Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy túlsúlyos ember lefogy...

Ha egy túlsúlyos ember lefogy vékonyra, és utána ugyanannyit eszik, mint az alapszükséglete* vékony marad?

Figyelt kérdés

Ugye, ahogy mondtátok több helyen is kalória deficittől fogyunk, ellentétjétől hízunk.

Akkor elméletben, ha egyszer lefogy vki vékonyra, és annyit eszik, amennyi a normális testalkatához szükséges, akkor az is marad.

De akkor miért mondják sokan, hogy "ugyanúgy ettem, mégis híztam"?

Vagy, ha valaki vékony, akkor az alapszükséglete is kevesebb, mint egy "normál" testalkatú embernek?



nov. 12. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

"De akkor miért mondják sokan, hogy "ugyanúgy ettem, mégis híztam"?" Mert kamu. Nem annyit evett. Ha annyit ennél, amennyi a szükségleted lenne, akkor nem híznál. Valószínűleg ezek az emberek csak gondolják, hogy ugyanúgy ettek, de közben nem, hanem többet.

Amúgy most attól függ, hogy mit értesz vékony alatt.. most nyilván ha valaki 170 centihez 55 kiló, akkor neki az alapszükséglete azért kicsit kevesebb, mint a 65 kilósnak.

nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez is benne volt a fejembe, hogy attól is függ hogy karcsú-e az iillető, vagy csak nagyon vékony...

de mennyire jelentős átlagban a különbség?

azért merült fel bennem, mert lefogytam és most annyit eszek amennyi elv. a normálhoz kéne, és most ez elbizonytalanított, bár részben megnyugatott a válaszod (amit nagyon szépen köszönök!).

nov. 12. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Ha az alapszuksegletet eszi, vekony marad. Es azert mondjak.mert tenyleg ezt hiszik. De amint elerik a celsulyt, nem figyelnek annyira, becsuszik ezaz es az pont eleg a viszahizashoz
nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
67%

Én még nem láttam olyan embert az "alig eszem, mégis hízom" kategóriába, aki igazat mondana. Nem feltétlenül hazudnak (bár van olyan is bőven), de egyszerűen nincsenek tudatában a saját étkezési szokásaiknak.


Szóval ne aggódj, visszahízni úgy lehet csak, ha túl sokat eszel.

nov. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így már kicsit nyugodtabb lettem, de zért #4 annyival kiegészítem, hogy de sajnos vannak ilyen emberek is [bár igaz, hogy RENDKÍVÜL ritka].

nov. 13. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
#4 Így van. Sokan mondják, hogy "Pedig nem is eszem sokat." - aztán ha összeadjuk az egy nap alatt bevitt kalóriát, azért csak kijön a 3000-4000 kcal.
nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Általában azok, akik ezt állítják, közük sincs a kalóriaszámláláshoz.

De vannak genetikailag szerencsétlenebb emberek (pl én), akik elég keveset ehetnek. Én pl elég sok mozgás mellett is 2000 kalóriával tudok súlyt tartani férfi létemre, 40kg fogyás után. Ez van, ez ilyen.


Ha valaki nagy súlyból fogy, akkor az alapszükséglete lehet kevesebb.

Pl, Aki 70kg alapból, annak az alapszükséglete több lesz, mint annak, aki mondjuk 120kgról fogyott le 70kgra. (minimális adaptálódás stb.)

nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Általában a "ugyanúgy ettem, mégis híztam" kijelentés mögött 2 dolog szokott állni. Az egyik, hogy valójában nem ugyanannyit eszik. Kicsit többet jár el haverokkal ide-oda. Egy kicsit jutalmazza magát a jó falatokkal otthon. Kicsit többet rágcsál. Ilyesmik. A másik, hogy kevesebbet mozog. Ha csökken az aktivitásod, akkor csökken a kalória igény is.
nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
nov. 18. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!