Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két hét stagnálás még normális...

Két hét stagnálás még normálisnak montható, vagy elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Nekem csak kis súlyt kell leadnom, de az ugye elég nehézkes... Mivel eleve kicsi vagyok és nincs rajtam sok plussz, nagyon alacsony lenne a fogyáshoz megfelelő kalóriakeretem (1200), így ezt leginkább sporttal igyekszem kompenzálni. 60-ról indultam, szépen lementem 57,5-ig eg hónap alatta. De most két hete semmi...

A számok: 165 cm-es 40 éves nő vagyok, 60 kilóról indultam, 52 a cél. Jelenleg aktív sportololás mellett olyan 2300-2500 Kcal-t használok fel egy nap, s 1800-2000-et eszem meg. Heti kb 3x30-50 km-t bringázom (időjárásfüggő), heti 5x ittohni saját testsúlyos erősítő edzést csinálok, illetve napi 10 km-t sétálok. Az étkezésben figyelek a magas fehérjebevtielre, mert izmosodni is szeretnék (tudom, az izom plusz kilókat jelent, de nyilván ennyi idő alatt ez még nem sázmottevő). Irodai munkát végzek.

Igen, tudom hogy ez akár még normális is lehet, meg legyek türelmesebb.... De kezd nagyon bosszantani, hogy számolgatom itt a kalóriákat, meg sportolok mint a hülye és semmi eredménye. :/


jan. 8. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen átérzem a helyzeted azzal a különbséggel hogy 155 cm vagyok szóval nekem még lassabb. Alapesetben azt írnám hogy ez teljesen normális és legyél türelmesebb. De nekem a kalóriád kicsit soknak tűnik. Kb súlytartásit eszel. Ami az elején lement az meg valószínűleg víz, bélürülés stb


[link]


ide írd be az adataid és meg fogod látni. jóindulattal 2200 a súlytartási kalóriád. ha 1900at eszel meg az napi 300 kcal minusz. az 23 nap alatt jelent 1 kiló leadását. szóval a két hét kevés. de ennyi sport mellett sokkal gyorsabban is tudsz fogyni egészséges határokon belül. szerintem gondold át hogy csökkentesz vagy várj tovább

illetve szerintem a 200 kcal különbség a napok között kifejezetten sok. a helyedben ezt az intervallumot szűkíteném max 100ra

jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, néztem ezt a kalkulátort. De én a sportórám segítségével napi szinten nézem a felhasznált kalóriákat, így a kalóriaszámolós appban (Myfintesspal) azt állítottam be, hogy abszolút inaktív életet élek, így állapoította meg, hogy 1200+aktív kalóriák. Visszenéztem az órán, az olyan napokon amikor nem sportoltam 1550 Kcal-t fogyasztottam, tehát alapból csak 350 Kcal mínuszt irányzott elő, én azért ennél többet tartok. Szóval ha az óra mérése torzít, még akkor is fogynom kellene. Az hogy pontosan mennyit eszem egy nap, az aznapi kalórifelhasználástól függ, ezért a nagy ingadozás.

Illetve ez a sokkal részletesebb kalkulátor is azt erősíti meg, hogy 1900 körül kell ennem a fogyáshoz. [link]

Persze aztán lehet hogy csökkentenem kell majd, de véletlenül sem akarok abba a hibába esni hogy túl nagy deficitet tartok, aztán meg lecsökken a BMR-em. Nincs rajta olyan nagy felesleg, hogy ezt megkockáztassam, még várnék ezzel.

jan. 8. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:

az ilyen sportórák elég durván túlbecsülnek. habár én a túlsúlyos kategóriából indultam de két dietetikusnak si az volt az első kérdése hogy ugye nem az óra alapján számolok.

te tudod, majd kitapasztalod. ha egy hónap a stagnálás akkor tuti csökkenteni kell. ha elkezd lemenni akkor jó lesz

(megjegyzem a súlyod így is teljesen egészséges)

jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A súly egészséges, de az összetétel nem. Nemrégiben voltam, egy testösszetétel analízisen, ami szerint túl magas a testzsírszázalékom. Azt mondták 5,9 kg zsírt kéne leadnom, és 4,8 kg izom hiányzik rólam. Ezen az arányon szeretnék javítani. Először inkább a zsír leadás, aztén pedig majd az izmosodás lesz a cél. Meg egész életemben 52 kg körül voltam amúgy, az volt az súlyom mindigis, mindenféle megeröltetés nélkül, csak aztán letettem a cigit...


Azért egy felső kategórás órám van, nem egy gagyi xiaomi kütyüm, úgyhogy bízom benne. Illetve egy fórumon kérdeztem már Garmin felhasználókat, nekik bevált, szépen fogytak így. Úgyhogy még egyelőre kivárok, végülis nem olyan sürgős, nem sietek sehova. Én is arra gondoltam hogy mág várok két hetet, aztán ha addig sem indul be, akkor csökkentek. De komolyan rá vagyok parázva, hogy ne egyek túl keveset. Úgye hogy ne csökkenjen a BMR-em, meg hát izmosodni sem lehet éhezés közben. Próbálok egy optimális egyensúlyt belőni. :)

jan. 8. 11:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs az elgépelésekért. :)
jan. 8. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:
A kettő egyszerre is megy :) Edd a súlytartási kalóriád vagy max 100 200zal kevesebbet magas fehérjetartalommal, és mellette súlyzós edzés. A deficit miatt és az edzes altal egetett kaloria miatt zsir le es kozben a feherje es az edzes miatt izom fel
jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Úgy tudom hogy deficitben elég nehéz izmoosodni, de azért így a nulláról nem lehetetlen, erre próbálnék valami jó egyensúlyt belőni. :) Igazából ezért is nem akatrok túl nagy defcitet, hátha....

Vagy elképzelhető hogy azért a stagnálás, mert már szedtem is fel valamennyi izmot? Azt még azért nem gondolnám hogy ilyen gyorsa menne.

jan. 8. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Reális amit momdasz. Én magam 3 éve vagyok deficitbe kisebb nagyobb szunetekkel es nem kis izmot szedtem fel. Simán lehet hogy ez a stagnalas igazabol a celjaidat szolgalja
jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jahh, lehet be kéne inkább szereznem valami mérőszalagot és a cenitket nézni a súly helyett. De valami kell, mert ha nem tudom számszerűsíteni, akkor úgy érzem hogy nem történik semmi. :D
jan. 8. 12:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyszer csak újraindult, jeeee. :)
jan. 12. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!