Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Puffadt, nagy has ellen?

Puffadt, nagy has ellen?

Figyelt kérdés
Legjobban úgy tudnám leírni a hasamat mint egy lufi. 4x edzek egy héten intenzíven és erzem hogy van izom alatta de olyan mintha az csak egyre jobban "kitolna" es a zsir nem akar lejonni rola. Nem vagyok terhes mert meg szuz vagyok de konkretan ugy nez ki mintha az lennek. Nagyon zavar, etelallergiara tudok gondolni de pl sosem faj egyik kaja utan se a hasam vagy ilyesmi. Probalok egeszsegesebben enni, cukrot azert nem tudom elhagyni de nem eszek annyit hogy igy nezzen ki. Valaki hasonlo tapasztalattal? Mi segithet?

jan. 15. 20:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Annyi meg hogy apukam ugyanez a tipus, csak hasra hizik es neki is hasonlo de szerintem azert a ferfiaknal megis mas, ez a tipikus "sorhas". De valoszinu tole orokoltem


17/L

jan. 15. 20:34
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Az ilyen tinis "puffadt a hasam" kijelentéseket nyugodtan lehet hisztinek venni. Túl sokat nézegeted magad, az a bajod. Én 40 kiló túlsúlyt cipelek, és hidd el, nekem TÉNYLEG nagyon nagy a hasam. Nem tinihiszti.
jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Kislány, egy nőnek természetes, hogy van a hasán zsír. Sőt, egy bizonyos mennyiségig az az egészséges, és az esztétikus is! A teljesen zsírtalan női has sem nem egészséges, sem nem szexi. Szóval ne dőlj be a divathisztinek!

Ha viszont mégis puffadsz, az egy más téma...

jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
77%
Én is nagyon puffadtam. Reggel lapos volt a hasam, estére már mint egy lufi. Aztán észrevettem két dolgot: az első hogy ha napi 2x eszek csak akkor egyáltalán nem puffad a hasam. ( lassabb az emésztés nálam , emiatt ha gyakran eszek akkor nem tud “pihenni” ) a második hogy minél több hasizom gyakorlatot csináltam annál rosszabb lett a helyzet. Hasizom erősítés helyett inkább kardioztam és azóta semmi gond nincs
jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Nm értem miért találtad ennyire rossznak azt ami nálam beválik, hisz nm azt mondtam h csináld ezt .. csak annyit írtam hogy nálam ez vált be.
jan. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a 4-esnek igaza van. Ritkabban kell enni, max. haromszor naponta, ez azt jelenti, hogy közben semmit, de semmit nem nassolgatni. Minden egyes evesnel, legyen az nassolgatas is, a vercukor szint felmegy, ami a puffadt hashoz vezet. A cukor különösen rossz, es puffadashoz vezet.
jan. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Koszonom! Igazabol tenyleg ezt latom hogy egeszsegesebb eletmod es edzes hatasara csak nagyobb lesz, ahogy 4-es mondta. Ez ellen mit tudnek tenni?
jan. 16. 07:10
 8/19 P.Chris75 válasza:
42%

Éveken át nem tudtam én sem azt, hogy FÉL Liter űrtartalom feletti evés esetén, a többlet mondható úgy hogy rothad benned, és nem lesz feldolgozva. Úgy tudtam ezt meg, hogy a "Gyomor" szóra kerestem rá a neten, és mindenfélét olvastam például azt is, hogy az emberek felének Helicobacter pylori problémája van, de nem feltétlenül emiatt puffadsz. A napi 5 étkezés amit szerintem szinte senki nem tesz meg (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) az a KIS mennyiségű adagok miatt állandó energiát adna anélkül, hogy a gyomorsav szintnek meg kellene emelkednie túlzottan, és anélkül, hogy úgy éreznéd dugig etted magadat, és TELI vagy. Így minden le lesz bontva, és nem marad rothadó rész benned.


Én 21 évesen 1,7KG ételt meg tudtam enni mire dugig lettem, és 51 Kg volt a testsúlyom. Ma 400 gramm készétel (konzerv) feldolgozása normál, az belefér a fél liter térfogatba anélkül, hogy puffadnék tőle, de a dupla méret 800gramm konzerv már teljesen eltelít, és nem esik jól. (Konzervet azért írok itt, mert az konkrét adag, bárki megveheti és pontosan kipróbálhatja miről írok, az egy tányér étel pedig relatív attól függően, ki mekkora tányérra mennyi ételt szed ki).


A gázosodás egyik oka, hogy ha nem lehet mindent lebontani mert túl sok az ami a gyomorban bent van, és a gyomor nehezen tudja átforgatni ahhoz a gyomorsavszinthez, ami a gravitáció miatt a gyomor aljában van. Ezért is mondták a szüleink, hogy rágd meg jól az ételt, ne fald be. Valamint a gyomorban levő peptidek mennyisége felel a jó felszívódásért. A gyomorsav minősége csak segít abban, hogy a megrágott étel oszoljon kis darabokra. A DM és Rossmann láncolatban valószínűleg kapható a BULLRICH sav bázis egyensúly tabletta ami optimális mennyiségben tartalmazza a Kálciumkarbonát, Magnéziumkarbonát, Nátriumsó, Orthofoszforsav, Cinkglukomát, Káliumcitrát és még néhány anyagot ahhoz, hogy a sav lúg arány ideális legyen, és ne savasodj túl. (A cukor is savasít). A puffadás egyik oka a túlsavasodás, de nem jó szódabikarbónát használni a gyomorsav "lekötésére" pontosabban semlegesítésére, mivel pont azért van a sav a gyomorban, hogy feldolgozza az ételt, így ha a sav PH szintje lúgosítással víz szerű lesz, ugyan böfög tőle az ember, csak éppen nem lesz meg az a savszint és savminőség, ami lebontaná az ételt. Mégis ellentmondásosan kell a szervezetnek a lúgosítás csak nem olyan mértékben, hogy ez a gyomorsav kárára menjen. Mert az sem mindegy, ha utána a gyomor kénytelen a lúgosítás miatt túlkompenzálni a savtermelést, amit majd X éves korban orvosi receptre savgátló tabletta szedésével akarnak karban tartani lásd pantoprazol és más efféle tabletták. Miközben minden megelőzhető lett volna azzal, ha többször kis adagokban csak annyit eszik az ember, amivel ugyan nem lakik jól, de nem is érez éhségérzetet, viszont nem okoz a gyomornak nehézséget átforgatni, és lebontani. Nem kell túl sok savat termelni, sem pedig túlontúl magas sav koncentrációt előállítani, és a helyes étkezés segíthet abban, hogy ne gázosodjon el az ami "rothad" mert nem tud lebontásra kerülni. Kevesebb puffadás, kevesebb böfögés, és kevesebb bélgáz az eredménye.

jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Testképedet kellene rendbetenni

Illetve reggelente mérni két hét különbségekkel centire hogy tenyleg nagy e vagy csak te latod ugy.

Ha pedig reggel meg nem puffadt csak eves utan vagy estere akkor valamilyen etel okozza. Ha egesz nap magy akkor zsir.

De tudni kene hogy tenyleg nagy vagy csak te latod ugy. Ha 55 kilo vagy vagy alatta akkor csak te latod ugy

jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es, attól hogy neked ilyen sok túlsúlyod van, mást még zavarhat a 3 kiló túlsúlya...
jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!