Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik, ha kevés zsírt...

Mi történik, ha kevés zsírt viszek be?

Figyelt kérdés

Mivel elég kevés kalóriát vihetek be, ezért a zsíron próbálok nyerészkedni, hisz itt 1g az 9 kalória.


1600-1700 kalórián vagyok, abból ~2g/testsúlykg fehérje, ~30g zsír és ~180g szénhidrát.


4x eszem 1 nap. De bárhogy próbálom összeállítani a dolgokat, ha több zsírt adok hozzá, akkor értelemszerűen vagy a kalória jóval több, vagy pedig nem tetszik az egész étrend. Márpedig, ha nem tetszik, akkor nem fogom tartani sem..


Lehet bármi problémám ennyi zsírbeviteltől 75kgos testsúllyal?



dec. 15. 16:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Ha nagyon kevés a zsír, akkor lehet bajod a zsírban oldódó vitaminokkal, miután kifogytál belőlük.

[link]

Az itt írtak alapján egy kicsit zsírosabban kellene enned.

dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, az itt található kalória kalkulátor szerint 3500 kalória a szintentartásom. Köze nincs a valósághoz. 1717 BMR + 2,2x szorzó (heti 4-5 súlyzós edzés + napi 2 óra alacsony intenzitású kardió). De még az 1,55x szorzós sem reális, 2600 kalória. Ezek alapján, ha a zsírbevitel számolása is ilyen "pontos", akkor lesznek gondok.. :D
dec. 15. 18:05
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Gyakorlatilag nem tudsz túl kevés zsírt bevinni, mert amennyi szükséges, az minimális, sok alapélelmiszer tartalmaz annyit, ami a vitaminfelszívódáshoz szükséges.
dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy nem jó a kalkuláció?
dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én egy 59 kilós 40 éves nő vagyok. Én is sportolok, de a töredékét mint te. Hét 3x kb 30-40 km bringa így télen, a többi napon meg csak ilyen itthoni 20 perces erősítő edzés. E mellett napi 10 km séta. Én eszem napi 1700-1900 Kcal-t, és heti fél kilót szépen fogyok. Okosórával mérem, attól függően hogy mennyire volt aktív a nap, olyan 2300-2600 Kcal-t égetek. Az alapján amit írsz, neked iszonyú kevés ez a kaja. Szerintem reális az a számolás ennyi mozgás mellé.
dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Abból gondolom, hogy nekem az ilyen oldalak sosem adtak reális eredményt.

Ennyi mozgás mellett nekem nagyjából a szintentartásnyi kalóriám valahol 2000-2200 környékén van, hozzáteszem, hogy férfiként. Szóval nekem egy fogyásos időszak nem a legkellemesebb, de hát ez van. Sokat stresszeltem emiatt, hogy nekem ennyi az annyi (voltam is hormonvizsgálaton, ahol minden érték a referenciatartományon belül volt, tehát elméletileg nincs probléma), de nem tudok vele mit kezdeni. Még 100g uborkát is lemérek, ami már beteges szint. Kizártnak tartom, hogy napi maximum 100 kalóriánál többet mérjek el.


Bár, lehet hogy az alapoktól kellene kezdeni, mert volt egy nagyobb fogyásom (relatív kinek mi a nagy, maradjunk annyiban, hogy volt rajtam 35-40kg felesleg és azt sikerült leadnom) és lehet, hogy itt rontottam el valamit és kellett volna szépen lassan visszaépítenem a kalóriákat. De emlékszem, hogy 2 évvel ezelőtt is 2000-2200 kalória nálam simán hozott +1kgot havonta.

dec. 15. 20:09
 7/20 A kérdező kommentje:

Az előző válaszomból jönne egy kérdés:

Milyen mozgás számít alacsony intenzitású kardiónak?

dec. 15. 20:32
 8/20 anonim ***** válasza:
Nemed? Magasságod? Célsúlyod?
dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor valami nálad nagyon nem jól működik ez nem normális hogy ennyi mozgás mellett ilyen kevés kalóriától is hízz....
dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Who ajánlás a 15-30 energiaszazalek zsír. Minimum 15 legyen meg. Ez 1600 kalorianal 1600/9.3*0.15 = 25gr

Amúgy az alacsony zsirbevitel nem csak azsirban oldodo vitaminok miatt problema hanem a hormonok miatt is mert azok is zsírban oldódnak.

30 grammal epphogy rendben vagy.

Megjegyzem ennyi kaloria neked full keves, ehezes szint. A bmr-odat elszámolod. 66 kilos 154 centis csajkent heti 1 edzessel 1450 kaloria az egeszseges fogyasom. Kizart h a te adataiddsl ez 1900 alatt legyen

dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!