Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatékonyan lefogyni?

Hogyan lehet hatékonyan lefogyni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok ésv10 kg-t szeretnék lefogyni. Főleg a combomból. Sportolni nem nagyon tudok, mert suliba járok és későn érek haza, utána meg állok neki tanulni. Diétázni nem tudok, mert anyám nem fog külön főzni nekem. Így hogyan tudjak lefogyni? Kevesebbet eszek már egy ideje , de nem fogyok.

febr. 3. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha se az aktivitásodon, se az étrendeden nem tudsz változtatni, úgy nem fog menni.
febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sportolni nem nagyon tudok, mert suliba járok és későn érek haza"

Tóalmásról jártam be minden nap Pestre (oda-vissza 110 km) középiskolába, jogi egyetemre készültem (fel is vettek), hétvégente diákmunkáztam, magamnak vásároltam és főztem, mégis belefért a heti két edzésnap, úgyhogy ezt hagyjuk.

"Főleg a combomból"

Nem te döntöd el, honnan fogsz fogyni. Nincs célzott helyi zsírégetés testrész-specifikusan. A fogyás egy komplex szisztémás folyamat, ami a test minden zsírraktárát érinti.

"10 kg-t szeretnék lefogyni"

Hány centi vagy, és jelenleg hány kiló?

"Kevesebbet eszek már egy ideje , de nem fogyok"

Nem szemre/érzésre kell kevesebbet enni, hanem kalóriára. Fogyás csak kalóriadeficit által lehetséges. Kezdj el kalóriát számolni.

febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet csak egy testtájról fogyni, vagy mindenhonnan, vagy sehonnan.

Ha az étkezéseden nem tudsz változtatni, és nyilván a kalóriákat nem tudod nyomon követni mert nem magadra főzöl, akkor nem marad más mint a sport. Amúgyis sporttal lehet szépen fogyni, már ha nem ilyen plöttyedt pudingszerű testre vágysz. Azért nem hiszem el hogy egy 17 éves tininek semmi szabadideje nincsen. Gondolom arra azért van időd, hogy nyomkodd a telefonod, meg sorozatokat nézz... Nos ebből csípj le kezdetben csak napi fél órát, és kezdj el otthon tornázni,vagy eljárni futni, bringázni. Ez az egyetlen lehetőséged, mert hogy csodaszerek nem léteznek.

febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Sportolni nem nagyon tudok, mert suliba járok és későn érek haza"


6 órakor kelek, 3ig dolgozom, elmegyek edzeni és este 7 órára érek haza jobb esetben is. Ez heti 4-5 alkalommal. Magamra főzök szintén.


Arra van időd, amire szeretnél időt hagyni, ez ilyen egyszerű.


Attól, hogy kevesebbet eszel, még nem fogsz fogyni. A "kevés" egyébként sem mértékegység.


Konyhai mérleg, kalóriaszámlálás. Ennyi kell. Ismerkedj meg a kalóriaszámlálással. Mindent lehet enni, nem kell külön fogyókúrás étrend.

febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs heti kétszer 25-30 perce mozogni valamit, az magának hazudik. Egyelőre az iskolai testnevelés órák mentik a helyzetet, de pár év múlva a mozgáshiányos életmód komoly károkat fog okozni. Mellékesen nem akarlak megijeszteni, de az életben ennél csak kevesebb időd lesz, mint jelenleg 17 évesen.
febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fogyni szeretnél akkor sajnos legalább a kajádat meg kell oldanod magadnak. (Pontosan tudnod kell, hogy mi mennyi kalória és deficitbe kell magad tartani.) Sajnos ez csak így megy, ha tetszik ha nem.
febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Suliból menj haza gyalog. Egyél még kevesebbet
febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azt csinálnám, hogy mikor hazaérek betennék egy rövidebb (20-30 perc) intenzívebb edzést (pl. hiit, tabata) és utána tanulnék. Annyi időd csak van. Azért tanulás előtt mert engem a torna felpörget és este utána nem tudnék aludni. Annyi időd csak van.


Miket főz anyukád? Lehet nem is olyan vészes, hogy külön kelljen főznie.

febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írták: találj időt az edzésre, hazaér az és napi 20 percet tornázol, és hétvégén sem hiszem, hogy reggel 8 és este 8 között nincs időd.


Kaja: van egy olyan opció, hogy magadra főzöl, de gondolom, azért bizonyos kéréseket figyelembe tud venni.


Érdemes olvasni az egészséges táplálkozásról. Néhány tipp: olajban sült ételek helyett főtt, párolt ételeket egyél (sült krumpli helyett főtt krumpli), kerüld a rántott ételeket (rántott hús helyett natúr húst egyél), kerüld a cukros üdítőket (100% gyümölcslevet is csak módjával fogyassz). Nézegess az ételek címkét. Egyébként 10 kilót leadni minimum 2 hónap, úgyhogy ne várj csodás fogyást 1 hét alatt.

febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!