Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 50-en túl, milyen súlymegtartó...

50-en túl, milyen súlymegtartó, vagy fogyókúra jött be nektek? 50/N

Figyelt kérdés

Inkább sulycsökkentő tippekre lennék kiváncsi, a kalória számolást mellőzd.😃

( tudom, tudom annál tutibb nincs, pont ezért más ötleteket, tapasztalatokat várok)



jan. 22. 23:30
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

19.

Bődületes butaság amit írsz:

Nem eszem többet.

Sőt.

jan. 23. 11:38
 22/36 anonim ***** válasza:
A lényegről nem esett szó. Hány centi vagy, és hány kiló?
jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
86%

Azt igazából csak akkor tudnád, hogy többet eszel-e, ha korábban számoltad volna a kalóriákat és most is. És nem feltétlenül az evés mennyiségére kell itt godnolni. Lehet hogy közben megkedveltél egy üdítőt amit addig nem. Vagy valami olyan ételt ami nagyon zsíros, és gyakran eszed. Pl eddig sonkával ettél szendvicset, most meg szalámival. Vagy mondjuk változott az ízlésed, és egy fél kanállal több cukrot teszel a kávédba. Ez megint csak sok-sok apróság, amit tényleg csak akkor tudsz felmérni ha számolsz.

Igaz ez a mozgásra is. Pl lehet nem érzed hogy kevesebbet mozogsz, mert mondjuk eddig sem sportoltál, meg most sem. De pl az ember az évek előrehaladtával egyre kevesebbet jár társaságba, programokra, egyre többször dönt gyaloglás helyett a busz vagy az autó mellett, egyre passzívabb lesz... Persze ez nem mindenkire igaz, de ez a jellemző. Ezek is megint csak kis apró változások, amik évek alatt észrevételnül történnek, de miattuk sokkal kevesebb kalóriát használsz fel, mint korábban. Ha az étkezésed meg ugyan az, akkor megint ott vagy hogy hízol. Ezek sokkal erősebben befolyásoló tényezők mint az életkor, bár ha úgy vesszük ezek is az életkor miatt vannak. :) Sok apró-pici változás, szép fokozatosan, amiket nem is realizálsz menet közben.

jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
18%

17.

Majd térj vissza a témához 50 felett! :D

Ennyi idősen, de 50 évesen is, ekkora önbizalommal telt voltam, ha kérdezték a teremben tőlem fiatalabbak, hogyan vagyok ilyen jó formában. :D

Edzéstervet kértek, meg étrendet, edzők kértek fel edzésvideókhoz. Nyilván egyikbe sem mentem bele, mert 1. nem vagyok edző, 2. testemmel meg ne plagizáljon egy személyi edző se. (Flexeljen a saját ügyfele eredményeivel)

Aztán hova jutottam...

jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
19%

17.

Arra célzok te értetlen, hogy marad a csipegetés, meg az önfegyelem.

Annak aki nem olyan szerencsés, hogy pálcika marad.

jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!

Amíg valaki át nem éli, úgyis csak a saját elképzeléseit vetiti ki rád és eszerint okoskodik.

Az emberek nem őszinték.

jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

25

Jó, oké, igazad van. Akkor ne is csináljon semmit a kérdező, ne egyen ésszerűbben, mert hát 50 felett van, tök mindegy neki már... Teljesen feleslegesek a tanácsok amivel némileg keevesebb kalóriát visz be. Sőt, lassan el is temethetjük...

jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
75%

#21


Butaság? Ugye tudod, hogy ezzel a tudományt hazudtolod meg?


Nem eszel többet? Számoltad akkor a kalóriát? Számolod most a kalóriát? Ha ezekre nem a válasz, akkor ez csak lutri.

300g mogyoró 1600 kalória, 1600 kalóriát 1 napi étkezésben megtudom oldani 4 étkezéssel normális kajákból.


Többet eszel / kevesebb a napi aktivitásod. Ezért hízol, nem pedig azért, mert 50 éves vagy :)

jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
87%

60 fölött vagyok, és nem csak csipegetek, hanem rendesen eszem, gyakorlatilag mindent, és alkatilag inkább hízásra vagyok hajlamos.

Ezt kb 45 évesen "fedeztem fel", amikor a 155 cm-hez elértem a 78 kg-ot, és ez eléggé sokkolt.

Ekkor elkezdtem kalóriákat számolni, rendszeresen, minden nap egy órát sportolni és fél év alatt elértem a 60 kg-ot mindenféle koplalás, csipegetés nélkül, ugyanazt ettem, amit a családban mindenki más meg én is elötte is.

Ez a súly a mai napig tartom, mindent megeszek, amit bárki más is (kivéve, amit nem szeretek), csülökpörköltet, csokitortát, csak a mennyiségekre figyelek, étkezések közben nem nassolok, nem iszom üdítöket, és változatlanul sportolok.

A 60 fölötti kor és a normális étrend mellett nem hízok, az egsed+üli titok a kalóriamennyiség, amire figyelnem kell.

De mivel sokat mozgok, ez sem annyira alacsony, hogy ne tudjak rendesen enni.


Egyébként igazat adok az elözöeknek, rengeteg plusz kalóriát jelent az egy-kég szem cukor, egy-egy pohár üdítö, sör, vagy csak pár falat akármi, amit menet közben bekap valaki.

Amíg nem számolod a kalóriákat, addig fogalmad sincs, mennyit fogyasztasz, és amikor valaki becsületesen elkezdi, mindig megdöbben, hogy jóval több, mint amire gondolt.

jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Anyukám haláláig (56) 149 centihez volt 42 kg. Csak a daganatos betegsége miatt számolta a kalóriákat az utolsó pár évben, mert teljes étrendet váltott. Előtte nem számolta, mindent evett, ami jól esett neki, mértékkel evett és szeretett tornázni. Ennyi a titok, mértékkel evés és rendszeresen testmozgás.
jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!