok, ez egy szénhidrát anyagcsere probléma, így az is számít, hogy mennyi szénhidrátot eszek,( nem ehetek sokat, max 20-25%-a az étrendemnek szénhidrát. Évek óta így eszem, ez segített a fogyásban is sokat, és ez nekem már életmód).

NEM csak a kalória számit. Még a kortizolszint ( stresszhormon) is lehet negatív hatással a fogyásra, az alváshiány, rengeteg minden.

Vizsgáltasd ki magad rendesen.

2023. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

12#

Fiú vagyok


13#

30-án megyek endokrinológiára, mert kíváncsi vagyok, hogy miért is kell ennyire lemennem kalóriákban, hogy fogyni tudjak.


Alváshiány nem hinném, hogy lenne. Mindig kipihenten ébredek. Az alvásminőségem nem a legjobb, felkelek elég sokszor, de mindig vissza tudok aludni és nap közben sem vagyok fáradt. A viszonylag rossz alvásminőség miatt 10 órákat alszom naponta, ezzel kompenzálok úgymond. De, mint írtam, sosem volt még gond a közérzetemmel/energiaszintemmel, ezért is gondolom, hogy nem az alvás a ludas itt.


Illetve, alváshiány mellett is ugyanúgy tudsz fogyni (legalábbis tanulmányok alapján. Elég sokat olvasok a témában, mert érdekel a táplálkozás/edzés), viszont rosszabb lesz az arány, tehát nagyjából fele-fele arányban fogsz zsírt és izmot is veszteni, ami elég rossznak számít.


A válaszokat köszönöm!

2023. okt. 16. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!