Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 8 kilót szeretnék lefogyni...

8 kilót szeretnék lefogyni karácsonyig. Milyen mozgást ajánlotok hozzá?

Figyelt kérdés

Futást nem nagyon bírom sajnos a térdeim miatt (gyenge szalagok). De ha mégis megpróbálnám, hogyan kezdjek neki? E mellé mit egyek, mit mozogjak még?

Sikerülhet ennyi idő alatt leadni ezt a 8 kilót?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. okt. 21. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Havonta 4 kg, ha nagyon elhízott vagy és 2 kg, ha nem annyira. De ezt így, hogy modt pont karácsonyra érdekes. Jó mákos gubákat meg bekajázod 2-3 hétig aztán visszahízod az egészet.


Egyszerűen szerintem csak változtass az életviteleden és beáll az egyensúly. Ez nem egy időszakos dolog, hanem átállsz és úgymaradsz.

2010. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igy van,egy kiegyensulyozott etrend kellene amibe alkalmankent belefer keves edesseg is.probald ki Norbi-update-jet,nagyon jo.az alapszabaly egyebkent mindig az,hogy (jo minosegu) szenhidratot 12-1 oraig egyunk,azutan fokent proteint.probald kerulni a cukros es feher lisztes dolgokat,nassokat,zsiros tejtermekeket.fokent barna kenyeret,sovany husokat,sovany tejtermekeket,halat zoldseget es gyumolcsoket egyel.valassz olyan mozgast amiben oromodet leled,vagy ha terdproblemaid vannak kerd ki egy fitness edzo velemenyet.sok sikert!
2010. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is most kezdtem el fogyózni.Mondjuk én csak azért hogy kisebb legyen a súlyom és gyorsabban tudjak futni.

Én mindent eszem.Mármint főtt kajából az eddigi adagomnak a felét.Elhagytam a kenyeret, helyette abonettet eszem ,de azt is csak ritkán.Este vacsorára ha megéhezem akkor jöhet egy joghurt vagy valami gyümölcs.Ja és mellé ugye futok.

Sokakat látok akik nem futnak hanem gyorsan gyalogolnak.1 óra gyorsabb tempójú gyaloglásnak is meg lesz a hatása.

2010. okt. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló teljesen jól leírt néhány dolgot! A gyorsabb tempójú gyaloglás is ugyanolyan jó kezdetnek, nem kell rögtön megterhelni a tested olyan mozgással, amihez nem szokott hozzá (főleg, ha a szalagok nincsenek is rendben. de ezek is megerősödnek, ha mozogsz,így később nem lesz baj). A gyors gyaloglás mégjobb, ha emelkedőn csinálod, most mindegy hogy szabadban, vagy futópadon, de ne sík terepen. A másik tökéletes dolog amit írt az előző, hogy hagyd el a kenyeret, péksüteményeket. Szénhidrátot alapból is csak délután 3ig egyél, utána semmilyen formában ne, kivétel a zöldségek. Gyümölcsök már akkor is tiltólistán a cukortartalom miatt. Napi fél-1 óra gyors gyaloglás és ez a tanács megfogadása az étrenddel kapcsolatban tökéletesen beválik neked is és mindenki másnak is, így simán le fog menni.
2010. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként nem azért szeretnék lefogyni karácsonyig, hogy akkor zabálhassak mint egy állat :) eszembe se jutott, míg le nem írta az első válaszoló. Hanem ez csak egy nagyobb időpont idén, és mindig valamilyen időponthoz kötöm a céljaimat. Valamint akkor jön össze a család, és nem szeretném ha megkapnám, hogy na hát milyen duci lettél... :( Főleg, hogy az unokahúgom állandó jelleggel verseng velem. Nem mondta ki, de látom rajta, mindig méreget és mivel én elég divatosan öltözködöm, ő meg annyira nem, mikor legközelebb találkozunk akkor mindig megpróbál nálam csinosabb lenni. Én meg nem szeretem ezt az erőltetett dolgot, meg azt se, ha leutánoznak. :)

Másik oka pedig, ami a lényegesebb, hogy mikor párommal megismerkedtem (2 évvel ezelőtt), akkor csinos, vékony voltam. Sajnos nem vagyok magas (160 cm), emiatt már pár kiló felesleg is meglátszik rajtam. És hát hamarosan össze szeretnénk házasodni, szeretnék addigra tényleg jó formában lenni. Meg tőle is hallottam már, hogy szeretne megint olyan vékonynak látni, mint 2 éve :( Meg hát én sem érzem így jól magam a bőrömben...

Na mindegy, akkor elhagyom a kenyeret, péksüteményeket. Krumplit lehet enni? Sajnos párom nagyon krumplis, nem szereti a rizst. :( Szinte minden nap krumplis valami van ebédre...szüleim is inkább krumplit esznek valamilyen formában köretnek, mint rizst. Ez belefér kis mennyiségben?

2010. okt. 22. 10:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tesz jot a fogyokurànak ha mindennap krumplit eszel. Te egyél kulon zoldséget rizst vagy bàrmit:)
2010. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a krumpli egészségesebb mint a rizs, sőt van kifejezetten krumplis fogyókúra is. Igaz sok benne a szénhidrát, de a C vitamin és a keményítő is.
2010. okt. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2010. okt. 22. 15:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem beleszólás, mert nem ismerlek, de magamból kiindulva, ősztől januárig sosem sikerült a fogyás.

Februárban érdemesebb elkezdeni, nem tudom miért, nálam csak akkor van értelme, és április-májusig le is megy valamennyi.

2010. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Hát megpróbálom, aztán ha nem megy akkor nem megy :) de viszont nem fogom abbahagyni ha nem is lesz eredménye, mert egyszer csak le fog menni...
2010. okt. 22. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!