Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Puffadt, nagy has ellen?

Puffadt, nagy has ellen?

Figyelt kérdés
Legjobban úgy tudnám leírni a hasamat mint egy lufi. 4x edzek egy héten intenzíven és erzem hogy van izom alatta de olyan mintha az csak egyre jobban "kitolna" es a zsir nem akar lejonni rola. Nem vagyok terhes mert meg szuz vagyok de konkretan ugy nez ki mintha az lennek. Nagyon zavar, etelallergiara tudok gondolni de pl sosem faj egyik kaja utan se a hasam vagy ilyesmi. Probalok egeszsegesebben enni, cukrot azert nem tudom elhagyni de nem eszek annyit hogy igy nezzen ki. Valaki hasonlo tapasztalattal? Mi segithet?

jan. 15. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja, meg sajat tapasztalatbol mondom, hogy a stressz is puffaszt. Stressz alatt az is ertendö, hogy tul sok programmot csinalsz magadnak aznap.
jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! 170 cm magas vagyok es kb 67 kilo, de ennek nagy resze pl tudom hogy izom mert azert a labamon es a kezemen tudom hogy sok van. Szoval a megoldas jobban megragni az etelt, kevesebb savasito etelt enni es kisebb de tobb adagot enni egy nap hogy jobban le tudjon bontodni az etel? Illetve megmerem este reggel es ket het kulonbseggel hogy tenyleg no e. Nagyon koszonom!
jan. 17. 08:12
 13/19 A kérdező kommentje:
Annyi meg hogy ez mind az amugy vekony testalkatomhoz parosul hozza, ezert gondoltam esetleg valami egeszsegugyi - hormonalis vagy hasonlo problemara. Szoba johet az is?
jan. 17. 08:14
 14/19 P.Chris75 válasza:

A gyomor működése:


[link]


Kár hogy ebben a cikkben még nem említették meg azt mennyit érdemes elfogyasztani ahhoz hogy BIZTOSAN lebontsa a gyomor és ne gázképződés alakuljon ki, és az sincs benne hogyan semlegesíti a gyomor savas értékét az emésztőrendszer, hogy az a bélben már ne savas ph értékű legyen, valamint még az sincs benne hogy mi kell a savképződéshez. Kicsivel több infót itt is olvashatsz de még mindig nem telkes a kép:


[link]


Itt találsz 6 olyan ételt (és a leírását) ami jót tesz a bél mikrobiomjának. (Édesburgonya, savanyúkáposzta, teljes kiörlésű gabonafélék, csontleves, gyömbér, az antioxidánsokban gazdag leveles zöldségek, saláták)


[link]


Itt olvashatsz általánosságban a lehetséges okokról amik a has puffadását szokták előidézni:


[link]


... és legutolsó helyre tettem csak általános infó képpen ezt a linket, mert a puffadás még normál esetben nem betegség, így az itt feltüntetett válaszok már súlyosabb esetekre vonatkoznak, viszont ha az ember elolvassa, akkor a tünetekből jobban diagnosztizálhatja magát, mielőtt orvoshoz fordulna.


[link]


és


[link]

jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!!
jan. 17. 21:59
 16/19 anonim ***** válasza:

#4,6,8

Tanultam újat a válaszaitokból, köszönöm én is.

jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Valamit nem jól csinálsz, pont hogy többször kell enni egy nap kevesebb adagokat, aki kétszer eszik egy nap az mindkétszer hülyére zabálja magát és sokáig emészti és az sem mindegy hogy mit eszel. Én 4-5x eszem egy nap és iszok 3 liter vizet minimum, hasedzés nélkül is kilátszanak a kockák.
jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ket etkezes között az inzulin, vercukor csökken, igy a szervezetnek lehetösege van a zsirtartalekot leepiteni, es regeneralodni. Minden egyes etkezes stresszeli a szervezetet- tehat:


Naponta haromszor enni, de nem "hülyére zabálni magát", ahogy az elözö irta, hanem normalis adagot enni. Ez az egeszseges. Az intervall fogyokura is ezen alapszik, vagyi ket etkezes között 16 ora szünet. De a kerdezö nem fogyokurazni akar, csak kisebb hasat, tehat ez nem szükseges. De harom etkezes, nem több, vagyis semmi közbe-közbe, ez fontos!

jan. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Az nem jo, ha egy nap többször, kevesebbet eszel. Idealis ketszer, vagy haromszor enni normalis adagokat. Közbe-közbe nem szabad eszegetni..egy kis csoki, egy kis keksz, egy kis alma. Nem, semmit`. A cukor különösen nagy hasat okoz. A kenyer is oka lehet a nagy hasnak. Probalj meg kovaszos kenyeret enni. Akkor nem a hasadban fog megkelni a kenyerteszta. A nem kovaszos kenyerek nem tul egeszsegesek emiatt.

A magassagodhoz kepest a sulyod teljesen jo, tökeletes.

jan. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!