Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ideális esetben mennyi a...

Ideális esetben mennyi a zsírvesztés aránya 1 kg fogyásnál?

Figyelt kérdés

jan. 31. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
100 százalék. Bizonyos esetekben akár nagyobb is lehet.
jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, fogyásnál szükségszerűen veszítünk vizet is, nemcsak zsírt, illetve valamennyi izmot is. Mennyi ezeknek a lehető legjobb aránya? Van erre valami formula?
jan. 31. 19:04
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 úgy érted, hogy izmot építek és zsírt vesztek?
jan. 31. 19:06
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Lehet 100nál több. Pont akkor ha izmot építesz és zsírt vesztesz
jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben 75-85%. Ráadásul a konkrét zsír – amit annak veszünk – sem 100%-ban zsírszövet.

A 4-es választ nem is lehet értelmezni, hogy 100%-nál több. "Józsi, megittad mind a teljes 2 deci narancslevet a pohárból vagy maradt még benne?" "Ó, dehogy maradt, mindet megittam, sőt, 2,5 decit is megittam a 2 deciből!" Vagy hogyan kellett volna értelmezni a több mint 100%-ot, nem tudom.

febr. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm #5, erre gondoltam. Az alatt mit értesz, hogy amit zsírnak veszünk, az nem mind zsírszövet?


4-es arra gondolt szerintem, hogy ha valaki 85-ről 75 kg-ra fogy, akkor lehetséges mondjuk, hogy vesztett 12 kg zsírt és épített 2 kg izmot…de ez nem tudom, mennyire lehetséges , hogy fogyás közben izmot építek ( és akkor a vízvesztésről nem is beszéltünk).

febr. 1. 07:38
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

#6

Érdemben semennyire nem lehetséges, ha elkezdesz gyúrni, akkor totál kezdőként enyhe kalóriadeficitben tudsz építeni kb. fél évig - évig némi izmot, ami semennyire nem lesz látványos. Szóval ez az egész "leadok zsírt, közben építek izmot" egy több évtizedes baromság, szomorúan látom, hogy ilyenről még beszél egyáltalán valaki.

febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm, de nem célom látványos izmokat építeni. Fogyni szeretnék elsősorban, de mindenhol azt olvasom, hogy zsírból kell fogyni, nem izomból és nem “vízből”. Ugyanakkor az nem világos számomra, hogy lehetséges-e a gyakorlatban 100 %-ban zsírból fogyni, vagy szükségszerűen távozik-e valamennyi víz is például? Illetve lehetséges-e az izomtömeget teljes egészében megtartani, vagy valamennyi veszteség elkerülhetetlen?
febr. 1. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!