Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriadeficit müködik ha...

Fruzsica kérdése:

Kalóriadeficit müködik ha PCOS van és inzulinrezisztenciám? Kérlek írjatok

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, de a kalóriafelhasználásod egy kicsit alapból alacsonyabb. Néhány száz kcal a különbség. Ehhez kell viszonyítani a bevitelt. Sportolni érdemes mindenképpen.


Ezen kívül az étrend összetétele fontos, előnyben kell részesíteni a lassan felszívódó szénhidrátokat (de a lassan felszívódó nem lesz attól kevesebb kcal).

2023. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi . Fogynom kellene 20kg
2023. nov. 3. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Igen. Ugyanúgy mukodik de sokkal lassabban fogsz haladni es nagyon oda kell figyelned a minosegre is. Nem eleg csak a deficit. Sovany husok, teljes kiorlesu szsnhidratok, olajos magok, semmi cukor.

De hosszabb lenne leirni mint neked elmenni egy dietetikushoz. Csodalkozom is ha nem voltal. Ha meg voltal akkor tarts be minden etrendi szabalyt amit mondott. Mindent ugy egyel csak kevesebbet hogy deficitben legysl. Es ilyen betegseggel sport nelkul szinte lehetetlen ugyhogy azt iktass be

2023. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem de van egy gyermekem és férjem főzök mindennap, inkabb krumpli,teszta,csirkehust,ilyaneket fözők ami nekem nem kellene ennem. De a mai világban nem főzhetek magamnak külön.

A tk kenyerre rá fogok álni!!

basmati rizst eszem,párizsi,paprika,tolyas,a szénhidrátról nehezen szokok le

2023. nov. 3. 23:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Milyen sportal kezdjek?
2023. nov. 3. 23:15
 6/11 A kérdező kommentje:
????
2023. nov. 4. 17:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Séta, biciklizés, rollerezés (nem elektromos), úszás, görkori, súlyzós edzés, igazából bármi, ami nem teszi tönkre a térded és legalább egy minimális kedvet érzel hozzá.
2023. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami a kaját illeti, a család többi tagja is ehet bulgurt, hüvelyeseket. Csinálsz pluszban párolt zöldséget, és a saját adagod felét lecseréled arra, vagy valamilyen zöldségsalátát is lehet, vagy egy nagy adag savanyúság is jó. A hús maradhat is, a csirke teljesen jó, rántva is csak közepesen rossz (az olaj miatt lassú a felszívódás), és használhatsz másfajta panírt.


Tésztából durum lehet, ne minden nap és kevesebb (legjobb számolni a szénhidrátot, vagy csak a tányér negyedén legyen), a tányér felén zöldség, a negyedén a hús vagy más fehérjeforrás.


Ami fontos, hogy a gyereked előtt ne savanyú képpel edd a brokkolit, mint valami rád kirótt penzumot. Azt mondd, ha kérdezi, hogy azért eszed, mert jót tesz neked. Ha amúgy nem ízlik, akkor mondd azt, hogy még kísérletezni kell, hogyan készítsed el.

2023. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehetsz tészták csak az a lényeg, hogy teljeskiőrlésű legyen. Az aldiban jó ízűek vannak. Ugyanúgy szinte mindent ehetsz csak a neked megfelelő alapanyagokból.Ugyan úgy megfőzöd vasárnap a húslevest de magadnak veszel ki mielőtt belefőznéd a tésztát és tk tésztát raksz bele. Ugyan úgy rántott húst csinálsz csak a tiedet tk lisztbe és tk morzsába forgatod. Ugyanúgy eszel hozzá savanyúságot csak olyat ami édesítőszeres.

A tk kenyereket nagyon nézd meg mielőtt megveszed, hogy 50% legyen benne a tk liszt. Ilyen a lidlben biztosan van.

És mindemellett számolod a kalóriákat mert könnyű elszállni és akkor nem lesz fogyás.

És mellette tartani az étkezésekre előírt szénhidrát mennyiséget is. Reggelire 30 g lassú stb… amit az orvosod mondott.

Én a kalóriabázison vezetem a dolgokat.

Van egy pár tiltólistás dolog, pl nem javasolják a főtt krumplit, krumpli pürét, banánt, szőlőt. Ezeket érdemes kerülni. De a java étel elkészíthető diétakompatibilisen.

Én is ir-s vagyok, fogytam 15 kilót. Még 10 vissza van.

nov. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én voltam anno PCOS-sel dietetikusnal, mellé még Hashimoto is van, zsírszegény és szénhidrát szegény diétát javasolt, sovány húsok, meg mindenből light, meg teljes kiőrlésű. Napi 6x egyek, köztes etkezesnek korpovit keksz és tarsai. Hát mit ne mondjak, életemben olyan rotyoládén még nem éreztem magam, mint akkor amikor ezt tartottam. A laboreredményeim rosszabbak lettek, mint korábban voltak, szóval nekiláttam, hogy ezt helyrehozzam; átálltam paleo étkezésre, eszek vörös húsokat, belsőségeket is, ja és amit előszeretettel tiltanak Hashimoto érintettség esetén, tengeri herkentyűket is. És láss csodát, egy csillag nincs már a laboreredményeimen.


A teljes kiőrlésű cuccokról csak annyit, hogy ha megnézed a glikémiás indexüket, akkor ja, okésak, de sokkal mérvadóbb a glikémiás terhelés (glycemic load), ha azt nezed, kb ugyanott vagy a tk tésztákkal/lisztekkel mint a simákkal. Ezek ugyanúgy feldolgozott, acelluláris szénhidrátok, amik pcos esetén nem feltétlen jók. Részesítsd előnyben a cellulárusakat, értem ezalatt hogy tk tészták helyett mondjuk hajdinát eszel, vagy hántolt zabot köretnek, a bulgur meg a gersli is tök jó, ha nem vagy gluténérzékeny! Vagy quinoa, amaránt, sütőtök (annak meg most van is szezonja egy darabig)!


Ja és a nagy bűnbak, a burgonya, azt is lehet enni, csak az elkészítés kicsit más; megfőzöd, felvágod, hagyod kihűlni hűtőben legalább egy éjszaka, ez idő alatt rezisztens, azaz emésztésnek ellenálló keményítő képződik benne, ami kvázi rostkent funkcionál, sokkal kisebb vercukor választ kiváltva. De ez igaz minden keményítő tartalmú élelmiszerre, az édesburgonyára is. :)


Szerezz be egy otthoni mérőt, azzal ki tudod tapasztalni, hogy melyek azok az élelmiszerek, amelyektől nem indul hullamvasutnak a cukrod. Mert ez a titka az egésznek. Ha az rendben van, nem fogsz sóvárogni az édességek után, nem lesz nasikázás jobbra-balra. Én sem eszek napi 6x, max. 3-4 alkalommal, ha edzek, csak akkor 4x. Edzés az meg mérsékelt intenzitású súlyzós edzés, és úszás, ami nekem bevált, igyekszem heti 3x, de ha nem jön össze nem dől össze a világ, akkor többet sétálok.


Nagyon tudom javasolni a táplálkozás beállitas csapatát, engem ők szedtek rendbe. :)

nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!