Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért gondolom magam extrém...

Miért gondolom magam extrém túlsúlyosnak, miért látok mindenkit vékonyabbnak magamnál?

Figyelt kérdés

163 cm vagyok, jelenleg 68 kg, de 83ról indultam. Lassan fogytam kb egy év alatt. Még szeretnék fogyni, minimum 62 kiló szeretnék lenni, mert tudom, hogy annyival már egész okés vagyok, de jobb lenne még többet.


Számok alapján a 163/83 sem extrém, bár I. fokú elhízott BMI szerint. A 68 meg túlsúlyos. De én olyan extrém kövérnek látom magam, mintha tényleg 100 kg lennék. Megyek az utcán és minden fiatal nő vékony, normál alkatú, feleakkorák, mint én. Sok bántást kaptam főleg családtól a súlyom miatt és bár már észrevették hogy fogyok de még mindig félve megyek sokszor haza hogy megint beszólnak. Párom gyakran méri magát és szokta mondani, legutóbb mondta hogy 83 kg és egyből az jutott eszembe hogy én is annyi vagyok. Ja és magamon nem kifejezetten látok változást ha tükörbe nézek ruha nélkül. Olyan mintha ugyanakkora lennék. Ruháimon meg mérlegen látom csak a változást.


nov. 22. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van egy ilyen fixálódott belső képem régről, hogy sietek egy rendezvényre, és a szép szoknyám szűk és én zaklatottan igazgatom az utcán, érzem, hogy híztam és biztos mindenki látja, hogy egy hústorony vagyok és borzalmasan éreztem magamat.

Középmagas és 63 kg voltam akkor, teljesen torz testképpel.

Mindez azért, mert körülöttem a fiúk, akik tetszettek, 50 kiló körüli és alatti nőkkel jártak és hozzájuk mértem magam.

Persze ennek sosincs vége, mert a vékonyság sosem megy ki divatból.

nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Még az jutott eszembe, hogy akik vékony lányokkal jártak, most túlsúlyos feleségekkel élnek. De hát ez nem vigasz :)
nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezt hívják testkép zavarnak.
nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Ez legyen a legnagyobb problémád az életben!
nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én 100+ kilóról fogytam, most 65 körül mozgok, ami a magasságomhoz (170) elfogadható, de még is úgy érzem, hogy én másokhoz képest nagy vagyok. Szerintem miután az ember annyit látta magát a tükörben túlsúlyosan, nehéz meglátni, hozzászokni, elfogadni azt, hogy most már nem az a helyzet.
nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os, abszolút egyetértek. Én is 100+ kilóról fogytam. Már sosem fog úgy kinézni az ember, mintha nem is lett volna soha kövér, de mégis mikor elindulsz az úton, ezt szeretnéd elérni - tehát az elégedetlenség kb. garantált. Persze ezt meg lehet szokni és el lehet fogadni - én is elfogadtam.


De így is (én 172 centi vagyok és 67-68 kiló), még mindig egy elefántnak gondolom magam másokhoz képest. Nem segít az sem, hogy mikor régebben akartam, hogy kimondják, mennyire kövér vagyok, nem akartak durva dolgokat mondani, max., hogy "fogyhatnál, de nem olyan vészes", ami abszolút nem volt igaz, csak kedvesek akartak lenni, most mikor azt mondják, hogy elment az eszem, hogy nagydarabnak gondolom magam, akkor ez megint kevésbé hihető - fényképeken szoktam néha meglepődni, nagyobbat várok mint amekkorát végül látok.

Talán ez neked is segítene kérdező, ha minél több kép készülne rólad társaságban.

nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi agy igen csalafinta dolgokra képes, mostanában fürdésnél és öltözésnél még mindig hitetlenkedem, hogy úristen, hogy nézhettem ki, ha most 2/3-os fogyásnál már ennyire megváltozott a testem, a méretem.

És hiába tudtam, hogy az egészségemmel is játszom, nem jött az a bizonyos kattanás, hogy na most.

nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
81%

Én tinikoromban 50 kilósan éreztem magam úgy, mint te. akárhova mentem, mindenhol magamat láttam a legkövérebbnek.

A problémám úgy oldódott meg, hogy most 120 kg vagyok, és most már tényleg én vagyok mindenhol a legkövérebb.

viszont azóta megtanultam, hogy nem ezen műlik a boldogság.

nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az önképed nem változott, a szemed folyamatosan alkalmazkodott a kinézetedhez, hiszen fokozatosan történik a fogyás.

Másrészt a sérül lelked miatt látod meg csak a vékonyakat, miközben saját magadat hájasnak véled. Nem a kinézetedről van szó, hanem a kisebbségi komplexusodról és szégyenedről. A gáz családod eléggé hibás ebben.

nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj. Én 54 kiló vagyok 168 centihez. Tudom nagyon jól, hogy ez teljesen normális és egészséges, nem vagyok elhízott, de mégis iszonyat kövérnek látom magam. Nem tudom ezen mi tud segíteni, de ismerős a helyzet.
nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!