Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Magas volumenű ételek? Össze...

Magas volumenű ételek? Össze lehet állítani okosabb megoldásokkal ezt az "étrendet"?

Figyelt kérdés

Leszeretnék dobni 6-7kg-ot, viszont genetikát tekintve nagyon alacsony kalória alá kell mennem, hogy fogyjak, szám szerint ez nagyjából 1500-1600 kalória (a mozgásom e mellé heti 4-5 edzés, illetve napi ~15.000 lépés, ezzel kb heti fél kg megy le).

(20f/170cm,~74kg)


Ilyen esetben muszáj magas volumenű ételeket ennem.


Jelenleg így néz ki 1 napom:


-300g paradicsom, 150g csirkemell (sütve) ~310 kalória


-50g zabliszt, 10g kakaópor, 30g fehérjepor ~320 kalória (a 3 étel közül ezt mondanám fixnek, hogy ezt nem szeretném változtatni, mert megtudom csinálni elég magas volumenűre a kalóriákhoz képest)


-180-200g kenyér, 125g csirkemell (sütve), 3db tojás, 300g paradicsom ~800 kalória


Ez kalóriákat és makrókat tekintve:

~35g zsír (ezt próbálom minimálisan tartani, épphogy annyi, amennyi még elfogadható egészségügyileg)

~125g szénhidrát

~141g fehérje


~20-23g rost

~1450-1500 kalória



Kerüljük el azokat a válaszokat, hogy "ez koplalás" "éhezteted magad" és hasonlók, mert bármennyire hihetetlen, valóban ennyi kalóriát eszem és ezzel is "csak" heti fél kg mínusz megy le jobb esetben. Ez van, ebbe már beletörődtem, nem tudok mit csinálni. Ennél többet mozogni sem tudok (próbáltam, ki is égtem 2 hét alatt), és kalóriákat sem csökkenteném le már.


A kérdésem az, hogy ti miket cserélnétek mire? Magas volumenű ételeket kell előnyben részesítenem, de mellettük kritérium, hogy a 0,4-0,5g zsír, illetve a ~1,8-2g/testsúlykg fehérje meglegyen.


Össze lehet állítani ezt okosabban?



2023. okt. 16. 14:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8#

Nyitott vagyok, ezért is írtam ki kérdést. De ne állítsunk már hülyeségeket, aminek 0 értelme van és sosem bizonyította be senki.

"110g fehérje elég"


"A nap elso felébe kellene lennie a kalóriák kétharmadának. Azért is kert utána még aktívak vagyunk."

Ennek például milyen jelentősége van fogyást tekintve?

2023. okt. 17. 07:29
 12/13 anonim ***** válasza:
35%
Az hogy elhasználod és feldolgozod az aktiv eletmoddal a bevitt energiát. Az meg a másik hogy nem terheled le a nap második felében a gyomrot
2023. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A szervezet kalória égetése egész nap létezik, nem csak a nap első felében.


Terheljem le akkor a nap első felében a gyomrom? :D


Mindegy, hagyjuk, köszönöm a válaszokat!

2023. okt. 17. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!