Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nek.tek mi a motivációtok?

Nek.tek mi a motivációtok?

Figyelt kérdés
Én sokszor azt érzem nem motivál semmi közben meg folyton éhes vagyok, nagyon lassan fogyok
febr. 23. 01:59
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
20%
Szintén. Már egyszer lefogytam, de visszaszedtem. Most újból neki kezdtem. De sokkal lassabban megy. Nincs motiváció, mert potenciagondjaim vannak, tehát úgysem lesz párkapcsolatom. Viszont éhesen órákig forgolódom, míg elalszom. Plusz innék is pár sört.
febr. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan lehet nevetni: engem az motivál, hogy végre bármilyen boltban tudjak ruhát venni a méretemben. 🙈
febr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Engem a mérleg motivál. Az a baj, hogy már az utolsó 2-3 kg-nal vagyok, így annyira már nem hoz lazba a dolog.
febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Én olyan vagyok hogy ha valami bekattan, akkor azt meg KELL csinálnom. Amúgy sem voltam dagadt, csak 8 kg plusz zsír volt rajtam, viszont nagyon nagyon kevés izom. Kicsit puding voltam, de összességében vékony, nem volt túl nagy gondom magammal. Viszont amikor elmentem egy Inbody mérésre és számszerűsítve lett, hogy mennyi felesleges zsír van rajtam és mennyi izom hiányzik, bekattant hogy ezt nekem tökéletesre kell hoznom. Azóta kalóriát számolok, edzek... 6 kg már lement, nem tudom izom vajon jött e fel, az is lehet hogy a deficit miatt minden igyekezetem ellenére lement... Majd ha meg van a 8 kg fogyás elmegyek megint egy Inbody mérésre, és akkor kitalálom hogyan tovább. De semmi külső motiváció nincs erre, egyszerűen csak akarom.
febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Ez sokrétű: kezdetben az motivált, hogy rosszul nézek ki és hivatalosan is elhízottnak számítok.


Utána bejött a képbe a mérleg, némelyik mérföldkő sokat jelent. 85 kilóról indultam, amikor először volt 80 a két első számjegy (digitális mérleg, tehát mondjuk 80,9), az nagyon jólesett. Aztán tízes átlépés lefelé (79 kg). Most a 78 kg motivál, mint közeli cél, mert azzal “hivatalosan” is egészséges lesz a súlyom. (de nem akarok ott megállni). Nyilván frusztráló, amikor napokig nem mozdul, de igyekszem arra gondolni, hogy ez átmeneti.


Amikor kezdtem a diétát, 44-es farmert hordtam, aztán, ahogy fogytam, szépen lassan lötyögni kezdett. Amikor belefértem újra egy 42-es farmerba, az nagy öröm volt, es minden alkalommal, amikor felveszem, megerősít, hogy érdemes küzdeni. Vettem pár 40-eset is, az a következő cél, de az még egy hónap kb.


Nálam a diéta fontos része, hogy nem zabálok csokit, ahogy korábban tettem, illetve általánosságban jobban figyelek a minőségi étkezésre. Ez meglátszik a bőrömön is.


A férjem is dícsér, biztat, és tetszik neki a változás :)


Középtávon motivál a nyár: van rá esélyem, hogy nyárra formába jöjjek, és idén végre el is tudunk menni a tengerpartra hosszú évek után.


Hosszútávon motivál az egészségem, az önbecsülésem, hogy jó példát mutassak a gyerekeimnek, és ne kelljen miattam szégyenkezniük.


Nem mondom, hogy nincsenek mélypontjaim. Néha elkeserít, hogy hiába fogytam, még mindig bőven rosszul nézek ki, hiába látszik a változás már. Még 10-15 kilót kell fogynom,és néha olyan távolinak tűnik. Szoktam haragudni is magamra, hogy miért nem hamarabb kaptam észbe. Néha sajnálom magam, hogy úgy alakult, mert alapvetően lelki okai vannak, hogy idáig jutottam. Néha éhes is vagyok, és néha fáradt. Szóval van ilyen is, de egyelőre a motiváció erősebb. Ha elkenődök,

nézek a neten előtte-utána fogyás fotókat és arra gondolok, hogy mindez lehetséges.

febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem az hogy anyukám kórosan elhízott, unokatesóm cukrobeteg, bátyámnak magas a vérnyomása. Egyiket se szeretném. Van a családban cukorbetegségre hajlam. És most meg tudok enni heti 1-2 cukros dologból kis adagot. Cukorbetegként soha semmit.



Ha folyton éhes vagy, vagy kicsi a kereted vagy a minőség nem jó. Megvan a napi fél kiló zöldség? Gabonák? Tk kenyér? Minden étkezésben fehérjeforrás? Hüvelyesek?

febr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy baromira utálom, hogy akárhány kötésmintát veszek, nagy méretet kell kötnöm :(
febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok újra 130 kiló lenni. Nem akarok fulladni,átlagos testalkat szeretnék lenni.

Leszokóban vagyok a stresszevésről. Nagyon-nagyon nehéz, mert ez egyfajta függőség. Vannak rosszabb napok, de összességében szépen haladok. Ha szétesek lelkileg, muszáj észnél lennem és tudatosan viselkednem, különben végem.

febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Aki szeretne nyugodtan írhat hogy motiváljuk egymást
febr. 23. 12:59
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Szeretném, ha a fiamnak csinos egészséges anyukája lenne és nem úgy jegyeznének meg az oviban hogy a lepukkadt tokás nő.
febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!